Αυτό είναι το σπίτι μου. Ποιο είναι το τζάκι μου;

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105326 από aggelost
καλως ηρθες κοιτα το 2180 της dorve με ανοιγωμενη πορτα νομιζω αγορα 2100 με το μοτερ αν αντεχεις αξιζει κοιτα και τα romotop ακουγωνται καλα λογια στην θεση σου κασετα δεν θα εβαζα....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105327 από petergi1
Ναι καλα φιλε αν ειχα να δωσω 3000 για τζακι θα εψαχνα εδω μεσα για συμβουλες?το πολυ 1800 τελικη δηλαδη η εστια το πολυυυυυ μεχρι 1300

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105328 από Stavrax
Εδώ έχω παρουσιάσει το τζάκι μου. Η εγκατάσταση έγινε με foyer και εναλλάκτη καμινάδας με βεντιλατέρ 350 κυβικών/ώρα. Στην παρουσίαση έχω αναλυτικές πληροφορίες και σε λίστα τα υλικά που χρησιμοποίησα. Αν βρεις τον χρόνο μελέτησε τα και θα βρεις πολλές χρήσιμες πληροφορίες. Αν το έφτιαχνα φέτος θα έκανα κάτι τέτοιο, χωρίς βεντιλατέρ και μόνο με φυσική ροή, ενώ έχω ήδη προμηθευτεί φύλα πυριτικού ασβεστίου για να αντικαταστήσω τον πετροβάμβακα με αυτά. Και οι δύο λύσεις είναι στα λεφτά σου.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by Stavrax.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105371 από petergi1
λοιπον σημερα πηγα σε ενα μαγαζι με τζακια να δω και απο εκει γνωμες.Μπηκα λοιπον μεσα και ρωτησα.ειχε μονο ελληνικα και απο ξενα της la nordica.Του λεω μεχρι 1700 τελικη ολα.Οκ μου λεει και μου δειχνει μια κασετα και συγκεκριμενα την inserto crystal ventilato 80 που ειναι 11.5 kw στα 1400ευρω.Μου λεει θα στο κανει φωτια το σπιτι ειναι φοβερο μηχανημα.Του λεω δεν αντιλεγω αλλα ξερετε το εχω ψαξει λιγο και καποιο φιλοι (εσεις δηλαδη απο το forum)που το εχουν το θεμα τζακι μου εχουν πει οτι καλυτερα μιας και θα φτιαξω απο την αρχη τζακι να βαλω foyer?Δηλαδη μου λεει?αυτα του λεω που εχουν και σκεπουλα χωρις ανεμιστηρακια και εχουν και το πολυ 800 ευρω ξεκινωντας απο τα 500.Ρε φιλε μου λεει ακου με εμενα που εχω χρονια στο χωρο.Και στην τελικη και μονος σου δεν καταλαβαινεις οτι ενα τζακι των 500-600 ευρω δεν γινεται να εχει την ιδια αποδοση με αυτο των 1400?Τα αλλα μου λεει εχουν μαντεμι επεξεργασμενο και λιωμενο που επαναχησιμοποιειται ενω αυτο ειναι 1ης χρησης κατι τετοια χαζα που να πως και την αληθεια μου δεν ξερω αν ισχυουν.Με λιγα λογια με επεισε για πλακα να παω σε κασετα αλλα ξερω οτι 99% δεν ειναι ετσι και ουτε εχει και δικιο.Επισης μο λεει με τα αλλα που του λεω αφου δεν εχουν μοτερ θα κανει 5 ωρες να ζεσταθει το σπιτι αφου δεν πηγαινει με πιεση και θα ειμαι πολυ δυσαρεστημενος.Τεσπα παιδια επειδη δεν θελω να μπλεξω εσεις μου λετε Foyer και λεω να σας εμπιστευω.Εγκαταστατη για Πατρα εχουμε κανεναν απο εδω μεσα η αν γνωριζει κανεις για να μην μπλεξω με τον καθε μλκ να παρω ενα Kratki 16kw να ειμαι σιγουρα καλυμενος και να το βαλει καποιος ?
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by petergi1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105374 από pontios74
αυτα που λεει ο τυπος ειναι για να σου πάσσαρει αυτο που θελει σε αντιστοιχο μαγαζι που πουλουσε nordica προσπαθουσε να μου πασαρει ο πωλητης σομπα πελετ λεγοντας πως τα τζακια δεν μπορουν να καλυψουν μεγαλους χωρους κλπ..να προτιμησεις foyer εγω αγορασα το invicta selenic στα 609 ευρω και θα το εγκαταστησω για να θερμανω 100 τ.μ.επισης μπορεις να δεις και τα kratki και αν υπαρχει κοντα σου καποιος αντιπροσωπος καλο ειναι να κανεις μια επισκεψη και αυτα ειναι πολυ καλα και αποδοτικα και αν εχεις χρονο για διαβασμα δες το ποστ"ενεργειακα τζακια" και θα καταλαβεις πολλα!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105395 από petergi1
Οντως αυτο το τοπικ ενεργειακα τζακια ειναι φοβερο στην πρωτη σελιδα κιολας ο αστερις μου ελυσε ολες τις αποριες σχετικα με foyer και βεντιλατερ και ξαφνικα ειδα ποσο δικιο ειχατε για τα foyer και ποσο ποιο πολυ ταιριαζει στις δικες μου αναγκες.θα συνεχισω εκει το διαβασμα και θα ξαναποσταρω εδω για τυχων αποριες εγκαταστασης και μαστορα για πατρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ