Γνώμες για LaNordica και Bodart Gonay

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23470 από domonic
Παιδιά καλημέρα. Εχω σπίτι 145 τ.μ ενιαίο κια θέλω να βάλω τζάκι. Λέβητας υπάρχει. Η περιοχή είναι Κέρκυρα.Απλώς με το τζάκι θα ζεστάνω ότι μπορώ από το σπίτι (οι πωλητές μου είπαν ότι θα το ζεστάνω όλο με διανομή αέρα) και ίσως να δουλεύω και το λέβητα όταν χρειάζεται. Μετά από έρευνα κατέληξα σε La Nordica monoblocco 750 Prismatico (www.lanordica-extraflame.com/en/fireplac...750-prismatico_p9059) και σε ένα δύο μοντέλα της Bodart Gonay (Phoenix 85).Οι τιμές τhw La Nordica περίπου 3000-3200 €, ενώ της Bodart Gonay γύρω στα 4.000 €. Αξίζει η διαφορά της τιμής? Ποια η γνώμη των πιο έμπειρων για τις δύο μάρκες γενικότερα? Πάντως όλοι με όσους συζήτησα μου είπαν να βάλω μία καλή μάρκα δοκιμασμένη, αξιόπιστη και πιστοποιημένη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24133 από domonic
Απαντήθηκε από domonic στο θέμα Γνώμες για LaNordica και Bodart Gonay
καλησπέρα παιδιά και πάλι. Γιατί δεν απαντάει κανείς? Είναι κάτι που δεν το γνωρίζουν οι πιο έμπειροι ή δεν αξίζει να ασχοληθώ με αυτές τις μάρκες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24138 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Γνώμες για LaNordica και Bodart Gonay

domonic έγραψε: καλησπέρα παιδιά και πάλι. Γιατί δεν απαντάει κανείς? Είναι κάτι που δεν το γνωρίζουν οι πιο έμπειροι ή δεν αξίζει να ασχοληθώ με αυτές τις μάρκες?


Καλησπερα
Το πρωτο ειναι γνωστη μαρκα(ιταλικο)13 kw
Το δευτερο γαλλικο επισης καλο φαινεται 10.5 kw
Το πρωτο αποδοση 80.9 το δευτερο 75.4kw
Αν συγκρινουμε kw και τιμες θα διαλεγα το πρωτο.

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24139 από domonic
Απαντήθηκε από domonic στο θέμα Γνώμες για LaNordica και Bodart Gonay
ευχαριστώ για την απάντηση. Αν βάζαμε στη σύγκριση και τη Palazzetti θα μπορούσαμε να πούμε ότι είναι μία από τις ποιο αξιόπιστες ιταλικές εταιρείες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24141 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Γνώμες για LaNordica και Bodart Gonay

domonic έγραψε: ευχαριστώ για την απάντηση. Αν βάζαμε στη σύγκριση και τη Palazzetti θα μπορούσαμε να πούμε ότι είναι μία από τις ποιο αξιόπιστες ιταλικές εταιρείες?


H palazzetti και η la nordica ειναι πολυ καλες και αξιοπιστες εταιρειες.
ξερω οτι οσοι εχουν και το ενα τζακι και το αλλο ειναι ευχαριστημενοι

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24462 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Γνώμες για LaNordica και Bodart Gonay
Ayto που δεν μου αρεσε στα bg ειναι οτι πανω , για κοφτρα , ειχαν λαμαρινα ! Οπως και τα σουπρα !
Για τα δικα μου δεδομενα , δηλαδη πως πεταω τα ξυλα μεσα και τα κλοτσαω με τα ποδια δεν κανει η λαμαρινα ! Οποτε πειρα αλλο που να εχει κοφτρα μαντεμενια !
Μιλαω οχι για το ταμπερ-κοφτρα που εχει πριν την καμιναδα , αλλα για την κοφτρα που εχει πανω απ την φωτια !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ