Προτάσεις για κλασσικό τζάκι (μη ενεργειακό);

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93916 από dimlyk
κανεις σας δεν ψηνει σε τζακι???? :unsure:

το ανοιχτο τζακι πρεπει ναχει καποιο μεγεθος ...να χωραει μια δυο σχαρες ,,,αντε και καμμια σουβλα κοκορετσι

και φυσσικα πυροτουβλο να μπορεις να ριξεις και καμμια κανατα νερο αμα αρπαξουν τ παιδακια :woohoo:


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93924 από kouliko
Το τζάκι το θέλω ανοιχτό γιατί δεν βασίζομαι σ’ αυτό για θέρμανση – θα έχω ενδοδαπέδια με αντλία θερμότητας. Το θέλω για ομορφιά, για να ψήνω και για να ζεστάνει 5 τετραγωνικά μέτρα ακριβώς μπροστά του. θέλω την κλασσική επαφή με τη φωτιά.
Το κόστος ενδιαφέρει γι’ αυτό και ρωτάω αλλά η επιλογή του ανοιχτού δεν είναι λόγω κόστους. Αν μια εστία κάνει περίπου 300 ευρώ, η επένδυση πόσο θα μου πάει; Να ξέρω να προϋπολογίσω περίπου γιατί το σπίτι έχει πολλά έξοδα και θα χαθούμε (άσχετο αλλά ξέρετε κάνα πρόγραμμα στυλ excel παρακολούθησης εργασιών και οικονομικών καινούργιου σπιτιού; - αλλιώς θα φτιάξω ένα excel έτσι κι αλλιώς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94741 από Στελιος1

kouliko έγραψε: Το τζάκι το θέλω ανοιχτό γιατί δεν βασίζομαι σ’ αυτό για θέρμανση – θα έχω ενδοδαπέδια με αντλία θερμότητας. Το θέλω για ομορφιά, για να ψήνω και για να ζεστάνει 5 τετραγωνικά μέτρα ακριβώς μπροστά του. θέλω την κλασσική επαφή με τη φωτιά.
Το κόστος ενδιαφέρει γι’ αυτό και ρωτάω αλλά η επιλογή του ανοιχτού δεν είναι λόγω κόστους. Αν μια εστία κάνει περίπου 300 ευρώ, η επένδυση πόσο θα μου πάει; Να ξέρω να προϋπολογίσω περίπου γιατί το σπίτι έχει πολλά έξοδα και θα χαθούμε (άσχετο αλλά ξέρετε κάνα πρόγραμμα στυλ excel παρακολούθησης εργασιών και οικονομικών καινούργιου σπιτιού; - αλλιώς θα φτιάξω ένα excel έτσι κι αλλιώς.






Εχω ετοιμα ανοιχτα τζακια-επενδυσεις, τα οποια μου ειναι πλεον.. στοκ. Εαν εισαι κοντα (νομος θεσσαλονικης) ωστε να δεις στειλε μου πμ. Εστια με πυροτουβλο η μαντεμι, συνολικη τιμη 1000 ευρω.
Οι επενδυσεις ειναι Α ποιοτητας και σε εμφανιση και σε αντοχη (οπλισμενες εσωτερικα οπου χρειαζεται με συρματα).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.052 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ