M-design Luna Gold 900 vs Nordpeis

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110302 από pavlos1980
M-design Luna Gold 900 vs Nordpeis δημιουργήθηκε από pavlos1980
σκεφτομαι να αγορασω ενα ενεργειακο τζακι και κατα πασα πιθανοτητα θα καταληξω στο βελγικο της m-design Luna Gold 900 με ισχυ 9-16 KW. Θα κάνω καλή επιλογή? Για τα nordpreis τι αποψη εχετε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110387 από sakpanoss
Απαντήθηκε από sakpanoss στο θέμα M-design Luna Gold 900 vs Nordpeis
Πρόσφατα έβαλα ένα τζάκι Nordpeis.Δε μπορώ να σου πω με σιγουριά αν θα μου ζεστάνει τα 120 τμ περίπου το χειμώνα αλλα σε μια δοκιμή που του έκανα την περασμένη εβδομάδα έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος.Η επένδυση που έχουν τα τζακια αυτά κάνουν τρομερή δουλειά.Από κατανάλωση είναι πολυ καλά.Έβαλα το τελευταιο ξύλο (οχι ιδιαίτερα μεγάλο) στις 22:00 και στις 07:00 το πρωί, με κλειστό τον αέρα, το τζάκι με την επένδυση ήταν ζεστή και είχε θράκα για να βάλω κι'άλλο ξύλο για να πάρει αμέσως.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110479 από pavlos1980
Απαντήθηκε από pavlos1980 στο θέμα M-design Luna Gold 900 vs Nordpeis
Όντως τα nordpreis εχουν φοβερή δουλειά και φαίνονται πολύ καλά. Απλά τόσο τα nordpreis οσο και τα m-design ειναι αρκετα ακριβα και ψάχνω να βρω που οφείλεται αυτό και αν πραγματικά αξίζουν. Εσύ πιο μοντέλο αγόρασες και πόσο περίπου σου κόστισε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110530 από sakpanoss
Απαντήθηκε από sakpanoss στο θέμα M-design Luna Gold 900 vs Nordpeis
Πήρα το Acropolis straight και μου βγήκε 4600 μαζί με 5 μέτρα μονωμένη καμινάδα.Στο επίσημο ελληνικό site της εταιρίας έχει τιμοκατάλογο με όλες τις τιμές χωρίς ΦΠΑ.Το πήρα μέσω προγράμματος εξοικονόμηση κατ'όικον και μου βγήκε 70% φτηνότερο.Είναι αρκετα ακριβα τζάκια και ελπιζω το χειμώνα να μου αποδείξουν ότι το αξίζουν.Τα σχόλια ελληνικά και ξένα phorum ειναι πολύ καλά για να μην πω άριστα και αυτός ήταν κυρίως ο λόγος που το επέλεξα.Και επίσης οι Νορβηγοι δεν αστειεύονται με το τζάκι γιατί τους απασχολεί παρα πολύ το θέμα "ζέστη"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110542 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα M-design Luna Gold 900 vs Nordpeis

pavlos1980 έγραψε: Όντως τα nordpreis εχουν φοβερή δουλειά και φαίνονται πολύ καλά. Απλά τόσο τα nordpreis οσο και τα m-design ειναι αρκετα ακριβα και ψάχνω να βρω που οφείλεται αυτό και αν πραγματικά αξίζουν. Εσύ πιο μοντέλο αγόρασες και πόσο περίπου σου κόστισε?




Αξιζουν, αμα τα εχεις τα φραγκα και θες να τα δωσεις μονο κ μονο για να λες οτι.. εγω αγορασα αυτο. Η διαφορα τιμης οφειλεται σε διαφορα μισθων απο αλλα κρατη. Αυτο ειναι το μονο ΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ σε μια σωστη λογικη.
Στο θεμα θερμανσης παιδια δεν εχουν κανενα λογο οι Νορβηγοι να ψαχνονται στα τζακια, λογω των τεραστιων κοιτασματων πετρελαιου, της τεραστιας εκτασης (δειτε στον χαρτη εκταση και πλυθησμο) και της ευπορης ζωης.
Γαλλια Αγγλια Γερμανια ναι, εχουν τεχνολογια σοβαρη.
Τζαμπα πεταμενα λεφτα δηλαδη. Οι τιμες που ακουω ειναι σχεδον υστερικες για τζακι και μαλλον (απο τ δικη μου οπτικη, την οπτικη του βιοπαλαιστη) δεν εχουν αποδοση σε συγκριση με αλλα πολυ πιο φθηνα.
Ε.. αφου μου ετυχε 2-3 φορες να με καλεσουν να αναβαθμισω τετοιου ειδους τζακι να μην τα πω αυτα τα ''κακα''? Απλα.. αν ενας απο εσας εχει λεφτα και το βαλει ειναι ''φυσικοτατοννν'' μετα, να λεει οτι ειναι κατι το τελειο! Παπαρια.. Ειναι και κακασχημα σαν εστιες συν τ αλλοις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110555 από sootos
Απαντήθηκε από sootos στο θέμα M-design Luna Gold 900 vs Nordpeis

Στελιος1 έγραψε:

pavlos1980 έγραψε: Όντως τα nordpreis εχουν φοβερή δουλειά και φαίνονται πολύ καλά. Απλά τόσο τα nordpreis οσο και τα m-design ειναι αρκετα ακριβα και ψάχνω να βρω που οφείλεται αυτό και αν πραγματικά αξίζουν. Εσύ πιο μοντέλο αγόρασες και πόσο περίπου σου κόστισε?




Αξιζουν, αμα τα εχεις τα φραγκα και θες να τα δωσεις μονο κ μονο για να λες οτι.. εγω αγορασα αυτο. Η διαφορα τιμης οφειλεται σε διαφορα μισθων απο αλλα κρατη. Αυτο ειναι το μονο ΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ σε μια σωστη λογικη.
Στο θεμα θερμανσης παιδια δεν εχουν κανενα λογο οι Νορβηγοι να ψαχνονται στα τζακια, λογω των τεραστιων κοιτασματων πετρελαιου, της τεραστιας εκτασης (δειτε στον χαρτη εκταση και πλυθησμο) και της ευπορης ζωης.
Γαλλια Αγγλια Γερμανια ναι, εχουν τεχνολογια σοβαρη.
Τζαμπα πεταμενα λεφτα δηλαδη. Οι τιμες που ακουω ειναι σχεδον υστερικες για τζακι και μαλλον (απο τ δικη μου οπτικη, την οπτικη του βιοπαλαιστη) δεν εχουν αποδοση σε συγκριση με αλλα πολυ πιο φθηνα.
Ε.. αφου μου ετυχε 2-3 φορες να με καλεσουν να αναβαθμισω τετοιου ειδους τζακι να μην τα πω αυτα τα ''κακα''? Απλα.. αν ενας απο εσας εχει λεφτα και το βαλει ειναι ''φυσικοτατοννν'' μετα, να λεει οτι ειναι κατι το τελειο! Παπαρια.. Ειναι και κακασχημα σαν εστιες συν τ αλλοις.


φιλε στελιο,επειδη το κοιταξα και εγω για τα nordpeis,μονο καλα λογια εχω να πω.πηρα τηλ σε 5-6 απο μια μεγαλη λιστα που μου εδωσε ο αντιπροσωπος και ολοι με καλεσαν στο σπιτι του να δω το τζακι τους.λοιπον πηγα σε δυο που ηταν κοντα μου ,και οι δυο ενθουσιασμενοι και με προετρεψαν στη αγορα του.εγω ακομη το σκεφτομαι (γιατι εχω στο μυαλο μου και το bodar & gonay phenix 15kw ).οσο για το θεμα κοστους εχω δει και αλλα τα οποια εχει 4+ μονο η εστια,οποτε ο φιλος με 4600 κομπλε ειναι τοοοσο πολυ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ