Αγορά υδραυλικού τζακιού και σύνδεση

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40290 από aithio
Εμένα jimmy μου φαίνεται αστείο να έχεις επιλογή αέριο και να μιλάς για τζάκι νερού.
Εγω θα προτιμούσα ένα απλό ενεργειακό αέρος αλλά σαν επικουρικό και όχι σαν κύριο όσο είμαι ενεργά μάχιμος... Άμα γεράσω βλέπουμε.
Γιατί κάποια στιγμή θα πρέπει να πουμε ότι η κρίση θα ξεπεραστεί...
Και ο καυτός αέρας δεν είναι καμία ποιοτική θέρμανση. Και μην τρελαθούμε τελείως.
Οπως και δεν γνωρίζω τις οικογενειακές σου δραστηριότητες αλλά σε μία οικογένεια με έντονους ρυθμούς το επικουρικό είναι το τζάκι και το κύριο είναι το αέριο.

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40293 από jimmygr
Όσον αφορά την κρίση, εχεις δίκιο. Θα ξεπεραστεί. Αλλά η προσπάθεια ανεύρεσης οικονομικότερης λύσης για θέρμανση δεν έχει να κάνει με την κρίση/ οικονομική μου κατάσταση.
Εχει να κάνει με το ότι οι διάφορες μέθοδοι θέρμανσης συνεχώς αυξάνουν το κόστος που χρειάζομαστε για να θερμάνουμε τα σπίτια μας. Κρίση έχουμε αλλά να πληρώνουμε πανάκριβα το πετρέλαιο ? Δηλ αν δεν είχε κρίση θα το πληρώναμε και θα λέγαμε ωραία ? Και δυστυχώς ότι έρχεται δεν φεύγει (φόρος). Με συγχωρείς δεν έχω λόγο να σου "την πω". Απεναντίας, ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου. Το εκτιμώ απ'όλους σας πο γράφεται και ξαναγράφεται τα ίδια πράγματα για τον καθέν ξεχωριστά. Απλά είμαι της άποψης ότι η ενέργεια δεν πρέπει να σπαταλάται ή αν θέλεις να χάνεται, αλλά να την "ξεζουμίζουμε" ! (λίγο αδόκιμο)
Όπως κι αν έχει η άποψή σου έχει μία άλλη φιλοσοφία/βαρύτητα. Ούτε εμένα μου πολυαρέσει η ιδέα ν'ασχολείτε η σύζυγος μέχρι τις 18:00 που επιστρέφω. Απλά δεν μου αρέσει η σπατάλη ενέργειας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40297 από Asteris
Το ιδανικό είναι να μπορούν όλες οι πηγές ενέργειες να καλύψουν το σπίτι και διαλέγεις ποιά θα είναι η κύρια και ποιά η δευτερεύουσα ανάλογα με τα κέφια, τα λεφτά και την ευκολία.

Και εγώ καίω ξύλο από ανάγκη. Κάποια στιγμή που θα περισσεύουν, θα καίω και λίγο λέβητα για πιό ευκολία, είτε είναι πέλλετ, είτε ξυπνήσουν και ξανακατεβάσουν το πετρέλαιο...

Και ο καυτός αέρας τι πρόβλημα έχει, μην μου πεις για την χαμηλή υγρασία, βάζεις 5-10 γλάστρες και στο κάνουν τζέτ το σπίτι. Άσε που έχεις και δωρεάν αντιβίωση, ότι μικρόβιο περνάει από τον θερμοθάλαμο γίνεται μπάρμπεκιου στους 100 βαθμούς...
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40301 από aithio
Φίλε μου jimmy....
Υπάρχουν καλοί μηχανικοί εκεί έξω.
Δύσκολα να του βρείς αλλά αν ψάξεις θα τους βρεις. Αρκεί να μην είναι έμποροι.
Σκέψου μακρυπρόθεσμα και μην μου μιλάς για κύρια θέρμανση κατοικίας τζακολέβητα γιατί δεν μπορώ να σε ακολουθήσω.
Εγω σου είπα μια κουβέντα...
Απο εκει και πέρα κάνε ότι θές.

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40302 από jimmygr
μπα το πετρέλαιο δεν κατεβαινει ! Θυμηθείτε φόρο βενζίνης από κβέρνηση Μητσοτάη ! Εκεί είναι και μόνο ανεβαίνει !! Και τω΄ρα που θα πουλήσουν ΔΕΠΑ ? Θα πουλά ο καθένας όπως θέλει
Όπως κι άν εχει, σας ευχαριστώ πολύ ! Αστέρη, έχω διαβάσει πολλά δικά σου posts σήμερα και όντως με βοήθησαν πολύ.
αν δεν υπάρχει θέμα μπορείς να μου προτείνεις κάποιον που ν'αναλλάβει την εγκ/ση στα δικά σου πρώτυπα ? αν αυτό δεν είναι επιτρεπτό και πάλι ευχαριστώ πολύ ! Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40303 από aithio
Εμένα Αστέρη τα τζάκια αέρα που προτείνεις μου αρέσουν αλλά όχι σαν κύρια θέρμανση.
Τωρα αν δεν έχω λεφτά και μαγκάλι θα βάλω και θερμοφόρα θα βάλω.
Το τζάκι όμως μου αρέσει όταν είμαι στο σπίτι και όταν έχω όρεξη για κουβάλημα...
Εγώ όμως λείπω όλη μέρα. Το ίδιο και η γυναίκα μου.
Το παιδί με την γιαγιά αποκλείεται να του άφηνα να το ακουμπήσουν.

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ