Eνεργειακή κασσέτα σε ανοιχτό μαντεμένιο τζάκι

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #12871 από ilias510
για σας , διαβαζω το forum με ενδιαφερον αρκετους μηνες ,εγω εχω τζακι μαντεμενιο κλασικο ανοιχτω
θελω να ρωτησω αν σε μαντεμενιο τζακι , μπαινει κασετα γιατι βλεπω οτι ολες η αναφορες ειναι σε τζακια με πυροτουβλα .εμενα το τζακι μου εχει διαστασης μηκος μπροστα 86cm πισω 62cm ,υψoς 59cm και βαθος 65cm , θελω κασετα πολλα kw γιατι ο χωρος μου ειναι μεγαλος συνολο σπιτιου ενας οροφος 132τμ ποια κασετα λετε θα με καλυπτει; η Invicta 800 turbo θα χωραει στο τζακι μου διαβασα εδω οτι εχει αποδοση 18 kw
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #12872 από Asteris
Το μαντεμένιο θα βγει και μετά θα μπεί η κασέτα ή το foyer. Οπότε σε ενδιαφέρει ο χώρος πίσω από το τζάκι για το άν χωράει η κασέτα. Τα Invicta τα έχουμε 6-7 άτομα εδώ μέσα και μπορείς να τα πεις σημεία αναφοράς στην χαμηλή κατηγορία τιμής. Και καλά δουλεύουν και πολύ ζέστη βγάζουν και φτηνές είναι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #12881 από ilias510
ευχαριστω για την απαντηση , το τζακι μου πισω απο το μαντεμι εχει παρα πολυ χωρο γιατι το εχω βαλει γωνια και το τζακι δεν ηταν γωνιακο και ειχε μεινη πολυ αποσταση απο την γωνια οποτε αμα βγουν τα μαντεμια εχει παρα πολυ χωρο πισω και στα πλαγια .αμα βαλω το Invicta που βγαζει 18kw πιστευω θα ζεσταινει σχεδον ολο το χωρο ,το σπιτι εχει καλη μονωση και κουφωματα εξαλου στην περιοχη μου Ριο Πατρων ο χειμωνας ειναι μαλακος,εσεις τι λετε ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #12887 από χρηστος8

ilias510 έγραψε: ευχαριστω για την απαντηση , το τζακι μου πισω απο το μαντεμι εχει παρα πολυ χωρο γιατι το εχω βαλει γωνια και το τζακι δεν ηταν γωνιακο και ειχε μεινη πολυ αποσταση απο την γωνια οποτε αμα βγουν τα μαντεμια εχει παρα πολυ χωρο πισω και στα πλαγια .αμα βαλω το Invicta που βγαζει 18kw πιστευω θα ζεσταινει σχεδον ολο το χωρο ,το σπιτι εχει καλη μονωση και κουφωματα εξαλου στην περιοχη μου Ριο Πατρων ο χειμωνας ειναι μαλακος,εσεις τι λετε ;






Εγω φιλε μου σε σπιτι 120 μετρων εχω βαλει το INVICTA 800 GRANDE VISION...τα 70 μετρα τα ζεσταινω στους 24 με 25 για πλακα.
Τα υπολοιπα μετρα συντηρουνται στους 20 με 21 βαθμους...τα ανωτερω ισχυουν για εξωτερικες θερμοκρασιες κατω των 10 βαθμων.
Τζακας δεν ειμαι αλλα αν το τζακι που αναφερεις το τοποθετησει σωστος τζακας, μην εκπλαγεις αν φορατε μαγιο χειμωνιατικα... :P :P :P



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #12913 από anikologr

ilias510 έγραψε: για σας , διαβαζω το forum με ενδιαφερον αρκετους μηνες ,εγω εχω τζακι μαντεμενιο κλασικο ανοιχτω
θελω να ρωτησω αν σε μαντεμενιο τζακι , μπαινει κασετα γιατι βλεπω οτι ολες η αναφορες ειναι σε τζακια με πυροτουβλα .εμενα το τζακι μου εχει διαστασης μηκος μπροστα 86cm πισω 62cm ,υψoς 59cm και βαθος 65cm , θελω κασετα πολλα kw γιατι ο χωρος μου ειναι μεγαλος συνολο σπιτιου ενας οροφος 132τμ ποια κασετα λετε θα με καλυπτει; η Invicta 800 turbo θα χωραει στο τζακι μου διαβασα εδω οτι εχει αποδοση 18 kw


Είμαι επίσης από Πάτρα (Κάτω Συχαινά) και ενδιαφέρομαι να τοποθετήσω επίσης κασσέτα σε υπάρχον ανοικτό τζάκι για μεζονέτα διώροφη 70 τμ ο όροφος . Έχεις κάνει έρευνα αγοράς εδώ Πάτρα? Θα το πάρεις από Αθήνα? Έχεις υδραυλικό? Αν είμαστε 2 ίσως επιτύχουμε και καλύτερη τιμή... :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #12918 από ilias510
Είμαι επίσης από Πάτρα (Κάτω Συχαινά) και ενδιαφέρομαι να τοποθετήσω επίσης κασσέτα σε υπάρχον ανοικτό τζάκι για μεζονέτα διώροφη 70 τμ ο όροφος . Έχεις κάνει έρευνα αγοράς εδώ Πάτρα? Θα το πάρεις από Αθήνα? Έχεις υδραυλικό? Αν είμαστε 2 ίσως επιτύχουμε και καλύτερη τιμή... :lol:[/quote]

φιλε μου , το τζακια τα γαλικα INVICTA τα εχει το leroy merlyn σε καλη τιμη και απο οτι λενε τα παιδια εδω στο φορουμ εχουν πολυ καλη αποδοση ,η κασετα αυτη ειναι αεροθερμη και την βαζει τζακασ και οχι υδραυλικος δεν εχω ψαξει για τζακα στην πατρα ακομα .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ