Προσθήκη πόρτας με τζάμι σε αερόθερμο τζάκι

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88407 από dimsam

erimitis έγραψε: Λοιπον επειδη στην ελλαδα οι αποψεις ειναι σαν τις κωλοτρυπιδες που ολοι εχουμε απο μια να πω και γω την δικια μου.
Φιλε μητσο καλη η προσπαθεια ευχομαι να πανε ολα καλα.Αν εχεις διαβασει και εγω απο το τζακι ειμαι καμενος και πολλα πραγματα τα εκανα μονος μου.
Οτι και να κανεις απο ολα αυτα θα εισαι μονιμα με το αγχος με την ερωτηση και με το ψαξιμο για αυτο θα ελεγα να περιμενεις το καλοκαιρακι να βγαλει παλι προσφορες το μερλιν και χτυπα ενα ινμπικτα να τελειωνεις φιλε.
Αρκει να σου πω οτι και γω το καλοκαιρι θα ανοιξω το τζακι να βαλω και εναλλακτη.


οικονομια θελω να πετυχω,οχι αποδοση(αν ερθει ευπροσδεκτη και η αποδοση).παρολαυτα φιλε ερημιτη δεν αποκλειω τιποτα,ειμαι παντα ανοιχτος σε προτασεις.ειδωμεν..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88410 από agge72

dimsam έγραψε:

erimitis έγραψε: Λοιπον επειδη στην ελλαδα οι αποψεις ειναι σαν τις κωλοτρυπιδες που ολοι εχουμε απο μια να πω και γω την δικια μου.
Φιλε μητσο καλη η προσπαθεια ευχομαι να πανε ολα καλα.Αν εχεις διαβασει και εγω απο το τζακι ειμαι καμενος και πολλα πραγματα τα εκανα μονος μου.
Οτι και να κανεις απο ολα αυτα θα εισαι μονιμα με το αγχος με την ερωτηση και με το ψαξιμο για αυτο θα ελεγα να περιμενεις το καλοκαιρακι να βγαλει παλι προσφορες το μερλιν και χτυπα ενα ινμπικτα να τελειωνεις φιλε.
Αρκει να σου πω οτι και γω το καλοκαιρι θα ανοιξω το τζακι να βαλω και εναλλακτη.


οικονομια θελω να πετυχω,οχι αποδοση(αν ερθει ευπροσδεκτη και η αποδοση).παρολαυτα φιλε ερημιτη δεν αποκλειω τιποτα,ειμαι παντα ανοιχτος σε προτασεις.ειδωμεν..



Αυτα τα δυο συνδεονται αν πετυχεις αποδοση θα εχεις και οικονομια!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88415 από dimsam
τοτε θεωρω την επιτυχια δεδομενη ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88417 από Axilleas

Στελιος1 έγραψε: Ο αερας εκει κατω στ κουβαδακι ηταν για ζωηροτερη καυση και οχι για αναπληρωση του αερα στ χωρο Στέλιο μιλάμε για ανοιχτό τζάκι(αυτο το αναλαμβανει η θυριδα εκτονωσης Ποιά είναι αυτή η θυρίδα? μιλάμε για το χώρο καύσηςκαι τα περιμετρικα ανοιγματα εστιας-επενδυσης για τ διαστολες), γ αυτο η καθε ''μαμα εταιρεια'' δεν προεβλεπε κατι πανω σε αυτο,
(κανονας στ τζακι ειναι να το καθαριζεις απο σταχτες και μετα να το ανναβεις, οποτε οπου βουλωναν τα ανοιγματα ηταν θεμα τεμπελιας) τωρα που κλεινετε τζακια με πορτα προκυπτει και αυτο το ζητημα.Δεν κατάλαβα τι σχέση έχει το καθάρισμα του τζακιού με την πόρτα που τοποθετείτε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88459 από Στελιος1
Αχιλλεα.. Δεν ξερω φιλε μου τι να εξηγησω, ειναι ξεκαθαρα οσα ειπα. Να εξηγησω τι κανει η θυριδα εκτονωσης? Ολοι το ξερουν αυτο. Λεγατε για τις σταχτες και ενας μαστορας-τζακας ανοιξε τρυπες στ εστια κτλ γιατι στ κουβαδακι θα βουλωναν, πανω σε αυτο μιλησα.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Στελιος1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88479 από Asteris

dimsam έγραψε: τοτε θεωρω την επιτυχια δεδομενη ;)


Το θέμα είναι τι θεωρείς επιτυχία. Το να πας από το 15% στο 30%? Στο 40%? Με τι κόστος? Με 200-300€? Και τι θα κερδίσεις, 1-2 τόνους καλυτερη κατανάλωση?

Αν πας δηλαδή να δώσεις 300€ για να κατέβεις από τους 10 τόνους στους 7 και να γλυτώνεις 300€ τον χρόνο, μήπως είναι καλύτερα να δώσεις 700€ και να πας στους 3-4 τόνους τον χρόνο, ώστε να γλυτώνεις 600€ τον χρόνο?

Αν προορίζεται για κύρια θέρμανση, θέλει μελέτη οικονομίας σε βάθος χρόνου, όχι απλά ένα πολύ ωραίο DIY project όπως κάνεις εσύ. Μεγιστοποιείς τα κέρδη σου έτσι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ