Wictor ή Invicta;

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108221 από Νικος 123
Wictor ή Invicta; δημιουργήθηκε από Νικος 123
Καλησπέρα , μετά από πολύ διάβασμα εδώ μέσα αλλά λίγο ψάξιμο στα καταστήματα θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας. Θέλω να βάλω τζάκι στο πατρικό μου σπίτι. Κατασκευή 1980 ,105 μ2 με καθόλου μόνωση στην ταράτσα αλλά καλή μόνωση στην τοιχοποιία και στο δάπεδο .Θα γκρεμίσω το παλιό τζάκι και έχω καταλήξει στην τοποθέτηση invicta 14 kw ή kratki wictor 14 kw . Τα βρίσκω σε παραπλήσιες τιμές άρα η επιλογή έχει να κάνει με χαρακτηριστικά και απόδοση . Τα χαρακτηριστικά του ενός είναι κλαπέτο ,είσοδος αέρα καύσης από έξω αλλά βάρος μόλις 105 κιλά ενώ το Invicta έχει περισσότερο βάρος χωρίς κλαπέτο και χωρίς ξεχωριστή είσοδος αέρα .
Η γνώμη σας?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108223 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Wictor ή Invicta;
Το zuzia με τα 16 kW που νομίζω ότι βγαίνει και φθηνότερο. Θα καλύπτει το σπίτι δουλεύοντας στο ρελαντί.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108227 από Νικος 123
Απαντήθηκε από Νικος 123 στο θέμα Wictor ή Invicta;
Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά ο έμπορος που έχει σε προσφορά το wictor δεν έχει zuzia. Άρα invicta ή wictor ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108466 από Νικος 123
Απαντήθηκε από Νικος 123 στο θέμα Wictor ή Invicta;
Καλημέρα , τι έγινε κανείς ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108469 από ragavelas
Απαντήθηκε από ragavelas στο θέμα Wictor ή Invicta;
Το κλαπέτο είναι πολύ σημαντικό. Το βάρος από ότι διαβάζω εδώ είναι επίσης σημαντικό καθότι σημαίνει πιο χοντρά μαντέμια και πιο στιβαρή κατασκευή. Δεν ξερω να σου απαντήσω με σιγουριά. Ίσως κανείς να μην μπορεί. Μέχρι στιγμής δεν εμφανίστηκε δυσαρεστημένος χρήστης είτε απο σελενικ είτε από κρτατκι γενικά.
Εγώ ισως διάλεγα το κράτκι για να μπω στο μάτι των ινικταδως καθότι είναι και πολλοί (πλάκα κάνω, μην το εκλάβετε ως διαφήμιση)!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Νικος 123

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108534 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Wictor ή Invicta;
και τα 2 μια χαρά είναι αλλα όπως έγραψε και ο regavelas αν υπάρχει κλαπέτο είναι σημαντικό όπως και η εισαγωγή αέρα απο κάτω στα κρατκι μπαίνει κατευθείαν σε συγκεκριμένη θέση ενώ στο ινβίκτα μπαίνει "χύμα"
κι εγώ ινβίκτα έχω αλλα δεν μπορώ να πω τίποτα απο αποδοση επειδή είμαι ακόμα στο στάδιο της τοποθέτησης...
και το έχω σαν κεντρική θέρμανση για 105 τ.μ.θα δείξει τον χειμώνα....
Επίσης αν μένεις Αθήνα στις 27-30 Σεπτεμβρίου στο Ολυμπιακό Ακίνητο Ξιφασκίας στο Ελληνικό (πρ. Δυτικό Αεροδρόμιο) έχει έκθεση με θέμα ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΘΕΡΜΑΝΣΗ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ και θα έχει αρκετούς τζακάδες εκει θα δεις και θα μιλήσεις απο κοντά και θα μπορείς να αποφασίσεις!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ