Κασέτα Bodart Goney ή εστία Edilkamin;

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104754 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Κασέτα Bodart Goney ή εστία Edilkamin;
σιγουρα το τζακι ειναι προτιμοτερο απ την κασετα
προσωπικα ομως δεν εχω πολυ εμπιστοσυνη στους ιταλους ακομα και στα πιστοποιημενα
υποθετω οτι μιλας για διανομη αερα με ανεμιστηρα
σ αυθτη την περιπτωση καλα θα ηταν να ζητησεις περισσοτερα στοιχεια για τις δυνατοτητες των ενσωματωμενων ανεμιστηρων στο καθενα αφου πρωτα αποφασισσεις που θα τοποθετησεις τα στομια
επιμενω παντως να καλεσεις τους τζακαδες επιτοπου και να διαλεξεις την πιο ολοκληρωμενη λυση
τζακα-τζακιου :)
αλλωστε θα παρεις και ιδεες για την τοποθετηση πριν αποφασισεις


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Στέλιος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104760 από Στέλιος
Απαντήθηκε από Στέλιος στο θέμα Κασέτα Bodart Goney ή εστία Edilkamin;
Σωστά υποθέτεις για διανομή με ανεμιστήρα .... εξάλλου ο χώρος είναι πολύ μεγάλος για φυσική ροή

και οι δυο έχουν έρθει και οι δυο έχουν προτείνει ολοκληρωμένες λύσεις και τιμές μαζί με όλα τα υλικά
περσίδες αεραγωγούς καπναγωγούς καμινάδα κτλ οι τιμές τους δεν είναι και πολύ μακριά

με την μοναδική διαφορά ότι ο ένας, αυτός που εμπορεύεται το edilkamin έχει μέσα στο πακέτο αρκετά μακρύτερους αγωγούς για καλύτερη διανομή- κατανομή του αέρα στον χώρο

Υ.Γ υπάρχει κανένα νήμα εδώ μέσα ή έστω κάποιο λίνκ που να μπορώ να δώ για τρόπους τοποθέτησης αεραγωγών , κατανομής αέρα κτλ ........ για να μπορώ να κρίνω ποιος από τούς δυο μου τα λέει καλά :blink:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104763 από trelos_panos
Απαντήθηκε από trelos_panos στο θέμα Κασέτα Bodart Goney ή εστία Edilkamin;

Στέλιος έγραψε: Σωστά υποθέτεις για διανομή με ανεμιστήρα .... εξάλλου ο χώρος είναι πολύ μεγάλος για φυσική ροή

και οι δυο έχουν έρθει και οι δυο έχουν προτείνει ολοκληρωμένες λύσεις και τιμές μαζί με όλα τα υλικά
περσίδες αεραγωγούς καπναγωγούς καμινάδα κτλ οι τιμές τους δεν είναι και πολύ μακριά

με την μοναδική διαφορά ότι ο ένας, αυτός που εμπορεύεται το edilkamin έχει μέσα στο πακέτο αρκετά μακρύτερους αγωγούς για καλύτερη διανομή- κατανομή του αέρα στον χώρο

Υ.Γ υπάρχει κανένα νήμα εδώ μέσα ή έστω κάποιο λίνκ που να μπορώ να δώ για τρόπους τοποθέτησης αεραγωγών , κατανομής αέρα κτλ ........ για να μπορώ να κρίνω ποιος από τούς δυο μου τα λέει καλά :blink:


με τόσα τζάκια που έχω δει σε εκθέσεις,σε φίλους,σε μαγαζιά μπορώ πλέον να καταλάβω πάρα πολλά στο τι πουλάει ο καθένας!Λέω πάλι καλά που δεν έβαλα Ιταλικό γιατί τα θεωρώ κουβάδες.Γιατί προτιμάτε το κανονικό τζάκι από μία κασέτα;;;Εγώ κασέτα έχω και μάλιστα με πολύ μεγάλη διαφορά ποιότητας και απόδοσης από ένα κανονικό τζάκι με περισσότερα kw!Επίσης,μη κοιτάς ακριβώς τους μακριούς αγωγούς γιατί δεν είναι απόλυτο ότι θα σου ζεσταίνει το χώρο σωστά,σκέψου μήπως στον παγώνει ελάχιστα τον αέρα μέχρι να φτάσει στην περσίδα.Εγώ με φυσική ροή σε ενιαίο χώρο 90 τ.μ. τον αέρα τον έχω σχεδόν κλειστό γιατί πεθαίνουμε από τη ζέστη.
Για θέμα κατανομής αέρα ρώτα κανέναν μηχανολόγο και άσε τα μπακαλίστικα ;)

Γνώμη μου πάντα!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Στέλιος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104766 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Κασέτα Bodart Goney ή εστία Edilkamin;
οπως λεει και ο πανος η διανομη αερα δεν ειναι τοσο απλη
αν και για τα τζακια μπορει να θεωρειται τυποποιημενη
καθθε χωρος ομως ειναι διαφορετικος οποτε μην ψαχνεις ετοιμες λυσεις :)
ο λογος που στο ανεφερα παντως ειναι οτι οι ενσωματωμενοι ανεμιστηρες εχουν περιορισμενες δυνατοτητες που περιοριζονται ακομα περισσοτερο χρησιμοποιωντας ευκαμπτους σπιραλ αεραγωγους .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Στέλιος, trelos_panos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104881 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Κασέτα Bodart Goney ή εστία Edilkamin;
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. Συγνωμη παιδια που το γραφω εδω, αλλα δεν ξερω που να το.. βαλω. Καποιος συντονιστης ας το τοποθετησει εκει που πρεπει. Ενεργεια- βιομαζα- ξυλο.. εχετε λεβητες, τζακια, σομπες, πελετ κτλ, εγω αυτο το θεμα που να το βαλω?
Η παραπανω διευθυνση ειναι ενος Αμερικανου που εχει μανια με την παραγωγη ρευματος (οικιακου κυριως) μεσω αεριοποιησης των ξυλων (αυτοι εχουν σε σχεση με μας τζαμπα ενεργεια, γιατι ψαχνουν με τοση μανια?). Δειχνει τα σχεδια και την κατασκευη βημα βημα, καθε μηνα σχεδον μου στελνει σχεδια φωτο βιντεο κτλ, ολα ομως περιστρεφονται γυρω απο την κατασκευη του αεριοποιητη του, κινητηρα εσωτερικης καυσης θα κινησει? Θα ειναι λαθος γιατι ετσι νομιζω θα χασει σιγουρα την μιση ενεργεια. Δε ξερω..
Δεν ξερω Αγγλικα, η μεταφραση γινεται αλλα δεν ειμαι εξοικειωμενος με τα σαιτ γενικα, δεν εχω και το καθαρο μυαλο η τ χρονο να παρακολουθησω τι φτιαχνει. Εγω επεσα πανω του ψαχνοντας τροπο καλυτερης καυσης και καπου γραφτηκα (σαιτ? μπλοκ? Φορουμ?) και ενημερωνει παρα πολυ τακτικα. Δεν ξερω αν αξιζει, αλλα ισως σε καποιους που εχουν την ευχερεια, τ θεληση και τον χρονο να τους φανει χρησιμο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104882 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Κασέτα Bodart Goney ή εστία Edilkamin;

Στελιος1 έγραψε: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. Συγνωμη παιδια που το γραφω εδω, αλλα δεν ξερω που να το.. βαλω. Καποιος συντονιστης ας το τοποθετησει εκει που πρεπει. Ενεργεια- βιομαζα- ξυλο.. εχετε λεβητες, τζακια, σομπες, πελετ κτλ, εγω αυτο το θεμα που να το βαλω?
Η παραπανω διευθυνση ειναι ενος Αμερικανου που εχει μανια με την παραγωγη ρευματος (οικιακου κυριως) μεσω αεριοποιησης των ξυλων (αυτοι εχουν σε σχεση με μας τζαμπα ενεργεια, γιατι ψαχνουν με τοση μανια?). Δειχνει τα σχεδια και την κατασκευη βημα βημα, καθε μηνα σχεδον μου στελνει σχεδια φωτο βιντεο κτλ, ολα ομως περιστρεφονται γυρω απο την κατασκευη του αεριοποιητη του, κινητηρα εσωτερικης καυσης θα κινησει? Θα ειναι λαθος γιατι ετσι νομιζω θα χασει σιγουρα την μιση ενεργεια. Δε ξερω..
Δεν ξερω Αγγλικα, η μεταφραση γινεται αλλα δεν ειμαι εξοικειωμενος με τα σαιτ γενικα, δεν εχω και το καθαρο μυαλο η τ χρονο να παρακολουθησω τι φτιαχνει. Εγω επεσα πανω του ψαχνοντας τροπο καλυτερης καυσης και καπου γραφτηκα (σαιτ? μπλοκ? Φορουμ?) και ενημερωνει παρα πολυ τακτικα. Δεν ξερω αν αξιζει, αλλα ισως σε καποιους που εχουν την ευχερεια, τ θεληση και τον χρονο να τους φανει χρησιμο.

Στελιο αυτο ειναι email και οχι site
Μαλλον αυτο ηθελες να βαλεις powerityourself.com/


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ