Αγορά υδραυλικού τζακιού και σύνδεση

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40262 από jimmygr
Μια σημείωση να κανω απλά
Επειδή το τζάκι μου δεν είναι ενεργειακό γι'αυτό κι αναφέρω/επιμένω για τον εναλλάκτη-βεντηλατέρ-κοντρολερ.
Αν πιστεύεις ότι υπάρχει καλύτερος τρόπος είμαι όλος αυτιά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40267 από Asteris
Άμα το τζάκι σου δεν είναι ενεργειακό, φεύγει όπως είναι, δεν ξεκινάμε να κάνουμε αποκλειστική θέρμανση με ξύλο και να έχουμε μαγγάλι με πόρτα. Ούτε σκέτος εναλλάκτης μπαίνει πάνω του, δεν πάμε να κάνουμε το 20% σε 30-35%, ή θα ξεκινήσουμε με 70-75% ή τζάμπα λεφτά ρίχνουμε, ότι γλυτώσουμε από το αρχικό κόστος, θα το πληρώσουμε σε καύσιμο σε 1-2 χρόνια και μετά ξεκινάει η χασούρα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40270 από jimmygr
ωραία, μια αρχή
θεωρώ πως το "πολυφορεμένο", κι από εσένα, Selenic 700 ειναι μια καλή επιλογή
Από κάποια άλλα σημεία διάβασα πως το βρίσκει κάποις σε γνωστό πολυκατάστημα (δεν ξερω μπορώ ν'αναφέρω όνομα). Εκτός από εκεί ?
Ή κάποια άλλη αντίστοιχη πρόταση ?
Τέλος, πώς καταλαβαίνω αν κάνει η διακόσμηση που ήδη έχω ? μετράω κάπως ? ή να την ξεχάσω και να παω για καινούρια ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40277 από Asteris
Αυτήν είναι η πιό οικονομική λύση την τρέχουσα στιγμή, ενώ υπάρχουν και άλλες που έχουν δείξει διάφοροι συνφορουμίτες, ειδικά αν μπαίνει στην μέση και γυναίκα και ζητάει design, inox, full γυάλινη πρόσοψη και διάφορα άλλα τέτοια.

Η διακόσμηση συνήθως μένει. Ειδικά αν μιλάμε για μαντεμένιο. Στο χτιστό πάλι μένει, αλλά με περισσότερη φασαρία από γκρεμίσματα και διαμορφώσεις, οπότε εκεί μπορεί να παίξει και κασέτα για να μην πειράξουμε τίποτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40285 από jimmygr
ευτυχώς η σύζυγος δεν εχει τετοια θέματα. Ο "ψείρας" είμαι εγώ !
Οπότε κινούμαι ανάλογα.
Απ'ότι κατάλαβα αν το τζάκι αντ/θεί με ενεργειακό ο κάτω όροφος δεν θ'αντιμετωπίζει πρόβλημα θέρμανσης. Όσον αφορά τον πάνω όροφο? Αν τοποθετηθεί αεραγωγός στο μεσωδιάστημα του χωλ θα κανει δουλειά ? (φαντάσου τον στη ίδια ευθεία με το τζάκι αλλά στη μέση της πλάκας) ή να μην ασχοληθώ και να το αφήσω πχ στο αέριο ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40288 από Asteris
Αν ανεβάσουμε και αεραγωγό στο πάνω χωλ, παρέα με την φυσική ροή από την σκάλα, το βλέπω απίθανο να μην κρατάει 20-21 βαθμούς επάνω (όταν κάτω θα έχεις άνετα και πάνω από 25...). Αν πάνω θες παραπάνω, θα τσοντάρει ο όποιος λέβητας.

Στο δικό μου σπίτι που δεν έχω και αεραγωγούς για πάνω, μόνο η σκάλα στέλνει άνετα έως και 22 βαθμούς θερμοκρασία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ