Επιλογή κασσέτας ενεργειακού τζακιού

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33541 από gounoman
Laudel insert 700 ή ecostar edicamin για τοποθέτηση στο παλαιό τζάκι.Μου είπε ο τζακάς ότι στην ecostar μπορεί να την κάνει να βγάλει δευτερεύουσα καύση. ισχύει? Πιο ακριβά βγαίνει με την Laudel..

Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33562 από Asteris
Δευτερεύουσα καύση έχει έτσι κι αλλιώς η Ecostar, δεν θα κάνει τίποτα ο μάστορας. Και που την έχει βέβαια, μόνο τα μονοξείδια κατεβάζει λίγο, γιατί από απόδοση έχει χειρότερη από άλλες χωρίς δευτερογενή.

Η Εcostar βγαίνει λίγο κάτω από χιλιάρικο. Δες και την Invicta turbo vision 700 (ίδια με την Laudel που θες), που την έχει το Leroy στο 700άρι προσφορά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107876 από geohud
Καλησπερα,

Ειμαι και εγω σε αναζητηση κασετας και οι 2 πιο συμφέρουσες επιλογες που εχω βρει ειναι η
edilcamin ecostar 13kw και την
Invicta turbo vision 700.

Επειδη καθε site που βρισκω γραφει τα δικα του σχετικα με τα χαρακτηριστικα, καταναλωσεις ξυλου, δευτερογενή καυση, ενταση ανεμιστηρων, μπορει καποιος να μου πει ποιες ειναι οι διαφορες τους?
Αν καποια απο τις 2 υπερτερει η υστερει καπου.

Ευχαριστω!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107881 από ragavelas
Μία διαφορά εντοπίζεται στην παροχή των βεντιλατέρ. Η invicta έχει δύο των 160 κυβικών ανά ώρα ενώ η ecostar έχει δύο των 75 κυβικών ανά ώρα. Σημαντική διαφορά καθότι η ινβίκτα θα ζεστάνει πιο γρήγορα το χώρο. Στα υπόλοιπα νομίζω είναι τα ίδια πάνω κάτω... Θα προτιμούσα την ινβίκτα λόγω των βεντιλατέρ και λόγω του ότι νομίζω ότι είναι πιο φθηνή...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": geohud

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107883 από nikkal
@ geohud

Καλησπέρα,

Τον Ιούνιο άλλαξα το τζάκι που είχα και το έκανα υδραυλικό. Εβγαλα το Edil Kamin - Ecostar κι έβαλα το Zuzia της Kratki.
Το Ecostar το έχω στην αποθήκη και θα το πουλήσω. Είναι κομπλέ χωρίς βεντιλατέρ. Αν σε ενδιαφέρει η αγορά μεταχειρισμένου, πες μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.059 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ