Αλλαγή τζακιού από απλό σε Foyer

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40371 από pras
Απαντήθηκε από pras στο θέμα Απ: Αλλαγή τζακιού από απλό σε Foyer
House ευχαριστώ...
Ήθελα να σε ρωτήσω αν με τον εναλλακτη και μοτέρ θα έχω απόδοση με την υπάρχουσα εστία. Ξέρω ότι δεν είναι καλή επιλογή αλλά προς το παρόν δεν έχω να διαθέσω για κάτι παραπάνω και λόγω μωρού δεν θέλω μεγάλη ταραχή στο σπίτι. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40376 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Απ: Αλλαγή τζακιού από απλό σε Foyer
Ναι ειναι οτι ποιο αποδοτικό μπορεις να κανεις σε μια ανοιχτη εστια !
Βεβαια θελει σπασιμο η γυψοσανίδα ! Σιγουρα εχει λιγότερη σκονη , αποτι να γκρεμίσεις ολο το προκατ , το οποιο μπορει να σου βγαλει 1-2 τρειλορ μπαζα, καμια 20αρια σακουλες ! Τεσπα

Ο εναλλακτης εχει , περιπου 85 ευρο , περίπου τα ιδια και για το μοτερ , και εναν ρυθμιστή στροφών και εισαι ετοιμη ! Τωρα μαλλον θες και εναν μαστορα ! Εχω να σου προτείνω , τον μακρι στις γυψοσανίδes και για εναλλάκτη να πας στον σιναπαλο (ρωτα και εκει , τον σακι οχι την μανα του , για κανενα φτηνό μαστορα .Δύστυχος μαστορα δεν ξερω κανενα που να ειναι φτηνος - except to me - )
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by house.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40393 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Απ: Αλλαγή τζακιού από απλό σε Foyer
Έχουν βγάλει σε προσφορά με 250€ στο Leroy μια εστία 10 kW την ferlux c 18 ίδιας φιλοσοφίας με τις invicta και με πιστοποίηση ΕΝ13229. Οι διαστάσεις της σου ταιριάζουν ακριβώς. Δυστυχώς δεν γνωρίζω κάποιον που να την έχει περάσει. Επειδή ενδιαφερομαι για να την περασω στο εξοχικό των γονιών μου την είδα από κοντά και δείχνει να είναι καλή επιλογή. Κατά την γνώμη μου είναι σαφώς προτιμότερο να βάλεις αυτήν και όχι εναλλακτες κοντρολερ βεντιλατερ με υψηλότερο κόστος, περίπου ίδια εργασία και ουσιαστικά να πας το 15-20% στο 25-30% ενώ με την εστία πηγαινεις στο 75% και αν του χρόνου βάλεις εναλλακτη κλπ φτασεις στο 80%. Το καλυτερο βέβαια θα ήταν να είχε ήδη δοκιμαστεί από κάποιον και να μοιραζόταν μαζί μας τις εμπειρίες του.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pras, maraplus

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40421 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Απ: Αλλαγή τζακιού από απλό σε Foyer

pras έγραψε: House ευχαριστώ...
Ήθελα να σε ρωτήσω αν με τον εναλλακτη και μοτέρ θα έχω απόδοση με την υπάρχουσα εστία. Ξέρω ότι δεν είναι καλή επιλογή αλλά προς το παρόν δεν έχω να διαθέσω για κάτι παραπάνω και λόγω μωρού δεν θέλω μεγάλη ταραχή στο σπίτι. :unsure:


Αυτό που σκέφτεσαι να κανεις το έκανα τα Χριστούγεννα. Είχα δηλαδή απλή μαντεμένια εστια με πόρτα και έβαλα εναλλάκτη. Τελικά το καλοκαίρι έβαλα το σελενικ...Μη κανεις διπλο κόπο σαν και εμενα. Ασε που έδωσα κανα 400αρι παραπάνω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43255 από pras
Απαντήθηκε από pras στο θέμα Απ: Αλλαγή τζακιού από απλό σε Foyer
Σας ευχαριστώ όλους!
Θα πάω να δω και τις εστίες που είπατε στο Leroy....

Ευχαριστώ πάλι!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ