Βερμικουλίτης για τζάκι

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82161 από κροκος
το ηδη υπαρχον τζακι μου ειναι μαντεμι ανοικτου τυπου,εδω και καιρο σκεφτομαι να βαλω πορτα αλλα φοβαμαι οτι δεν θα αντεξη την συνεχομενη καυση, λογο κακης ποιοτητας του ειναι πολυ ελαφρυ, και σκεφτομαι να το επενδυσω με βερμικουλιτη μηπως γνωριζει κανεις καμμια διευθηνση για να παραγγειλω. :) :) :) :) :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82163 από chris nga
Απαντήθηκε από chris nga στο θέμα Βερμικουλίτης για τζάκι
fireflames.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82185 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Βερμικουλίτης για τζάκι
Υπάρχει θέμα σχετικά με βερμικουλίτη στην ενότητα των σομπών.

Ρίξε μια ματιά αν θέλεις, για να ενημερωθείς.

Βερμικουλίτης: πόσο εύθραυστος είναι;


Ακόμα στα πετρέλαια...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κροκος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82289 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Βερμικουλίτης για τζάκι
Κρόκο έχω μια απορία, πριν ένα μήνα και κάτι, σε ρώτησε ο House αν τελικά έβαλες τζάμι στο τζάκι σου και απάντησες :
<< To τζακι ηταν μαντεμι ανοιχτου τυπου, το καναμε ανακατασκευη, βαλαμε πορτα μπροστα, αλλαξαμε τον σωληνα αμιαντου, βαλαμε την ινοχ πετροβαμαβακα κλπ κλπ, τωρα η μια φ12 ειναι κατω απο το τζακι , η αλλη ερχεται απο εναν προθαλαμο απο αποσταση 4 μετρων και η αλλη φ 12 ειναι πισω απο την πλατη του τζακιου και φερνει κρυο αερα απο εξω, Ο πατερας μου οικοδομος το επαγγελμα μου λεει οτι ευθηνεται οτι ο θερμοθαλαμος ειναι μικρος 1,50χ50 γιαυτο δεν εχουμε φυσικη ροη, λογικα απο αυτα που εχω δει στο φορουμ πρεπει να ειναι η αποδοση του τζακιου που δεν εχει καλη αποδοση οσο τα εργοστασιακα τζακια, ομως το τζακι καιει καλα και σχεδον δεν καπνιζει καθολου το τζαμι το καθαριζουμε καθε τρεις μερες συνεχους καυσης παρακαλω την βοηθεια σας και παλι >>

σήμερα γράφεις ότι εδω και καιρο σκεφτεσαι να βαλεις πόρτα αλλα φοβάσαι οτι δεν θα αντέξει την συνεχόμενη καύση, ειλικρινά μπερδεύτικα τελικά έχεις βάλει ή όχι πόρτα με τζάμι :oops: :oops:

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82339 από κροκος
Απαντήθηκε από κροκος στο θέμα Βερμικουλίτης για τζάκι
ολα αυτα τα καναμε στο ισογειο του πατερα μου στον κατω οροφο γυρω στα 55 τετραγωνικα, τις ιδιες εργασιες τις εκανα και εγω στον επανω οροφο, θερμοθαλαμο πετροβαμαβακα κτλπ, του πατερα μου η πορτα μονο του κοστισε 450 ευρω,παρα πολλα καλυτερα να επερνε μια εστια, καινουργια, εγω ζεσταινομαι με μια σομπα πελλετ ισπανικη eco forest, την καιω χωρις διακοπη απο τις 17 σεπτεμβριου και θελω μια εναλακτικη λυση σε περιπτωση που θα τα φτυσει η σομπα μπηκα στο φορουμ και δεν ξερω τι θελω μπερδευτικα την μια λεω να παρω την μινος απο το leroy , την αλλη περιμενω απο εναν φιλο μου που δουλευει στην πολωνια να μου φερει ενεργειακο τζακι, ενας χωριανος μου παει στην βουλγαρια και φερνει παμφθηνα, τα prity, ενας σιδερας μου λεει με 250 ευρω, θα σου κανω την πορτα, και με κανενα 100αρικο το αεροθερμο για να μπει περιμετρικα στην εστια για να την προστατευσει γιατι ειναι αμφιβολου ποιοτητας η γυναικα μου εχει γκρινια λογω που δεν εχουμε ζεστο νερο ανα παση στιγμη για να πλυνει τα πιατα η να κανει μπανιο τα παιδια, δυστυχως δεν μπορω αυτην την στιγμη να σας βαλω φωτογραφιες λογω προβληματος θα προσπαθησω με την βιντεοκαμερα , παντως ζηταω συγνωμη απο ολους σας αν γινομαι ενοχλητικος απο της ερωτησεις που κανω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82346 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Βερμικουλίτης για τζάκι
απο τις ερωταπαντησεις μαθαινουμε ολοι :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κροκος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.061 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ