Αγορά εστίας Nordpeis

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87011 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Αγορά εστίας Nordpeis
aggelost για μένα να πιστεύεις ποιό πολύ αυτό που θα δεις μόνο εσύ ο ίδιος στη πράξη κάπου και είναι δοκισμένο πιό πολύ καιρό στην αγορά χωρίς πρόβληματα και με καλές αποδόσεις όχι στα χαρτιά αλλά στη πράξη, είτε είναι απο Νορβηγία, Ιταλία, Ελλάδα, Γαλλία κτλ. Τώρα για τους εγκαταστάτες προσπάθησε να ενημερωθείς όσο περισσότερο γίνεται εμπλουτίζοντας τις γνώσεις σου με πάμπολες πληροφορίες που βρίσκονται μέσα στο φορουμ ώστε να ξεχωρίσεις τον σωστό και να μπορέσεις να πετύχεις αυτό που θέλεις

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87244 από aggelost
Απαντήθηκε από aggelost στο θέμα Αγορά εστίας Nordpeis
ΤΑ ελληνικα δεν λεω οτι δεν ειναι καλα εγω ομως δεν τα εμπιστευομαι πιστευω πως πανω απω 55 δεν εχουν αποδοση γιατι να τους δωσω 3000 και να μην παρω το ν27 με τα ιδια λεφτα .Μιλησα με το αντιπρωσοπο της nordpeis και μου ειπαι οτι το τζακι θα με καλυψη σιγουρα και μου ειπε οτι αμα θελω να του δωσω τα μισα τωρα και τα αλλα με απο 2 μηνες αφου ειναι σιγουρος οτι θα ζεσταθω ....Δειχνουν πολυ σοβαροι εταιρια και το ν27 πολυ ωραιο σαν τζακι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87252 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
καταρχήν τα nordpeis δεν είναι νορβηγικά .Ετσι τα πλασάρουν στην Ελλάδα είναι πολωνέζικα !!Είναι πολύ καλά τζάκια με τρομερή αεροκουρτίνα .Τώρα στο θέμα του αν θα σε καλύπτει .Στην Πολωνία λένε ότι σε ένα πολύ καλά μονωμένο σπίτι (καμία σχέση με τις μονώσεις που έχουμε εμείς στην Ελλάδα ) θέλεις 1 kw για 10 τμ .άρα δεν σου βγαίνουν τα νούμερα κατά την γνώμη μου .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87264 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Αγορά εστίας Nordpeis

aggelost έγραψε: ΤΑ ελληνικα δεν λεω οτι δεν ειναι καλα εγω ομως δεν τα εμπιστευομαι πιστευω πως πανω απω 55 δεν εχουν αποδοση γιατι να τους δωσω 3000 και να μην παρω το ν27 με τα ιδια λεφτα .Μιλησα με το αντιπρωσοπο της nordpeis και μου ειπαι οτι το τζακι θα με καλυψη σιγουρα και μου ειπε οτι αμα θελω να του δωσω τα μισα τωρα και τα αλλα με απο 2 μηνες αφου ειναι σιγουρος οτι θα ζεσταθω ....Δειχνουν πολυ σοβαροι εταιρια και το ν27 πολυ ωραιο σαν τζακι


για υδραυλικο μιλας ?
γιατι με τοσα παιρνεις λεβητα .

προσεξε ομως λιγο την ισχυ οπου κι αν καταληξεις ,,,γιατι αυτα τα μ2 γενικα ειναι μπακαλικα
πιο σωστος ειναι ο υπολογισμος με τα μ3 ..οι ιταλοι δινουν περιπου 50W ανα μ3 ...και εκτιμω οτι ειναι πιο κοντα στα δικα μας δεδομενα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87266 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
είναι υπολογισμένα με 2,70 μήτσο απο όλες τις εταιρίες που λένε τ.μ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87269 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Αγορά εστίας Nordpeis
Το θέμα είναι ότι άλλες και οι εξωτερικές θερμοκρασίες στην Πολωνία, άλλες στην Θεσσαλονίκη και άλλες στην Κρήτη. Οπότε το 1kW ανά 10τμ συνήθως ισχύει, όταν αναφέρεται σε με μιά καλή μόνωση αναλόγως της χώρας. Άμα εγώ κάνω μιά θερμοπρόσοψη με 25cm XPS όπως στην Πολωνία, ούτε 3-4kW για τα 100τμ δεν θα χρειάζομαι, όταν ζητάω θέρμανση σε ΔΤ 20-25 το πολύ βαθμούς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ