Μετατροπή μαντεμένιου τζακιού σε ενεργειακό

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38912 από mariner200
....το τζάκι μου είναι ανοικτό μαντεμένιο και προσπαθώ να βρω μια λύση πως θα μπορέσω να το μετατρέψω σε ενεργειακό.
Μέχρι τώρα ακούω μόνο για μετατροπή με κασέτα. Επειδή όμως το δικό μου τζάκι έχει μικρό άνοιγμα, είναι δύσκολο να βρώ κασέτα στο σωστό μέγεθος. Κάποια στιγή διάβασα εδώ ότι μπορεί να ανοίξει η γυψοσανίδα και να βγει η παλιά εστία. Γίνεται αυτό ή έχω καταλάβει λάθος???

Επίσης αν γίνεται η παραπάνω μετατροπή μήπως γνωρίζετε κανένα καλό μάστορα από Θεσσαλονίκη για αυτή τη δουλειά????
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38913 από Asteris
Ανοίγει η γυψοσανίδα απο πάνω, λύνεται και βγαίνει η παλιά εστία και μετά βάζεις ότι θες. Λογικά θα βάλεις foyer, διάβασε το θέμα επιλογή ενεργειακής εστίας, όπως και τα Ενεργειακά τζάκια για να ενημερωθείς. Αφού διαλέξεις εστία, μετά θα βρεις και τον μάστορα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38916 από mariner200

Asteris έγραψε: Ανοίγει η γυψοσανίδα απο πάνω, λύνεται και βγαίνει η παλιά εστία και μετά βάζεις ότι θες. Λογικά θα βάλεις foyer, διάβασε το θέμα επιλογή ενεργειακής εστίας, όπως και τα Ενεργειακά τζάκια για να ενημερωθείς. Αφού διαλέξεις εστία, μετά θα βρεις και τον μάστορα...


το θέμα είναι ότι αν ρωτήσεις σε κάποιο από τα μεγάλα καταστήματα της Θεσσαλονίκης, σου μιλάνε είτε για κασέτα είτε για καινούριο τζάκι. Πριν από μισή ώρα μιλούσα με κάποιο γνωστό κατάστημα και μου έλεγαν ότι δεν γίνεται μετατροπή από πάνω. Για να επιλέξω εστία (foyer) θα πρέπει από πριν να ξέρω ότι η μετατροπή μπορεί να γίνει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38921 από Asteris
Γιατί το foyer δεν είναι καινούργιο τζάκι? Τα καταστήματα φυσικό είναι να θέλουν να σου αρμέξουν όσα μπορούν. Διάβασε το Ενεργειακά τζάκια, έχει λύσεις και με ένα χιλιάρικο, σαν αυτό που έκανα και εγώ και άλλοι 20 εδώ μέσα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38937 από mariner200
εγώ όταν διάβασα για μετατροπή από τη γυψοσανίδα έψαξα διάφορες λύσεις. Μου καλάρεσε μια laNordica αλλά πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω για τη συγκεκριμένη και μου είπαν ότι γίνεται μόνο με κασέτα.
Μέτρα μου λένε την εστία σου και έλα από εδώ να δεις τις εστίες. Αυτό είναι ανέκδοτο γι'αυτό και έψαχνα μάστορα. Εγώ μπορώ να διαλέξω και από το ίντερνετ αν θέλω, αλλά το θέμα είναι αυτός που θα κάνει τη δουλειά να ξέρει τι του γίνεται. Αν ξεκινάνε με τη λογική, μόνο κασέτα και μέτρα από μόνος σου τότε να γίνω εγώ μάστορας....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39653 από mariner200
πάντως αν δεν τρελαθώ τώρα δεν θα τρελαθώ ποτέ. Βρήκα τον ίδιο τον μάστορα που μου είχε βάλει το τζάκι και όταν του μίλησα τηλεφωνικά για μετατροπή, μου μίλησε για κασέτα.....

μάλλον σε λάθος άνθρωπο απευθύνθηκα??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ