Καμινάδα μονωμένη inox μαύρη

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34851 από tasos01
μηπως ξερει καποιος βρε παιδια που μπορω να προμηθευτω καμιναδα διπλου τοιχωματος σε μαυρο χρωμα??

chama 78 plus
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35026 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Καμινάδα μονωμένη inox μαύρη

tasos01 έγραψε: μηπως ξερει καποιος βρε παιδια που μπορω να προμηθευτω καμιναδα διπλου τοιχωματος σε μαυρο χρωμα??


Πες περιοχή, για να σε βοηθήσει κάποιος.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35054 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Καμινάδα μονωμένη inox μαύρη

tasos01 έγραψε: μηπως ξερει καποιος βρε παιδια που μπορω να προμηθευτω καμιναδα διπλου τοιχωματος σε μαυρο χρωμα??


Αν θυμάμαι καλά, είχε αναφέρει συμφορουμίτης πως η εταιρία ΑΓΩΓΟΣ μπορεί κατά παραγγελία να στα παραδώσει βαμμένα (www.agogos.gr).

Έχω διαβάσει ότι είναι ποιοτικά αλλά και ακριβά...

Στη θέση σου θα έπαιρνα τηλ σε όλους τους γνωστούς κατασκευαστές, να ρωτήσω αν έχουν δοκιμασμένη λύση που εφαρμόζουν κατά κόρον (γκούκλαρέ το και βρες site / τηλέφωνα).

Και όχι να σου πούνε "τα βάφουμε αν θες".


Ακόμα στα πετρέλαια...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tasos01

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35063 από giabritsos
Απαντήθηκε από giabritsos στο θέμα Καμινάδα μονωμένη inox μαύρη
Αγωγος πηρα εγω ,η ποιοτητα ειναι απιστευτη...
Τωρα απο τιμη...οτι πληρωνεις παιρνεις..τα φτηνα που εβλεπα δεν τα εβαζα με τιποτα σπιτι μου,απαραδεκτα.του αγωγου τα εβαψα μονος με πυριμαχο σπρει και το αποτελεσμα ειναι εκπληκτικο.στα ποστ μου εχω ανεβασει φωτο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tasos01

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35077 από mk86
Απαντήθηκε από mk86 στο θέμα Καμινάδα μονωμένη inox μαύρη
καλησπερα,

σε παλιο τζακι εχω μπουρι αμιαντου 25χ25.

προφανως τωρα με το καινουργιο τζακι θα το αλλαξω...να παρω μονου ή διπλου; τι διαφορα εχει;

αυτη τη στιγμη εχω 5 μετρα καμιναδα πανω απο το διαμερισμα μου (3 μ ο επομενος ακατοικητος οροφος, δικος μου και 2 μετρα εξω στον αερα)

εγω ποσα πρεπει να βαλω;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35148 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Καμινάδα μονωμένη inox μαύρη

mk86 έγραψε: καλησπερα,

σε παλιο τζακι εχω μπουρι αμιαντου 25χ25.

προφανως τωρα με το καινουργιο τζακι θα το αλλαξω...να παρω μονου ή διπλου; τι διαφορα εχει;

αυτη τη στιγμη εχω 5 μετρα καμιναδα πανω απο το διαμερισμα μου (3 μ ο επομενος ακατοικητος οροφος, δικος μου και 2 μετρα εξω στον αερα)

εγω ποσα πρεπει να βαλω;


Θέλει αλλαγή, πρέπει να βάλεις ΙΝΟΧ μονής ραφής μέσα στην παλιά καμινάδα, από την εστία μέχρι και την απόληξη της παλιάς καμινάδας.

Μονού τοιχώματος είναι η απλή, χωρίς μόνωση (1 φύλλο).

Διπλού τοιχώματος είναι οι μονωμένες. Αποτελούνται από 2 φύλλα, μεταξύ των οποίων παρεμβάλλεται μονωτικό υλικό, κεραμοβάμβακας ή πετροβάμβακας απ' ότι έχω δει.

Στα τελευταία 2m πως είναι η καμινάδα? Μόνο η αμιαντοσωλήνα ή είναι χτιστή περιμετρικά?

Επιλέγουμε μονωμένες διπλού, όταν δεν υπάρχει χτιστή καμινάδα και οι σωλήνες είναι εκτεθειμένες στο κρύο, για να μην κρυώνουν τα καυσαέρια και γίνονται υγροποιήσεις - εύφλεκτες επικαθήσεις στα τοιχώματά της.

Θεωρητικά για σένα, μέχρι και την έξοδο στην πλάκα της ταράτσας δε χρειάζεται μόνωση.
Στα τελευταία 2m, αν είναι μόνο ο αμίαντος, εγώ θα έβαζα μόνωση.
Δεν ξέρω αν είναι εφικτό να συνδέσεις από κει και πάνω διπλού σε μονού.
Μπορείς όμως να ντύσεις τη μονού με πάπλωμα πετροβάμβακα, να τη χωνέψεις στην αμιάντου και είσαι ΟΚ.
Δεν ξέρω αν είναι άρτιο τεχνικά, εγώ αυτό θα πρότεινα στο μάστορα.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ