Προσθήκη πόρτας με τζάμι σε αερόθερμο τζάκι

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88170 από degeor
Σκέφτεσε και για κόφτρα ή είναι υπερβολή;

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88194 από Axilleas

dimsam έγραψε:

Axilleas έγραψε:
Καλησπέρα Αχιλλέα,καταρχάς δε ξέρω τι είναι το μπινί ,είδα οτι εχει να κάνει με κουφώματα?τελοσπαντων δε ξερω και τις ονομασίες αλλα θα σου πω οτι την έκανα με σιδηρογωνιά με νυχι.

Ναι τα χρησιμοποιούν σε σιδεροκατασκευές(πόρτες).Εάν είδα καλά, έχεις φτιάξει με νύχι την κάσα της πόρτας και την ίδια την πόρτα?

τωρα για το θεμα της σταχτοθηκης.η δικια μου παταει σε 4 βίδες με κεφάλι με αποτέλεσμα να σηκώνεται 3-4 χιλιοστά και να αερίζεται.
Οι βίδες είναι απ τη μαμά ή τις έβαλες? Εμένα δεν έχει

Βρίσκω κουλό που ο "τζακάς" σου σου εκανε τις τρύπες.Και η μαμα εταιρεία γιατί δε το προέβλεψε?.
'Εχεις δίκιο, αλλά δεν ήμουν παρών όταν το "μαστόρευε"

Θα μου πεις "δε μπαίνει στάχτη μέσα?" Θα σου απαντησω οτι στα 8 χρονια λειτουργιας ζητημα να εχει μισο φαρασι σταχτη κάτω απο τη σταχτοθήκη.Αυτά με το που τη τελέιώσω θα αναρτήσω φωτογραφίες και αποτελέσματα!

Ευχαριστώ και περιμένουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88196 από Στελιος1
Ο αερας εκει κατω στ κουβαδακι ηταν για ζωηροτερη καυση και οχι για αναπληρωση του αερα στ χωρο (αυτο το αναλαμβανει η θυριδα εκτονωσης και τα περιμετρικα ανοιγματα εστιας-επενδυσης για τ διαστολες), γ αυτο η καθε ''μαμα εταιρεια'' δεν προεβλεπε κατι πανω σε αυτο, (κανονας στ τζακι ειναι να το καθαριζεις απο σταχτες και μετα να το ανναβεις, οποτε οπου βουλωναν τα ανοιγματα ηταν θεμα τεμπελιας) τωρα που κλεινετε τζακια με πορτα προκυπτει και αυτο το ζητημα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88200 από dimsam

degeor έγραψε: Σκέφτεσε και για κόφτρα ή είναι υπερβολή;


Κοιτα,πιστευω ό,τι κάνει καποιος καλο ειναι,ας κερδιζει και 1% σε ενεργεια αρκει να εχει σωστη αναλογια αποδοση/κοστος.Το να παιξω με ενα παλιοκομματι λαμαρινας τζαμπέ και να βρω το καταλληλο που τοποθετωντας το δε θα μου καπνιζει ,και μετα να το σταθεροποιησω και αυτο (γιατι για κινητη κοφτρα το αποκλειω) ναι θα το κανω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88204 από dimsam

Axilleas έγραψε:

dimsam έγραψε:

Axilleas έγραψε:
Καλησπέρα Αχιλλέα,καταρχάς δε ξέρω τι είναι το μπινί ,είδα οτι εχει να κάνει με κουφώματα?τελοσπαντων δε ξερω και τις ονομασίες αλλα θα σου πω οτι την έκανα με σιδηρογωνιά με νυχι.

Ναι τα χρησιμοποιούν σε σιδεροκατασκευές(πόρτες).Εάν είδα καλά, έχεις φτιάξει με νύχι την κάσα της πόρτας και την ίδια την πόρτα?

Ναι

τωρα για το θεμα της σταχτοθηκης.η δικια μου παταει σε 4 βίδες με κεφάλι με αποτέλεσμα να σηκώνεται 3-4 χιλιοστά και να αερίζεται.
Οι βίδες είναι απ τη μαμά ή τις έβαλες? Εμένα δεν έχει

μαμά

Βρίσκω κουλό που ο "τζακάς" σου σου εκανε τις τρύπες.Και η μαμα εταιρεία γιατί δε το προέβλεψε?.
'Εχεις δίκιο, αλλά δεν ήμουν παρών όταν το "μαστόρευε"

κρίμα

Θα μου πεις "δε μπαίνει στάχτη μέσα?" Θα σου απαντησω οτι στα 8 χρονια λειτουργιας ζητημα να εχει μισο φαρασι σταχτη κάτω απο τη σταχτοθήκη.Αυτά με το που τη τελέιώσω θα αναρτήσω φωτογραφίες και αποτελέσματα!

Ευχαριστώ και περιμένουμε


μετά χαράς :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88329 από erimitis
Λοιπον επειδη στην ελλαδα οι αποψεις ειναι σαν τις κωλοτρυπιδες που ολοι εχουμε απο μια να πω και γω την δικια μου.
Φιλε μητσο καλη η προσπαθεια ευχομαι να πανε ολα καλα.Αν εχεις διαβασει και εγω απο το τζακι ειμαι καμενος και πολλα πραγματα τα εκανα μονος μου.
Οτι και να κανεις απο ολα αυτα θα εισαι μονιμα με το αγχος με την ερωτηση και με το ψαξιμο για αυτο θα ελεγα να περιμενεις το καλοκαιρακι να βγαλει παλι προσφορες το μερλιν και χτυπα ενα ινμπικτα να τελειωνεις φιλε.
Αρκει να σου πω οτι και γω το καλοκαιρι θα ανοιξω το τζακι να βαλω και εναλλακτη.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κροκος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ