Ωραία... το πήρα!!! Τώρα ποιος το βάζει;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73385 από madbad31
καλησπερα,700 ευρω για υλικα????????????εκτος αν εχεις 10 μετρα καμιναδα και την θελεις ολη μονωμενη..
ειναι παρα πολλα νομιζω,και επειδη εκανα τοποθετηση προσφατα...
Πετροβαμβακας με αλουμινιο,60χ100 4,5 ευρω το φυλλο (12χ4,5)54 ευρω.
Στρωτηρες-γωνιες-βιδες-ουπες 20 ευρω φουσκομενα.
Αλουμινοταινια 2 χ 8 = 16 ευρω (και εχω μπολικη ακομη)
Σιλικονη 1200 C. 2 χ 5 η 10 ευρω.
Γυψοσανιδα Πυραντοχη 1χ 13 ευρω.
Περσιδες πανω 20χ60 30 ευρω ..κατω 40 χ15 18 ευρω..
Συστολη φ200-250 27 ευρω.
1μετρο λεια ινοξ καμιναδα φ250 21 ευρω.
Αυτα....τωρα το ποσο καμιναδα χρειαζεταοι και αν χρειαζεται ανεβαζει το κοστος..αλλα 700??????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73386 από house
4 o ακριβος , 3 τα αλλοδαπα . και παλι αναλογα την δουλεια ! Αλλο νεο σπιτι , και αλλο θερμομονωση και σοβατισμα ! Εγω μιλαω για νεο σπιτι

Και ξαναγυριζουμε στο θεμα μας ! Εμενα για μια τρύπα στον τοιχο , και για συνδεση τις καμιναδας μου ζητουσαν 400 ευρο ! Για μια μερα δουλεια . Αυτα γιατι ειχα ειδη το τζακι ! Εβαλα τον μηχανικο να το αγορασει και γλίτωσα τον ενδιαμεσο τζακα ! Ασχετο δεν γλίτωσα και πολλα , καμια 300αρια Ευρο , αλλα κερασα ενα μπουκαλι μπουζουκια και ισαξα ! Πηγα και στον ηλεκτρολογο , πείρα δανικο ενα κομπρεσερ και το εκανα μονος σε 5 ωρες! Αρα ο τζακας με ειχε πει 3000 χιλιαρικα για το τζακι που εκανε μαζι με το μοτερ (εγω το πειρα 1800+400 =2200) χωρις υλικα κατασκευης ! Αυτα εξτρα .... βαζω βαζω και δεν σταματαει το κοντερ !

Αρα για τζακι που θα μου εβαζε τζακας (με πειραματα, αποδεδειγμενο απο φιλο που το περασε προσφατα) απο 3500 χιλιαρικα αιντε 3200 , το εκανα μονος με 2200+υλικα ...... 500-800 ευρο για 2 μερες δουλεια !


Παει μια κυρια σε εναν γυναικολογο
Παει αυτος να την εξετασει , μπρος πισω , ολη την ωρα !
Τη θα γινει λεει η κυρια θα με εξετασεις ????
Μα κυρια μου μυρίζετε
. Κυρια: Nα μην γινοσουν pussyman να γινοσουν λουλουδας


Αρε δεν εγινα τζακας(λουλουδας) , καλα με λεει ενα φιλαρακι , παρατατα ολα να κανουμε καμια εγκατασταση να βγαλουμε κανενα φραγκο ! ( περναει λεβιτες το φιλαρακι ,σε ολο το χωριο τζαμπε )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73407 από GeoTa

house έγραψε: 4 o ακριβος , 3 τα αλλοδαπα . και παλι αναλογα την δουλεια ! Αλλο νεο σπιτι , και αλλο θερμομονωση και σοβατισμα ! Εγω μιλαω για νεο σπιτι

Και ξαναγυριζουμε στο θεμα μας ! Εμενα για μια τρύπα στον τοιχο , και για συνδεση τις καμιναδας μου ζητουσαν 400 ευρο ! Για μια μερα δουλεια . Αυτα γιατι ειχα ειδη το τζακι ! Εβαλα τον μηχανικο να το αγορασει και γλίτωσα τον ενδιαμεσο τζακα ! Ασχετο δεν γλίτωσα και πολλα , καμια 300αρια Ευρο , αλλα κερασα ενα μπουκαλι μπουζουκια και ισαξα ! Πηγα και στον ηλεκτρολογο , πείρα δανικο ενα κομπρεσερ και το εκανα μονος σε 5 ωρες! Αρα ο τζακας με ειχε πει 3000 χιλιαρικα για το τζακι που εκανε μαζι με το μοτερ (εγω το πειρα 1800+400 =2200) χωρις υλικα κατασκευης ! Αυτα εξτρα .... βαζω βαζω και δεν σταματαει το κοντερ !

Αρα για τζακι που θα μου εβαζε τζακας (με πειραματα, αποδεδειγμενο απο φιλο που το περασε προσφατα) απο 3500 χιλιαρικα αιντε 3200 , το εκανα μονος με 2200+υλικα ...... 500-800 ευρο για 2 μερες δουλεια !


Παει μια κυρια σε εναν γυναικολογο
Παει αυτος να την εξετασει , μπρος πισω , ολη την ωρα !
Τη θα γινει λεει η κυρια θα με εξετασεις ????
Μα κυρια μου μυρίζετε
. Κυρια: Nα μην γινοσουν pussyman να γινοσουν λουλουδας


Αρε δεν εγινα τζακας(λουλουδας) , καλα με λεει ενα φιλαρακι , παρατατα ολα να κανουμε καμια εγκατασταση να βγαλουμε κανενα φραγκο ! ( περναει λεβιτες το φιλαρακι ,σε ολο το χωριο τζαμπε )


Θα μας τρελλάνεις :lol: :lol: :lol:

Παρε + ετσι γιατι μ'εκανες και γελασα παλι!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73449 από tuluba

slnzxr έγραψε: Γιατι δεν πας στα Lerοy Μerlin που το αγορασες να ζητησεις επισημο εγκαταστατη της επισημης και παντα με προδιαγραφες εταιρειας που αγορασες?
(...)


Προσφορα για υλικα , μεταξυ αλλων :
1,5τμ πετροβαμβακα rockwool 110 ευρω ,
1τμ κεραμοβαμβακα =45ευρω. :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73460 από dimlyk
μη ζητατε υλικα επιχρυσωμενα :P


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73708 από Gdevil

slnzxr έγραψε: Γιατι δεν πας στα Lerοy Μerlin που το αγορασες να ζητησεις επισημο εγκαταστατη της επισημης και παντα με προδιαγραφες εταιρειας που αγορασες?

Α ρε Ελληναρες δεν παιζεστε!!Στην Ευρωπη ειναι βλακες που θες αδεια εγκαταστατη τζακιου εεε?Ειναι βλακες που εχουν θεσπισει νομους για οποιοδηποτε προιον κανει καυση ξυλου-pellet?

Δεν σε κρινω φιλε μου που το αγορασες απο τα Leroy Μerlin..Ξερω οτι ειναι δυσκολες οι εποχες και τα οικονομικα του καθενα ακομα ποιο δυσκολα..Αλλα κρινω ολους αυτους τους καιροσκοπους που δινουν την εντυπωση οτι τζακι να ειναι και οτι ναναι...και οποως και να ειναι εγκατεστημενο καλο θα ειναι!!

ΑΥΤΟΙ ΦΤΑΙΝΕ...ΟΧΙ ΕΣΥ!!!

1)
O θεματοθέτης δεν ανέφερε τπτα ούτε για το σπίτι του ούτε για την εστία του
ΠΩς στο καλό κατάφερες να συμπεράνεις ότι πήρε τζάκι ότι νάναι?

2) Δλδ το ότι το λερου δεν έχει εγκαταστάτες σημαίνει ότι οι εστίες που πουλάει είναι χάλια?
Όπως λέμε 1 και 1 κάνουν 3 ένα πράγμα δλδ.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ