Αυτό είναι το σπίτι μου. Ποιο είναι το τζάκι μου;

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109118 από rivol
Αν η καμινάδα σου είναι εξωτερική δεν εχεις να φοβάσαι κάτι αλλά και εσωτερική να ήταν πάλι δεν εχεις πρόβλημα αρκεί να είναι διπλού τοιχώματος και καλής ποιότητας μονής ραφής ανοξείδωτη.
Αυτό ισχύει και για τις δύο περιπτώσεις είτε βαλεις εσωτερική είτε εξωτερική καμινάδα.

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109144 από petergi1
Ωραια αρα καμιναδα διπλου τοιχωματος....για να μην κανω και μονωση της καμιναδας (ντυσιμο με τουβλο )...για το zuzia η το olivia?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109380 από petergi1
Καλησπερα.Πηρα μμια προσφορα για τζακι και θελω την γνωμη σας.Το τζακι ειναι το kratki zuzia 16kw standard στα 840 τελικη τιμη. Και τωρα το κοστος εγκαταστασης...
Αγωγός Inox Φ200-250 1m 5 τεμαχια 74,71 €/τεμ
Αγωγός Inox Φ200-250 0,5m 1 τεμαχιο 50,00 €
Γωνία 45 Inox Φ200-250 2τεμαχια 60€/τεμαχιο
Σφιγκτήρας σύνδεσης Φ250 8 τεμαχια 2,94 €/τεμαχιο
Στηριγμα τοίχου απλό Φ250 2 τεμαχια 13,55 €/τεμαχιο
ΕΝΑΛΛΑΚΤΗΣ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ 0,5Μ 50 ευρώ
Αγωγός Εύκαμπτος αλουμινίου Φ130 1m 6τεμαχια 1,59 €/τεμαχιο
Στόμιο απλό 15-15 13,00 €
Στόμιο απλό 30-15 16,00 €
Πετροβάμβακας Knauf Chimenea 22 τεμ 8,00 €/τεμ
Γυψοσανίδα πυρράντοχη Knauf 2τεμ 12,00 €/τεμ
Κολλες, αλουμινοταινίες, λοιπά
εξαρτήματα σύνδεσης γυψοσανίδων κτλ 18,00 €
Συνολο 900ευρω + 350 ευρω εργασια +23% φπα μιλαμε για 1500ευρω μονο για τοποθετηση + 840 η εστια συνολο 2350 ευρω!πολλα ειναι η εμενα μου φαινονται?Αν ειναι καλα να προχωρησω...παιδια τα φωτα σας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109387 από house
An και περασαν 3 χρονια , απο την δικια μου εγκατάστασή , θυμαμε ομως πολυ καλα , οτι η γωνια φ200 εχει οσο και το μετρο ! Δηλαδη 15 ευρο !!!
τις τιμες απο που τις πείρες ???
350 Ευρο εργασια ??? εδω τι να σου πουμε , απο τιμη ειναι καλη , αλλα εδω μεσα ολοι τα καναν με τα χεριακια τους !
και κατι ακομα , λες 1250 +φπα , δηλαδη οι τιμες πανω ειναι χωρις φπα ??? η' στο φεσώνει 2 φορες ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109394 από panosf01
Παρε και απο αλλου τιμες για τα παρελκομενα.Ψαξε και λιγο στο ιντερνετ.Τα 6 μετρα ευκαμπτου σωληνα τα θελεις για αεραγωγο,αν ναι παρε τα μονωμενα,οχι απλο σπιραλ.Αν μπορεις βρες και ενα φιλο σου και φτιαξε το μονος σου.Θα βρεις ολες τις πληροφοριες εδω μεσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109403 από petergi1

house έγραψε: An και περασαν 3 χρονια , απο την δικια μου εγκατάστασή , θυμαμε ομως πολυ καλα , οτι η γωνια φ200 εχει οσο και το μετρο ! Δηλαδη 15 ευρο !!!
τις τιμες απο που τις πείρες ???
350 Ευρο εργασια ??? εδω τι να σου πουμε , απο τιμη ειναι καλη , αλλα εδω μεσα ολοι τα καναν με τα χεριακια τους !
και κατι ακομα , λες 1250 +φπα , δηλαδη οι τιμες πανω ειναι χωρις φπα ??? η' στο φεσώνει 2 φορες ???

Οι τιμες ειναι χωρις φπα πιο πανω και η καμιναδα ειναι μονωμενη διπλου τοιχωματος.Τα 6 μετρα ευκαμπτου σωληνα ναι ειναι για αεραγωγους και μονος μου λογω φοβου και υψους δεν μπορω να το κανω.Τις τιμες τις πηρα απο μαγαζι στην Πατρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ