Ενεργειακό τζάκι: βοήθεια επιλογής του σωστού

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45994 από Sofia
καλησπερα σας,
Πρωτη φορα θα βαλω τζακι και θελω να μαθω ποιο μου προτεινετε κι εσεις.εχω σπιτι 75μ² εγω ειμαι μεταξυ edilkamin kai la nordica.επισης αν μπορειτε να μοθ πειτε και μοντελο.(οι ειδικοι μου προτειναν κασετα).ευχαριστω πολυ!!! :)
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46000 από Sp4wN
Καλησπέρα Σοφία καλωσόρισες .

Όταν ανοίγουμε νέο θέμα πρέπει να επιλέξουμε και τη σωστή κατηγορία για να το τοποθετήσουμε,αυτό βοηθάει στην οργάνωση του φόρουμ.Σου μετακίνησα το θέμα απο το ¨Όροι Χρήσης και Κανόνες Λειτουργίας"
στο ενεργειακά τζάκια - ερωτήσεις πριν την αγορά .Συνεχίζεις την συζήτηση κανονικά από δώ
Πρόσεξε το σε παρακαλώ την επόμενη φορά .

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46005 από Sofia
σε ευχαριστω! :) πρωτη φορα γραφω σε φορμουμ και μαλλον δεν το κατεχω :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46009 από GT
Sofia καλωσήρθες και καλά ποσταρίσματα!

Το θέμα πρότασης εστίας, το αφήνω σε ειδικότερους.

Αυτό που θα σου πρότεινα βέβαια, είναι να κάνεις τον κόπο να διαβάσεις όσο μπορείς τα γενικά θέματα περί ενεργειακών τζακιών στα link παρακάτω, ώστε αφενός να καταλάβεις κάποια βασικά πράγματα και αφετέρου να μπορέσεις να επιλέξεις μόνη σου αυτό που σου ταιριάζει καλύτερα.

Γενικά, όταν πάμε για στήσιμο τζακιού απ' την αρχή, επιλέγουμε εστία τύπου foyer ή μονομπλόκο, αναλόγως του χώρου μας και κυρίως του budget μας.

Η κασέτα ενδείκνυται για αναβάθμιση υφιστάμενων τζακιών, στα οποία δε θέλουμε να γκρεμίσουμε την υπάρχουσα κατασκευή.

Οι ειδικοί που σου πρότειναν κασέτα, εκτιμώ ότι είναι ειδικοί στο εύκολο μεροκάματο.

ΘΕΜΑ: Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

ΘΕΜΑ: Τύποι ενεργειακών εστιών, πού ταιριάζει η καθεμία

ΘΕΜΑ: Τζάκια Ενεργειακά

Και το best value for money, που έχει εγκατασταθεί από πολλούς συμφορουμίτες με άριστα θερμαντικά αποτελέσματα και οικονομικότατο:
ΘΕΜΑ: Invicta Selenic 700

Επίσης να ξέρεις ότι το εύκολο είναι να επιλέξεις εστία. Το δύσκολο είναι να βρεις σωστό εγκαταστάτη. Πρέπει να διαβάσεις αυτά που σου είπα, ώστε κατά την εγκατάσταση να κάνεις τον επιβλέποντα μηχανικό, για να μην επανέλθεις με post στην κατηγορία "Τζάκια Προβλήματα".


Ακόμα στα πετρέλαια...
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by GT.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sofia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46011 από Sp4wN

Sofia έγραψε: σε ευχαριστω! :) πρωτη φορα γραφω σε φορμουμ και μαλλον δεν το κατεχω :P


Θα εξοικειωθείς γρήγορα δεν είναι τίποτε δύσκολο .Περισσότερη βοήθεια θα βρείς αν διαβάσεις και τους όρους χρήσης του φόρουμ και διαμέσου της περιήγησης τα υπόλοιπα θα γίνουν κτήμα σου .

Άν θέλεις γράψε και έναν χαιρετισμό ως νέο μέλος αργότερα εδώ .

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ