Τζάκια Nordpeis

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #100737 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τζάκια Nordpeis

sakpanoss έγραψε: ξερω θα μου πεις να διαβάσω στο forum αλλα έχει τοσες πολλές επιλογές που έχασα τη μπάλα!Από προσωπική πείρα τι θα μου πρότεινες?Μένω στο Βόλο,καλή μόνωση,κάτω σαλόνι κουζίνα και πάνω 3 υπνοδωμάτια και μπάνιο.
thanks


δεν θα σου πω να διαβασεις το φορουμ :)
αν και θα βρεις αρκετα μοντελα απο παρουσιασεις μελων
αν εχεις αποφασισει για τζακι δεν θα σου προτεινα τιποτα ...
και ηδη βλεπω οτι η κουβεντα βρισκεται στο σωστο δρομο (οσο αφορα την ισχυ)
αν την ψαχνεις λιγο γενικοτερα ...κι εχεις εγκατεστημενα σωματα θα σου ελεγα να κοιταξεις θερμανση με νερο
το μονο που θα σε προτρεψω θα ειναι να μη τσιγκουνευτεις την ισχυ προτιμοτερο για μενα ενα υποδεεστερο ποιοτικα τζακι (εφ οσο υπαρχει χρηματικος περιορισμος) αλλα με αρκετη ισχυ ωστε να μπορει να σε καλυψει ενα κρυο χειμωνα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #100743 από sakpanoss
Απαντήθηκε από sakpanoss στο θέμα Τζάκια Nordpeis

ragavelas έγραψε: Εφόσον κοιτάς για κασέτες δες και αυτό . Είναι μεγάλης ισχύος και σίγουρα πιο οικονομικό απο jolly mec.


Μάλλον δε ψάχνω για κασέτα αφού θα μπει τζακι από την αρχή και όχι μέσα σε ενα παλιό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #100744 από sakpanoss
Απαντήθηκε από sakpanoss στο θέμα Τζάκια Nordpeis

dimlyk έγραψε:

sakpanoss έγραψε: ξερω θα μου πεις να διαβάσω στο forum αλλα έχει τοσες πολλές επιλογές που έχασα τη μπάλα!Από προσωπική πείρα τι θα μου πρότεινες?Μένω στο Βόλο,καλή μόνωση,κάτω σαλόνι κουζίνα και πάνω 3 υπνοδωμάτια και μπάνιο.
thanks


δεν θα σου πω να διαβασεις το φορουμ :)
αν και θα βρεις αρκετα μοντελα απο παρουσιασεις μελων
αν εχεις αποφασισει για τζακι δεν θα σου προτεινα τιποτα ...
και ηδη βλεπω οτι η κουβεντα βρισκεται στο σωστο δρομο (οσο αφορα την ισχυ)
αν την ψαχνεις λιγο γενικοτερα ...κι εχεις εγκατεστημενα σωματα θα σου ελεγα να κοιταξεις θερμανση με νερο
το μονο που θα σε προτρεψω θα ειναι να μη τσιγκουνευτεις την ισχυ προτιμοτερο για μενα ενα υποδεεστερο ποιοτικα τζακι (εφ οσο υπαρχει χρηματικος περιορισμος) αλλα με αρκετη ισχυ ωστε να μπορει να σε καλυψει ενα κρυο χειμωνα



Η αλήθεια είναι ότι έχω περιθώριο αφού μου καλύπτει το πρόγραμμα ενα μεγάλο ποσό.Για υδραυλικό τζάκι ξεκίνησα αλλα διαβάζοντας εδω μέσα καποια όχι τόσο θετικά σχόλια(υπάρχει ασφάλεια με νερό με σίδερο και φωτια;,διάρκεια ζωής) άλλαξα γνώμη και κλίνω προς το αερόθερμο.Η Nordpeis φαίνται αξιόλογη εταιρία και διαβάζω μόνο θετικά σχόλια,ειδικά σε αυτό το forum.Σε γερμανικά forum όμως τίποτα και αυτό με προβληματίζει.Από το πολύ διάβασμα αλλάζω γνώμη συνέχεια!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #100750 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τζάκια Nordpeis
χρονικο περιθωριο πλεον εχεις
αλλα οντως το πολυ διαβασμα ...μπερδευει
πρωτα ππρεπει να κατασταλαξεις στο ειδος πχ υδραυλικο τζακι σομπα λεβητας η αεροθερμο ...και μετα στα μοντελα
ο βασικος λογος που σου ειπα για υδραυλικη θερμανση (οχι απαραιτητα τζακι) ειναι η σαφως καλυτερη κατανομη και ποιοτητα θερμανσης .
απο κει και περα και εφοσον υπαρχει η δυνατοτητα μην σκεφτεσαι λυσεις του τυπου "θα κλεισω 2-3 δωματια"
τα σπιτια θελουν και θερμανση και εξαερισμο ...αλλιως ... σε καποια χρονια ψαχνουμε τι φταιει :)

θεωρωντας λοιπ[ον οτι πηρες την αποφαση σου για αεροθερμο υπολογισε κατ ελαχιστο τα 20 kw
πιο πολυ ....ψαξε για τον εγκαταστατη που θα σε κανει να νοιωσεις εμπιστοσυνη οτι κατεχει το αθλημα ...
κι εναν εμπορο που να μπορει να υποστηριξει οτι πουλαει και δευτερευοντως κοιτα την μαρκα .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102549 από katerina70
Απαντήθηκε από katerina70 στο θέμα Τζάκια Nordpeis
Εννοείς ότι το πρόγραμμα Εξοικονόμιση Κατ' οίκον επιδοτεί αερόθερμα τζάκια? Θα με ενδιέφερε πολύ να ξέρω, ευχαριστώ προκαταβολικά.
Κατερίνα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102584 από THEOJJ
Απαντήθηκε από THEOJJ στο θέμα Τζάκια Nordpeis
Το πρόγραμμα Εξοικονόμιση Κατ' οίκον επιδοτεί αερόθερμα τζάκια σίγουρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ