Τζάκι Nordpeis

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #107966 από aggelost
Απαντήθηκε από aggelost στο θέμα Τζάκι Nordpeis
Δεν το ξερω ειναι ιταλικο απο οτι ειδα με 3000 εχεις αρκετες επιλογες.Ενας γνωστος εβαλε υδραβλικο camino desing λιγο προλαβε και το δουλεψε τον χειμωνα κατενθουσιασμενος....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #107988 από sootos
Απαντήθηκε από sootos στο θέμα Τζάκι Nordpeis
φιλε μου camino design εχω σε αυτο που μενω τωρα απλα ειναι αεροθερμο και δεν μπορω να πω οτι ενθουσιασμενος (δεν εχει αεροκουρτινα και καθε χειμωνα μου ραγιζει και απο καποιο μαντεμι παρολα αυτα εχουν καλη εξυπηρετιση στο εργοστασιο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108003 από anisos
Απαντήθηκε από anisos στο θέμα Τζάκι Nordpeis
φιλε ποιο μοντελο camino decign εχεις??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108014 από sootos
Απαντήθηκε από sootos στο θέμα Τζάκι Nordpeis
το μεγαλο πρισματικο νομιζω ειναι το 880

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #140212 από kkrabbar
Απαντήθηκε από kkrabbar στο θέμα Τζάκι Nordpeis
Eνδιαφέρομαι για το norpeis acropolis corner. Θα αντικαταστήσω το υπάρχον τζάκι σε σπίτι 140 τμ μονοκατοικία ενός ορόφου με μόνωση (επάνω 3cm dow στη πλάκα με 5cm φελιζολ στη κεραμοσκεπή και περιμετρικά 5cm dow). Το ερώτημα είναι απλό και απευθύνεται σε όσους φίλους έχουν εγκαταστήσει την συγκεκριμένη εστία (Ν-25) με την εργοστασιακή επένδυση.
Μπορεί το τζάκι αυτό να καλύψει ενεργειακά ένα τέτοιο σπίτι???
Σημείωση: Το τζάκι θα τοποθετηθεί στη γωνία του ενιαίου χώρου των 65τμ. Απέναντι και διαγώνια υπάρχει η πόρτα του χωλ (είναι πάντα ανοικτή) που οδηγεί στις τρεις κρεβατοκάμαρες, μπάνιο, αποθήκη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #140262 από sakpanoss
Απαντήθηκε από sakpanoss στο θέμα Τζάκι Nordpeis
Το τζάκι είναι εξαιρετικό.Να προσέξεις να σου βάλει ο τζακάς μόνωση στην πλάτη ή το backplace που δίνει η εταιρία(ειναι ακόμα καλύτερο γιατί σου προσφέρει extra απόδοση).Αν μπορείς βάλε και έναν εναλλάκτη καμινάδας και να σου το συνδέσει με αεραγωγούς στα πιο μακριά δωμάτια.Θα πάει η ζέστη πιο γρήγορα.Μια άλλη λύση είναι να βάλεις μικρά αθόρυβα ανεμιστηράκια (εγώ πήρα αυτό και μου κάνει καλή δουλεία για τον πάνω όροφο www.eachbuyer.com/mini-portable-adjustab...tml?v=20141028102611).
Επίσης αν φτιάξεις γυψοσανίδες από πάνω να το μόνώσεις και να βάλεις περσίδα σαν να κάνεις θερμοθάλαμο.Εγώ πιστεύω ότι αν το σπίτι σου έχει καλή μόνωση θα σε καλύψει και ας δίνει λίγα KW. Έχω πάει σε σπίτια με πιο μεγάλα και γνωστά τζάκια αλλά τη ζέστη που βγάζει το Nordpeis δεν την έχω νιώσει πουθενά.Χτες πιάσαμε 26 στο σαλόνι και αναγκαστήκαμε να κάτσουμε στην κουζίνα που είχε 22 γιατί σκάσαμε.Θέλει ενα γέμισμα στην αρχή και μετά 1 ξύλο την ώρα ίσως και παραπάνω.Όχι μεγάλο γιατί έχει μικρή εστία.Το τζάμι πεντακάθαρο και η ζέστη κρατάει για ώρες.Εννοείται ότι δεν ψήνεις μέσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ