Ενεργειακό τζάκι - υδραυλικό

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70908 από vati
Γεια σας. θέλω να προχωρήσω σε αγορά ενεργειακό-τζάκι υδραυλικό και είμαι σε τρεις εταιρίες δυο ελληνικές και μια ιταλική. ΕUROFIRE-CAMINO DESIGN-EDIl CAMIN.Το σπίτι μου είναι 150 τ.μ στην περιοχή Αγιος στεφανος -Αττικης. Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70918 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Ενεργειακό τζάκι - υδραυλικό
το ερωτημα ποιο ειναι ? :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vati

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70957 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Ενεργειακό τζάκι - υδραυλικό
Συνήθως η λύση υδραυλικό τζάκι, κοστίζει όσο ένας καλός ξυλολέβητας + ένα ενεργειακό αερόθερμο τζάκι, που γνώμη μου είναι ότι είναι πολύ καλύτερη λύση. Από όλες τις πλευρές. Τα 150τμ είναι πρακτικά αδύνατο να τα ζεστάνεις σωστά με υδραυλικό τζάκι. Να είχες καμιά μικρή μονοκατοικία των 60-70τμ, πάει και έρχεται...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vati

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71006 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Ενεργειακό τζάκι - υδραυλικό
Αστερη στο οτι ενα ενεργειακό τζάκι - υδραυλικό θα κοστίσει παραπανω απ'όσο ένας καλός ξυλολέβητας εχεις δικαιο αλλα οχι και παρα πολυ,το παραπανησιο κοστος ειναι στο οτι πρεπει να επενδυθει η εστια, το κοστος αγορας τις εστιας ειναι πανω κατω το ιδιο αν συγκρινω τον δικο μου ξυλολεβητα με το ενεργειακο υδραυλικο τζακι του αδελφου μου,το οτι για να ζεστανει ενα σπιτι 150τμ είναι πρακτικά αδύνατο και να τα ζεστάνεις σωστά επισης που λες κανεις λαθος φιλε ,ο αδελφος μου ζεσταινει 200 και τα κανει φουρνο με την Βουλγαρικη του εστια(καμια σχεση με prity),το τζακι του αδελφου μου εχει τρεις παρομοιες διαδρομες οπως ο ξυλολεβητας ο burnit ο δικος μου και μαλιστα του εβαλε και εναλλακτη καυσαεριων και στο σαλονι που το εχει 55 τ.μ δεν αναβει κανενα σωμα μιας και απο τον εναλλακτη και την ακτινοβοκλια πιανει 24 βαθμους ,οταν ζεσταινουμε και οι δυο τα ιδια τ.μ (130 περιπου)η καταναλωση του αδελφου μου ειναι περιπου 5 κιλα ημερισιος παραπανω απο την δικη μου!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vati

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71019 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Ενεργειακό τζάκι - υδραυλικό
Αν έχεις χώρο στο λεβητοστάσιο για ξυλολέβητα, αξίζει τον κόπο να βάλεις υδραυλικό τζάκι και να έχεις όλη την μανούρα του κουβάλα ξύλα-καθάριζε το σαλόνι σου? Αξίζει το ρίσκο του να έχεις λέβητα μέσα στο σαλόνι σου? Αξίζει η φασαρία της εγκατάστασης του υδραυλικού, αν οι συλλέκτες δεν είναι δίπλα από το τζάκι και θέλει να σκάβεις τοίχους για να περνάς Φ32, αποχετεύσεις και ασφαλιστικά? Αξίζει το ρίσκο της αγοράς βουλγάρικου υδραυλικού, που σπάνια ακούς για ευχαριστημένους χρήστες με λογικές καταναλώσεις?

Για μένα δεν αξίζει. Αν του Vati ή του αδερφού σου δεν τους πειράζει, μεγειά τους που το έβαλαν, καλές ζέστες να έχουν...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vati

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71051 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Ενεργειακό τζάκι - υδραυλικό
Ωπα σιγα λιγο Αστερη μην τρελενεσαι,δεν ειναι ολοι το ιδιο και δεν εχουν ολοι τα ιδια γουστα η βιτσια,ο αδελφος μου οπως και πολλοι αλλοι που ξερω χαλαλιζουν την βρωμα και τον κοπο την φασαρία της εγκατάστασης δηλ. κανουν συνηδιτα την επιλογη τζακολεβητα γιατι γουσταρουν να βλεπουν την φλογα και τους αρεσει η ζεστασια της ακτινοβολιας αυτης ,η αληθεια ειναι και'γω που εβαλα ξυλολεβητα την επιθυμησα,γιατι εισαι τοσο απολυτος?
Και παλι λαθος εισαι με τα Βουλγαρικα φιλε,αν περνας απο Περαια ελα να δεις το BURNITAKI μου και πες μου αν με αυτα τα λεφτα βρισκεις Ελληνικο σε αυτην την ποιοτητα,και θα δεις και το τζακι του αδελφου μου και θα μου πεις αν υπολοιπετε ποιοτικα σε σχεση με τα επωνυμα Ιταλικα που εχουν 2μιση και 3 φορες την τιμη του,φιλε στο ξαναπα δεν ειναι ολα τα Βουλγαρικα μαπα,ειχες δικαιο για τα prity τοτε δεν ηξερα και σε ακουσα και σέυχαριστω αλλα το ξερεις σιγουρα οτι παντου υπαρχει το καλο υπαρχει και το μαπα αρκει να ξερεις να το ξεχωριζεις και απο μαπα εχουμε και'μεις πολυ πραγμα εδω στην Ελλαδα οπως και οι Βουλγαροι!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vati

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ