Nordpeis N25 vs Ν27: ποιο είναι καλύτερο;

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102919 από aiolos
Θέλω να τοποθετήσω μια ενεργειακή εστία. Ο τζακάς με πρότεινε την Ν 25 της Nordpeis. Διαβάζοντας τα τεχνικά χαρακτηριστικά είδα πως υπερτερεί (σε βάρος, μήκος ξύλου κ.α) η Ν27 της ίδιας εταιρίας. Είναι βέβαια ακριβότερη (αλλά αυτό δεν με απασχολεί). Ποια νομίζετε ότι θα είναι η "καλύτερη" επιλογή.
ΥΓ. Στη Ν25 ο τζακάς θα κατασκευάσει ο ίδιος, όπως με είπε, αεροθάλαμο από λαμαρίνα. Σε σπίτι που το είδα, οι ιδιοκτήτες μου ανέφεραν πως έμειναν ευχαριστημένοι και από την απόδοση και από την κατασκευή του τζακιού

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102980 από aggelost
Απαντήθηκε από aggelost στο θέμα Nordpeis N25 vs Ν27: ποιο είναι καλύτερο;
Ν27 ειναι καλυτερη για ποσα τμ το θες και περιοχη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103009 από aiolos
Απαντήθηκε από aiolos στο θέμα Nordpeis N25 vs Ν27: ποιο είναι καλύτερο;
Για Ξάνθη. Το διαμέρισμα είναι ενεργειακής κλάσης Γ΄ και είναι 90τ.μ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103310 από filipp
Απαντήθηκε από filipp στο θέμα Nordpeis N25 vs Ν27: ποιο είναι καλύτερο;
Κάτοχος Ν25 στην Καβάλα...τετραγωνικά κοντά στα δικά σου σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος...ο ενιαίος χώρος ζεσταίνετε αρκετά αλλά τα υπνοδωμάτια χρειάζονται τηνν συμπλήρωση του καλοριφέρ. Ποιός είναι ο Τζακάς σου? αν είναι ο ίδιος που έκανε και το δικό μου μιας και πρέπει να είναι ο ίδιος λόγω περιοχής να εμπιστευτείς τον αεροθάλαμο...Πρώτος χρόνος λειτουργίας 4 τόνους ξύλα και 500 λίτρα πετρέλαιο....Κάθε χειμώνα ήθελα 2 εως 2.2 τόνους πετρέλαιο..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105841 από SIMI
Απαντήθηκε από SIMI στο θέμα Nordpeis N25 vs Ν27: ποιο είναι καλύτερο;

aiolos έγραψε: Για Ξάνθη. Το διαμέρισμα είναι ενεργειακής κλάσης Γ΄ και είναι 90τ.μ.

Φιλε AIOLOS,
ειμαι και εγω απο Ξανθη και θα ηθελα να σε ρωτησω τι εκανες τελικα με το τζακι??? ποιο εβαλες???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105853 από aiolos
Απαντήθηκε από aiolos στο θέμα Nordpeis N25 vs Ν27: ποιο είναι καλύτερο;
Τελικά τοποθέτησα τη Ν25 με αθόρυβο σχετικά μοτέρ 400κμ/ώρα. Το μοτέρ έχει δέκα σκάλες και θερμόμετρο που οι ενδείξεις απεικονίζονται στον πίνακα ελέγχου Κράτησα την παλιά επένδυση τζακιού και έτσι δεν έβαλα μια από τις προτεινόμενες από την εταιρία. Το άναψαμε καλοκαιριάτικα με πολύ λίγα ξύλα και μετά από 18λεπτά ο αέρας εξόδου είχε θερμοκρασία +62 C. Πάντως τι ψάρια πιάσαμε θα το δούμε το χειμώνα. Κόστος εργασιών, υλικών, και τζακιού 3.000€.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ