Αγορά κασσέτας τζακιού

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29727 από alekos
Απαντήθηκε από alekos στο θέμα Αγορά κασσέτας τζακιού
το σπίτι δεν έχει απώλειες έχει διπλα τζαμια και μόνωση κανονική με τούβλο ντάουν, απλά ρωτάω επειδή πέρυσι όταν με το υπάρχον τζάκι και με λίγη βοήθεια από σώματα ηλεκτρικά φτάναμε max 17-18-19 βαθμούς στην καλιτερη και αθτο μετα απο 3-4 ωρες αλλα οι κρεβατοκάμαρες δεν είχαν σε καμια περίπτωση τόσο ήταν στους 13 οταν εξω ειχε 17 κάπου εκεί και ίνα "σκετικα" εύκολο να περάσω αεραγωγούς γιατί τυχαίνει το τζάκι να ιναό kolimto στο τοίχο του παταριού και από μέσα οι κρεβατοκάμαρες λέω να κάνω ένα παρα πάνω μερεμέτι ώστε να γίνει σωστή η δουλειά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29730 από alekos
Απαντήθηκε από alekos στο θέμα Αγορά κασσέτας τζακιού
κ
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by alekos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29731 από alekos
Απαντήθηκε από alekos στο θέμα Αγορά κασσέτας τζακιού

Asteris έγραψε: Δεν χειάζεται να στείλεις αεραγωγούς στα δωμάτια. Με εξωτερική θερμοκρασία 7-10 βαθμούς και 75τμ, το σπίτι θα παλεύετε να μην ανέβει πάνω από τους 25-26 βαθμούς με αυτές τις κασέτες. Αποκλείεται να έχετε τόσες απώλειες στα δωμάτια, ώστε να θέλουν ξεχωριστούς αεραγωγούς, θα φτάνει η ζέστη από το σαλόνι μιά χαρά. Στην ανάγκη βάλε περσίδες πάνω από τις πόρτες, για να μπαίνει η ζέστη πιό εύκολα, αν τυχόν θες να κλείνουν τα δωμάτια.

Κορυφαία είναιη Palazzetti, αλλά και οι άλλες μιά χαρά θα κάνουν δουλειά στις Κυκλάδες, πάρε όποια σου φανεί οικονομικότερη και ομορφότερη. Πάνω από 2-3 τόνους ξύλα δεν βλέπω να καις την σαιζόν.

το σπίτι δεν έχει απώλειες έχει διπλα τζαμια και μόνωση κανονική με τούβλο ντάουν, απλά ρωτάω επειδή πέρυσι όταν με το υπάρχον τζάκι και με λίγη βοήθεια από σώματα ηλεκτρικά φτάναμε max 17-18-19 βαθμούς στην καλιτερη και αθτο μετα απο 3-4 ωρες αλλα οι κρεβατοκάμαρες δεν είχαν σε καμια περίπτωση τόσο ήταν στους 13 οταν εξω ειχε 17 κάπου εκεί και ίνα "σκετικα" εύκολο να περάσω αεραγωγούς γιατί τυχαίνει το τζάκι να ιναό kolimto στο τοίχο του παταριού και από μέσα οι κρεβατοκάμαρες λέω να κάνω ένα παρα πάνω μερεμέτι ώστε να γίνει σωστή η δουλειά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29732 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Αγορά κασσέτας τζακιού
Άλλο το παλιό το τζάκι, και άλλο οι ενεργειακές εστίες. Και εγώ σε 120τμ αντίστοιχο σπίτι, τις πρώτες μέρες του Οκτώβρη-Νοέμβρη που έχουμε τέτοιες θερμοκρασίες εδώ πάνω, δεύτερο ξύλο δεν έριχνα στο τζάκι, γιατί πήγαινε 28 βαθμούς το σαλόνι και 23+ τα υπνοδωμάτια. Εγώ επιμένω ότι δεν θες αεραγωγούς σε τόσο μικρό σπίτι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29741 από alekos
Απαντήθηκε από alekos στο θέμα Αγορά κασσέτας τζακιού

Asteris έγραψε: Άλλο το παλιό το τζάκι, και άλλο οι ενεργειακές εστίες. Και εγώ σε 120τμ αντίστοιχο σπίτι, τις πρώτες μέρες του Οκτώβρη-Νοέμβρη που έχουμε τέτοιες θερμοκρασίες εδώ πάνω, δεύτερο ξύλο δεν έριχνα στο τζάκι, γιατί πήγαινε 28 βαθμούς το σαλόνι και 23+ τα υπνοδωμάτια. Εγώ επιμένω ότι δεν θες αεραγωγούς σε τόσο μικρό σπίτι.

ωραία τότε!!και κάτι τελευταίο η κασέτα από που θα παίρνει τον κρύο αέρα? από την σχάρα που έχει το υπάρχον μαντεμένιο τζάκι?πρέπει να συνδεθεί δηλαδή με μια σωλήνα spiral?λογικά με την κασέτα δεν θα χρειάζεται να έχω ανοιχτό κάποιο παράθυρο για να μην καπνίζει όπως κάνω με το υπάρχον τζάκι?γιατί και από το παράθυρο αυτό έχω αρκετές απώλειες..σε ευχάριστο και πάλι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29757 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Αγορά κασσέτας τζακιού
Από κάτω θα παίρνει τον αέρα, από την τρύπα που είχε πριν το μαντεμένιο τζάκι. Αρκεί να μην τοποθετήσεις την νέα κασέτα ακριβώς πάνω στην τρύπα και την βουλώσεις, θα αφήσεις 1 πόντο κενό, για να τραβάει τον αέρα από κει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ