Προσθήκη πόρτας με τζάμι σε αερόθερμο τζάκι

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90055 από dimsam

Gdevil έγραψε: Προσωπικά θα σου έλεγα να μή βάλεις σιλικόνη.
Θα είναι πολύ δύσκολο νομίζω να το βγάλεις (αν χρειαστεί).
Επίσης με την σιλικόνη δε θα μπορεί να παίρνει τις συστολές - διαστολές και μιας και θα ενώσεις σίδηρο με τζάμι (που έχουν διαφορετική συμπεριφορά) ίσως σου προκαλέσει πρόβλημα.


Με πρόλαβε ο Αχιλλέας G, τα ίδια θα σου έλεγα ότι η σιλικόνη βγαίνει εύκολα από το σίδερο και είναι "εύπλαστη" στις συστολές-διαστολές.Άλλωστε τη βάζω για να μην έχει επαφή το σίδερο με το τζάμι.Δε θέλω να βάλω κορδόνι στη πλευρά που θα βλέπω για αισθητικούς λόγους.Θέλω να πιστεύω ότι και η σιλικόνη των 300c (πάντα για την απέξω πλευρά μιλάμε) θα κάνει τη δουλειά της.Ίδωμεν :)
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by dimsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90061 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
θα σου μαυρίζει το τζάμι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90067 από dimsam

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: θα σου μαυρίζει το τζάμι


και η δική σου πρόταση ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90071 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
υαλοκόρδονο δεξια αριστερά και κάτω όχι πάνω και λαμαρίνα 5 πόντους απέναντι απο το κλείσιμο στο πανω μέρος της εστίας
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dimsam

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90190 από Gdevil
Το θέμα μαυρίσματος δλδ δεν είναι θέμα υλικών που θα επιλεγούν (κορδόνι ή σιλικόνη) αλλά του τρόπου που θα πρέπει να γίνει το πάνω μέρος. Να μην σφραγιστεί το τζάμι στο πάνω σημείο αλλά να γίνει μία κατασκευή εσωτερικά που να λειτουργεί σαν αεροκουρτίνα.
Σωστά?


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90195 από dimsam

Gdevil έγραψε: Το θέμα μαυρίσματος δλδ δεν είναι θέμα υλικών που θα επιλεγούν (κορδόνι ή σιλικόνη) αλλά του τρόπου που θα πρέπει να γίνει το πάνω μέρος. Να μην σφραγιστεί το τζάμι στο πάνω σημείο αλλά να γίνει μία κατασκευή εσωτερικά που να λειτουργεί σαν αεροκουρτίνα.
Σωστά?


Καλημέρα G. σκέφτηκα ιδέα τώρα για το πώς θα βελτιώσω τις αεροκουρτίνες.Θα τους βάλω από μία αεροτομή :) (δε κάνω πλάκα)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ