Εναλλάκτης νερού για καμινάδα της kratki

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90092 από Asteris
Ένα τζάκι 20kW και απόδοσης 75%, αφήνει να φύγουν από την καμινάδα 5kW. Τώρα, για να μπορέσει αυτός ο νεροεναλλάκτης να πάρει και τα 5, τότε τα καπναέρια στην έξοδό του θα είναι 20 βαθμοί κελσίου. Και αν μιλήσουμε για πιό μικρό ενεργειακό, τότε ούτε 2-3kW απώλειες δεν έχει. Καμιά μπαχατέλα τύπου ενεργειακό, που καίει 7-8 κιλα ξύλα την ώρα, τότε με τις τρελές απώλειες που θα έχει (πάνω από 10-12kW), πιθανώς και να μπορέσει ο νεροεναλλάκτης να μαζέψει 4-5...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90112 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
κύριε αστερι πάλι τα ίδια θα λέμε . καταρχήν δεύτερος εγώ μετά το Δημήτρη είπα οτι πολλά μου φαίνονται και εμένα και ότι θα το τσεκάρω με την πρώτη ευκαιρία .
σας έχω πει λοιπόν οτι όλες οι σοβαρές εταιρίες όταν λένε για kw τα μετράνε ως εξής .π.χ amelia 24 kw μέγιστη απόδοση 32,5 kw * 72%(ενεργειακή απόδοση )=23,4 kw μας περισσεύουν και 9,1 kw σαν απώλειες .
άσχετο αλλά εσείς από Θεσσαλονίκη δεν είστε ???έπρεπε να περάσετε απο το περίπτερο μας να βλέπατε όλα αυτά που έχουμε συζητήσει κατά καιρούς !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90115 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

dimlyk έγραψε: αν ειναι για δοκιμες ... δεχομαστε και προσκλησεις :cheer:


εγώ θα βάλω το μεζέ στο τζάκι που θα καίει και εσείς το τσίπουρο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90122 από LEONAS
Φιλε μου η προσωπικη γνωμη ειναι να μην βαλεις τιποτα στο
τζακι σου και να το αφησεις ετσι οπως ειναι, αν θελεις να
ζεσταθεις πραγματικα κοιτα κανα ξυλολεβητα πυρολησης η' κανα
πελλετολεβητα ασε την χυτρα που λες να βαλεις βαλτην στην κουζινα
να βρασουμε κανα πατσαδακο :silly:

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90123 από dimlyk

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε:

dimlyk έγραψε: αν ειναι για δοκιμες ... δεχομαστε και προσκλησεις :cheer:


εγώ θα βάλω το μεζέ στο τζάκι που θα καίει και εσείς το τσίπουρο


μ αρεσεις γιατι πιανεις τα κρυφα νοηματα :cheer:

μαζι μας σε βλεπω να πουλας ψησταριες στο τελος :evil:


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90127 από Asteris

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: κύριε αστερι πάλι τα ίδια θα λέμε . καταρχήν δεύτερος εγώ μετά το Δημήτρη είπα οτι πολλά μου φαίνονται και εμένα και ότι θα το τσεκάρω με την πρώτη ευκαιρία .
σας έχω πει λοιπόν οτι όλες οι σοβαρές εταιρίες όταν λένε για kw τα μετράνε ως εξής .π.χ amelia 24 kw μέγιστη απόδοση 32,5 kw * 72%(ενεργειακή απόδοση )=23,4 kw μας περισσεύουν και 9,1 kw σαν απώλειες .
άσχετο αλλά εσείς από Θεσσαλονίκη δεν είστε ???έπρεπε να περάσετε απο το περίπτερο μας να βλέπατε όλα αυτά που έχουμε συζητήσει κατά καιρούς !!


Και εγώ αυτό περιέγραψα, ότι θέλει είτε πολυ μεγάλο τζάκι, είτε κάποιο ενεργοβόρο, ώστε να περισσεύει ενέργεια στην καμινάδα για να την μαζέψει ο εναλλάκτης. Μην το βάλει κανείς σε κάνα 10άρι και περιμένει να δει και άλλα 5kW από κει...

Την έκθεση την ξέχασα τελείως δυστυχώς, είχα κάτι άλλα πράματα στο μυαλό μου αυτές τις μέρες και μου διέφυγε πλήρως.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ