Προσθήκη πόρτας με τζάμι σε αερόθερμο τζάκι

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108090 από parxontis
Φίλε dimsam, μπορείς να αναλύσεις πώς έκανες την πατέντα για το κλαπέτο του καπνού; Αν μπορείς βάλε και καμιά φωτογραφία. Έχω και εγώ κλειστό τζάκι αλλά το κλαπέτο ρυθμίζεται μόνο από μέσα με αλυσίδα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108133 από dimsam
και εμένα με αλυσίδα ήταν και έκανα το εξής.έκοψα την αλυσίδα και πάνω στο κλαπέτο έμεινε μόνο ο κρίκος που είχε ήδη και έπιανε η αλυσίδα.εκεί γάτζωσα ένα κομμάτι χοντρό σύρμα γύρω στους 15 πόντους
και μετά στην αλλη άκρη γάτζωσα ξανά μια σιδερόβεργα

λεπτη σκληρη αλλα ευκαμπτη με λιγη δυναμη,της εδωσα μια κλιση,ανοιξα μια τρυπα στο τελαρο της πορτας,την εβγαλα απο εκει τη αλλη ακρη

και με ενα σφιγκτηρακι ελεγχο το ποσο μεσα η εξω μπαινει το σιδερο αρα και ποσο
ανοιγει η οχι το κλαπετο.Το μονο που δε βρηκα στις φωτο ηταν το σφιγκτηρακι το οποιο δεν εχω ιδεα που βρισκεται αλλα μικρο το κακο αλλωστε στεκεται και απο μονο του αλλα για να μη κλεισει εντελως το κλαπετο για οποιοδηποτε λογο ενω καιει το τζακι καλου κακου εχω και το σφιγκτηρακι
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115907 από κροκος
γεια σου geoTa, μπορεις σε παρακαλω να μου δωσεις την διευθινση για το τζαμι για να παραγγειλω αν γινεται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115952 από GeoTa
Καλημέρα. Αν αναφέρεσαι στο τζάμι που είχα βάλει στο παλιό μου τζάκι, είχα πάει στον τζαμτζή της περιοχής μου και του έδωσα διαστάσεις. Δεν είναι κάτι που το βρίσκεις δύσκολα, όλοι o επαγγελματίες έχουν :). Τώρα αν τυχόν είσαι Θεσ/νίκη έμαθα πώς στη Σίνδο είναι το εργοστάσιο που βγάζει τα πυραντοχα οπότε θα έχει υποτίθεται καλύτερες τιμές...

Παρεμπιπτόντως dimsam εξαιρετική δουλειά!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κροκος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115998 από κροκος
να σαι καλα ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ