Εναλλάκτης νερού για καμινάδα της kratki

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140806 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
καλησπέρα !!όχι εγώ δεν τον δοκίμασα αλλά ενας πελάτης μου χονδρικής το εγκατέστησε στο σπίτι πελάτη του σε ενα τζάκι αν δεν κάνω λάθος 76% ενεργειακή απόδοση σε 3 σώματα και ενα μποϊλερ 80 λίτρα και ο πελάτης έμεινε ευχαριστημένος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140809 από legend7ts

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: καλησπέρα !!όχι εγώ δεν τον δοκίμασα αλλά ενας πελάτης μου χονδρικής το εγκατέστησε στο σπίτι πελάτη του σε ενα τζάκι αν δεν κάνω λάθος 76% ενεργειακή απόδοση σε 3 σώματα και ενα μποϊλερ 80 λίτρα και ο πελάτης έμεινε ευχαριστημένος

Στο site της kratki έχει 3 εναλλάκτες, ποιον δοκίμασε ο πελάτης σας? έχουν διαφορά σημαντική μεταξύ τους?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140815 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
www.kratki.gr/index.php?option=com_virtu...ory_id=54&Itemid=159

αυτός είναι ο εναλλάκτης !εδώ θα σου πω όμως καθαρά την προσωπική μου άποψη και όχι της εταιρίας !!αν είναι να ανοίξεις την φούσκα και να βάλεις ένα σωρό εξαρτήματα γιατί δεν βάζεις ενα τζάκι καλοριφέρ έτσι και αλλιώς τα ίδια εξαρτήματα θα χρειαστείς και για τα δυο . (κυκλοφορητής,ασφαλιστικά) και σίγουρα θα έχεις και καλύτερα αποτελέσματα !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140816 από legend7ts

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: www.kratki.gr/index.php?option=com_virtu...ory_id=54&Itemid=159

αυτός είναι ο εναλλάκτης !εδώ θα σου πω όμως καθαρά την προσωπική μου άποψη και όχι της εταιρίας !!αν είναι να ανοίξεις την φούσκα και να βάλεις ένα σωρό εξαρτήματα γιατί δεν βάζεις ενα τζάκι καλοριφέρ έτσι και αλλιώς τα ίδια εξαρτήματα θα χρειαστείς και για τα δυο . (κυκλοφορητής,ασφαλιστικά) και σίγουρα θα έχεις και καλύτερα αποτελέσματα !!


Έχω ήδη αερόθερμο απόδοσης 74% , ισχύς 14 KW και έλεγα μήπως συμφέρει μια τέτοια μετατροπη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140820 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
αν εξαιρέσεις την διαφορά χρημάτων του εναλλάκτη με το τζάκι όλα το υπόλοιπο κόστος θα είναι το ίδιο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140850 από Savvas
Το μόνο σίγουρο είναι πως (ακόμα και με τρίοδη φορτίου να εγκατασταθεί) αυτό το πράγμα κάποια στιγμή (πιστεύω αρκετά σύντομα) θα γεμίσει πίσσες και είναι ΑΔΥΝΑΤΟ να καθαριστεί (λόγω θέσης και λόγω τουμποσωλήνων).
Αποτέλεσματα.
1. Σταδιακό βούλωμα της καμινάδας,
2. Διαβρωτικό περιβάλλον στα τοιχώματα του εναλλάκτη με ότι αυτό μπορεί να σημαίνει
3. Κάποια στιμή θα σπασεις τη φούσκα σου για να τον αφαιρέσεις για να αποφύγεις περαιτέρω ζημιές.

Αυτά τα πράγματα μέσα στην καμινάδα δεν μπορούν να καθαριστούν


Συνημμένα:
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Savvas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.189 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ