Αγορά εστίας Nordpeis

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86398 από aggelost
Αγορά εστίας Nordpeis δημιουργήθηκε από aggelost
Καλησπέρα!Εχω ενα σπίτι στη Πάτρα καινουριας κατασκευης 80 τμ σαλονι με ξυλοσκεπή και υψος σκεπης από 3.20 εως 5.70.Το σπίτι έχει εσωτερική σκάλα 9 μέτρα από την εστία του τζακιου που οδηγει σε 2 υπνοδωμάτια και ένα μπάνιο(40 τ.μ).Σκέφτομαι να αντικαταστήσω το παραδοσιακό τζάκι μου με την εστία Ν27 της Nordbeis (φυσική ροη).Θα καλύψεί το χώρο μου ή να πάω σε λύση μονομπλοκ με μοτέρ?
θα εκτιμουσα την βοηθεια σας και συγχαρητήρια για το site σας και τις πολ΄τιμε ςπληροφορίες που μας παρέχεται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86454 από nextforbest
Απαντήθηκε από nextforbest στο θέμα Αγορά εστίας Nordpeis
Καλησπερα φιλε μου.Τα τζακια nordpeis ειναι απο τα πιο αξιοπιστα της αγορας για εμενα και απο κοντα που εχω δει το N25 Panorama ειναι φανταστικο και ο αερας του ελενχομενος σε σημειο να σβηνει εντελως την φωτια.
Το Ν27 ειναι μονομπλοκ οπως λες και εσυ, χωρις βεντιλατερ ομως και 6-12kW.

1. 12kW
Πιστευω εισαι οριακα καλα δηλαδη θα μπορεσεις να ζεστανεις το σαλονι 80τμ αλλα μαλλον θα πρεπει να το φορτωνεις το τζακι για να σου βγαζει max τα 12kW.Εγω εχω 78τμ σπιτι με 2πλους τοιχους με μονωση και καινουργια κουφωματα, εχω αγορασει max14kW τζακι με βεντιλατερ και ειμαι καλα.

2. Βεντιλατερ
Για να ζεσταινεται πιο γρηγορα ο χωρος το καλητερο θα ηταν να ειχες την επιλογη του βεντιλατερ και ιδιαιτερα εαν εχεις την δυνατοτητα να στειλεις αεραγωγο και στα πανω δωματια.Καλο ειναι και με φυσικη ροη αλλα αργει πιο πολυ και δεν μπορεις να στειλεις σε αλλους χωρους εαν δεν κανω λαθος.

FREE PM!!!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86516 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Αγορά εστίας Nordpeis
Ας ρωτήσω ώστε να απαντήσω σε αυτό που ρωτάς. (γλωσοδέτηες έ? χαααχαχ)
1) Με τι το ζέσταινες μέχρι τώρα το σπίτι? Τι κατανάλωση είχες?
2) Το τζάκι πόσες ώρες την ημέρα θα το λειτουργείς?


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86770 από aggelost
Απαντήθηκε από aggelost στο θέμα Αγορά εστίας Nordpeis
Σας ευχαριστώ πολυ για την αμεση ανταπόκριση.φέτος μπηκα στο σπίτι.στο σαλόνι που είναι μεγάλος ο χώρος έχω τρία fancoil.το ζεσταίνω με καλοριφερ.λέβητας πετρελαίου προυπήρχε.το τζάκι έχω σκοπό να το λειτουργώ οχτώ με δώδεκα ώρες.σκέφτηκα τη λύση της κασσέτας αλλά πιστεύω δεν θα με ικανοποιήσει και ότι θα κάνει θόρυβο.κι έτσι σκέφτομαι να χαλάσω το παραδοσιακό τζακι και να βάλω απο την αρχή καινούριο για να μεινει για παντα.
είδα όλες τις εταιρείες και εντυπωσιάστηκα απο την nordbeis αλλά έχω αμφιβολία αν θα κατυαφέρει να μου ζεστάνει το χώρο παρότι δίνει απόδοση και για 180 τμ.
αν βάλω τζάκι με βεντιλατερ έχω δεί και της εταιρειας nortica το οποίο μου άρεσε.
ποιά είναι η γνώμη σας ώς πιο ειδικοί?
ευχαριστώ και πάλι!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86784 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Αγορά εστίας Nordpeis
ειδικος δεν ειμαι αλλα γι αυτα τα μ2 η μ3 που διαβασεις ,,,κρατα λιγο μικρο καλαθακι
καλλιο λιγο μεγαλυτερο αν το μπορεις ειδικα με το υψος που εχεις
αν σ απασχολει ο θορυβος,,,με τον τεχνικο πιθανοτατα μπορεις να το λυσεις :)
καλη η εταιρεια που αναφερεις ριξε μια ματια και στα κρατκι αλλα και γενικοτερα
γενικα κατα το μεγαλυτερο ποσοστο δεν εχουν τα τζακια προβληματα αλλα οι εγκαταστατες ;)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nextforbest

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87007 από aggelost
Απαντήθηκε από aggelost στο θέμα Αγορά εστίας Nordpeis
Πιστέυω πιο πολυ τους νορβηγους απ οτι τους ιταλους στο θεμα γι αυτο σκεφτομαι την εταιρεια αυτη.αν καποιος εχει βαλει το συγκεκριμενο τζακι nordbeis n 27 θα ταν πολυτιμη η βοηθεια του.αυτο που με προβληματιζει ειναι η ωρα που θα χριαζεται για να ζεστανει το τζακι χωρις τα μοτερ.οσο για τους εγκαταστατες αστα να πανε ..ο καθενας λεει τα δικα του...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ