Ψάξιμο αγοράς... χάθηκα

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86286 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Ψάξιμο αγοράς... χάθηκα

onastrom έγραψε: πολύ διάβασμα ρε παιδί μου και οι γνώσεις πέφτουν βροχή.
Σας ευχαριστώ πολύ για αυτό.
Οπότε αν κατάλαβα καλά το ενδεχόμενο του να μπει το crystal 80 Ventilato δεν θα μου κάνει δουλειά?
Τα monobloco ξεφεύγουν αρκετά σε τιμή από αυτό που αντέχω να πληρώσω

Αφού το έριξες στο διάβασμα και θέλεις κασέτα διάβασε και αυτό:
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...8&id=57159&Itemid=53
και καλή μελέτη

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86317 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
όπως λέει και ο asteris τα 18 kw είναι πολλά για το σπίτι σου όσες και απώλειες να έχεις .το zuzia 16 kw με σωστή διανομή αέρα και τοποθέτηση δουλεύοντας στο ρελαντί δηλαδή με 2-3 κουτσουράκια για 8-9 ώρες την ημέρα θα σου προσφέρει θερμοκρασίες πάνω από 21-22 βαθμούς σε όλο το σπίτι .με την προϋπόθεση οτι έχεις τουλάχιστον ενα μέτρια καλά μονωμένο σπίτι.
υποθέτω μιας και δε μας έχεις δώσει παραπάνω πληροφορίες απο τα μέτρα που λες και μόνο ότι θα το πας σε 2 κρεβατοκάμαρες και ένα μπάνιο .αν ναι το ενδιάμεσο μοτέρ που θα χρειαστείς θα είναι 700 κυβικά αν το καις λιγότερες ώρες θα βάλεις ένα 800 κυβικά και αντίθετα αν το καις περισσότερες ώρες μπορείς να βάλεις ένα 600 κυβικά .
το μαύρισμα τώρα .σαν πρόβλημα δεν υπάρχει κανένα!! ως προς το αισθητικό κομμάτι έχουμε καθαριστικό που καθαρίζει και το κάνει καινούργιο χωρίς τρίψιμο και παίδεμα .
Αλλά γιατί συμβαίνει : στα μαντεμένια τζάκια η αεροκουρτίνα δεν μπορεί να είναι της ίδιας ποιότητας όπως τα χαλύβδινα γιατί δεν έχει την ίδια προσαρμογή .
εδώ όμως να αναφέρω ότι με σωστό ελκυσμό της καμινάδας και με στεγνά ξύλα <18 % υγρασία ή με μπρικέτα
το τζάμι αρχίζει να μαυρίζει ενοχλητικά μετα απο 50 ώρες περίπου δηλαδή μετα απο 4-5 μέρες .
Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία χρειαστείτε για τα kratki ή επικοινωνήστε μαζί μου στην εταιρία ή μέσω του φόρουμ θα σας απαντήσω .
Επίσης να αναφέρω ότι το oliwia 18 kw θα το έχουμε στην έκθεση στη Θεσσαλονίκη αναμένω (εκτός απροόπτου ) με διανομή όσο πιο μακριά γίνετε για όσους θέλουν να το δουν από κοντά .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86494 από onastrom
Απαντήθηκε από onastrom στο θέμα Ψάξιμο αγοράς... χάθηκα
Να πω ότι δεν μπερδεύτηκα ψέμματα θα πω
Ένας μου λέει να πάω σε μεγαλύτερη κασέτα ο άλλος σε μικρότερη
Τέλος παντων θα την βρούμε την άκρη εκεί

Θα προσπαθήσω να βάλω ένα σχέδιο με το πως ειναι το σπίτι και τι χώρους θελω να θερμανω να σας δώσω οσο καλύτερη εικόνα μπορώ

Το σπίτι θεωρω πως ανήκει στην μέση κατηγορία όσον αφορά την μόνωση του και τις απώλειες του χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος για αυτο λόγο ελλείψεις γνώσεων
Πολυκατοικία κατασκευής του 2000 στην μεταμόρφωση στον δεύτερο
Από πάνω υπάρχει άλλο διαμέρισμα και εκτεθειμένο το σπίτι ειναι μόνο στην μια του πλευρά ουσιαστικά κατά το μήκος του σπιτιου.
Στο πάτωμα έχει μπει laminate χωρίς αυτό να ξέρω αν βοηθάει στην μόνωση έστω και λίγο απο το κρύο που βγάζει το πλακάκι όπως ήταν πριν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86498 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Ψάξιμο αγοράς... χάθηκα
φιλαρακι ,,,ν ακους τα παιδια απο πανω γιατι το κατεχουν το θεμα
τωρα για 2-3 κβατ πανω κατω ....αποφασισε στο περιπου τι θες κι αυτο το κουβεντιαζεις απο κοντα με τον τεχνικο που θα δει το σπιτι ....φυσικα,,,αν ειναι αισθητικο το θεμα,,, η οικονομικο αλλαζει ...αλλα κι αυτο μαζι του θα το λυσεις οριστικα ...
εσυ ομως απο την μερια σου προσπαθησε να μαζεψεις καποια στοιχεια...πχ ποσο γρηγορα κρυωνει το σπιτι ...αυτο θα σας βοηθησει στην σωστη εκτιμηση γιατι το μεγαλο γινεται μικρο (οχι πολυ μικρο ομως)αλλα οχι το αναποδο :)

υγ,,,εμενα μη με διαβαζεις και πολυ,,,ξαναδιαβασε παραπανω...το λαμινειτ παντως βοηθαει ελαφρα :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86520 από onastrom
Απαντήθηκε από onastrom στο θέμα Ψάξιμο αγοράς... χάθηκα
Όσο καλυτερα μπορουσα να το κάνω να φαίνετε
Με μαύρο είναι σημειωμένο ενα σημείο που θα πρέπει να περάσει ο σωλήνας και ειναι κολώνα του σπιτιού και με κόκκινο αυτό που νομίζω εγώ πως θα γίνει για να τρέξει ο σωλήνας.
Πιστεύω πως στο δωμάτιο που λέει γραφείο θα μπει και το μοτέρ.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86529 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Ψάξιμο αγοράς... χάθηκα
Θα μπορούσε να γίνει και έτσι

Με αυτόν τον τρόπο έχεις μια γωνία λιγότερη και το γραφείο, αν ο αγωγός γίνει με γυψοσανιδα, θα θερμαίνεται μόνο από την ακτινοβολία. Έτσι θα έχεις και μεγαλύτερη ροή στα υ/δ.
Επίσης έχω την εντύπωση, ότι με αυτόν τον τρόπο προστίθεται στις επιλογές σου και η φθηνότερη λύση foyer - εναλλάκτη, μια πολυδοκιμασμένη λύση, όπως θα δεις και στο "Παρουσιάστε το τζάκι σας".


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ