Τα φώτα σας: αγορά τζακιού (έως 1300€ με τα υλικά)

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89048 από caftis
Καλημερα επειδή πούλησα την πορτα με το αεροθερμο που είχα σκέφτομαι απο τώρα για την αγορά του νέου μου ενεργειακού. Η ανάγκες μου ειναι οι εξής, πρεπει να ζεστάνω το σαλόνι 75m2 και να ανέβω στον πάνω όροφο για να ζεστάνω 2 κρεβατοκαμαρες αν μπορέσω και ενα μπάνιο στον πάνω όροφο δεν θα με χαλάσει. Εχω τρόπο να ανέβω πανω, το ενα καναλι θα ειναι4 μέτρα και το δεύτερο 9. Αν θα πρεπει να γκρεμισω και όλο το παλιό τζακι για καλύτερη απόδοση γίνεται. Το βασικό ειναι να μην ξεπερασω τα 1300 για τζακι και υλικά, απο θεμα τοποθέτησης θα το βάλω μονος μου.Καθε πρόταση δεκτή.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by caftis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89051 από Fokion
Υδραυλικη πελετοσομπα δεν παιζει ε???
Γιατι υποψιαζομαι οτι οσο θα καλοκαιριαζει θα πεσουν οι τιμες τους και ισως βρεις κατι κοντα στα λεφτα που θες...

για τζακι σιγουρα δε μπορω να σου πω γιατι δεν ξερω...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89052 από theoilia

Fokion έγραψε: Υδραυλικη πελετοσομπα δεν παιζει ε???
Γιατι υποψιαζομαι οτι οσο θα καλοκαιριαζει θα πεσουν οι τιμες τους και ισως βρεις κατι κοντα στα λεφτα που θες...

για τζακι σιγουρα δε μπορω να σου πω γιατι δεν ξερω...


Δύσκολα τέτοια σόμπα με 1300€.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89056 από caftis
Μονο για τζακι σκέφτομαι οχι για σόμπα .Ευχαριστώ παντος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89061 από alex_nous
Για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε παρακαλώ γράψε συνολικά τετραγωνικά μέτρα του σπιτιού και σε ποια περιοχή βρίσκεται. Αν δεν κάνω λάθος Αθήνα? Επίσης θα βοηθούσε να ανέφερες την μέση ετήσια κατανάλωση πετρελαίου που είχες για έναν ''χοντρικό'' υπολογισμό των kw που χρειάζεσαι από τους ειδικούς!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89066 από caftis
Η κατανάλωση του πετρελαίου τις προηγούμενες χρονιές ηταν περιπου 3000λιτρα τη σεζόν. Κάποια στιγμή φέτος εβαλα ενα 20 λίτρο μπετονι και περασα ενα 14 ωρο με θερμοκρασία 21c οπότε και δεν ξαναβαλα .Τα τετραγωνικα ειναι 75 ο πρωτος 50 ο δευτερος και αλλα 10 ο τριτος.Ολοι οι όροφοι ενονωνται με εσωτερική σκαλα διαμετρου 1.90 χωρίς πορτες , σαν συμπληρωματικη θέρμανση εχω την cerosun inverter lc52 .Το σπιτι εχει πολυ καλη μόνωση περιμετρικά ,dow στο ταβανι της πυλωτής και στο ταβανι απο τις κρεβατοκαμαρες .Στον τρίτο που εχω το γραφειο εχει ξυλινη σκεπη με μονωση dow και πετροβαμβακα .Το σπιτι βρίσκεται στα Ανω Λιόσια στο βουνό απέναντι απο Πάρνηθα.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by caftis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ