Οι ''Ελληναράδες'' δεν αλλάζουν τρόπους!!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45861 από DOOM_NX

fani έγραψε: necia 24 kw απο progetto pellett ελληνικο προιον... 2500 ευρω στο leroy merlin... χωρις τα παρελκομενα.... κοντα στα 3000 κ λιγοτερο με τα παρελκομενα.... εχει κανεις ιδεα για τουτο;
τον ειδα σημερα απο κοντα....δεν ξερω...παντως ειναι κατακοκκινος :P :P :P :P

Ε ναι ρε συ, ως γνωστόν τα κόκκινα αμάξια είναι γρηγορότερα! Εεε... Οι κόκκινοι λέβητες είναι πιο αποδοτικοί ήθελα να πω! :P

Πάντως μια που θα βάλεις το λέβητα στο σαλόνι, θα πρέπει να σιγουρευτείς ότι ταιριάζει με τους τοίχους για να μη βάφεις χειμωνιάτικα! :silly:

Δε μας είπες ακόμα πόσα λεφτά σκοπεύεις να δώσεις, εκτός αν μου διέφυγε.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45871 από fani
εγω ξεκινησα με ενα μπατζετ των 1500 ευρω αρχικα για να παρω λεβητα ξυλου...
απο δω απο κει που μπλεξα με μαγαζια και εμπορους μου μιλουσαν για σομπα καλοριφερ πελλετ...
μου αρεσε η ιδεα και το μπατζετ ειπα να το μεγαλωσω στα 2000 με 2500...
μετα μου ειπαν καλυτερα λεβητας πελλετ κ οχι σομπα καλοριφερ πελλετ...
ε και αυτο ανεβαινει στα 3000-3500....
τι να κανω...
κοντα στα 2000-2500 θα ειναι καλα για μενα.
''καλα''.............................. :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45895 από valsam
Fani και'γω ξεκινησα με μπατζετ 1500 εως μαξιμουμ 1700 αλλα εφτασα αισιος τα 3000(ξυλολεβητας 30kw,μπαφερ 500 λιτρα,τριοδες,κυκλοφορητες,ηλεκ. πινακες,ανοιχτο δοχειο,χαλκους και αλλα εξαρτηματα και μαστορικα) μαζι με την αποθηκη που φιλοξενει τον ξυλολεβητα εξω απο το σπιτι και μαζι με την μονωση (80 τ.μ fibran 6ρη),αλλιως τα υπολογιζα και αλλιως ηρθαν τα πραγματα γιατι το ενα φερνει τ'αλλο,λεω καλα θα βαλω ξυλολεβητα και δεν θα βαλω μπαφερ,μετα λεω καλα θα εχω τεραστιες απωλειες εχοντας τον λεβητα εξωτερικα και μετα ξαναλεω καλα τζαμπα ξυλο θα κουβαλαμε ας μονωσσουμε και την πλακα,γιαυτο προσεξε γιατι η τιμη θα σου ξεφειγγγγ!
Αφου εχεις σπιτι 114 τ.μ με 1800 ευρωπουλα ολα μεσα γινεσαι και η πρωτη του χωριου,υπερκαλυπτεσαι ανετα με τα 23kw την σομπας πελλετ νερου που σου προτεινα και εχει και 2 χρονια εγγυηση,εμενα δεν με καλυπτε (κοντα στα 200 τ.μ σπιτι)αλλα και παλι ψιλοδαγκοθηκα οταν την πηρε ο κουμπαρος μου κατοπιν υποδηξης μου,την καιει εδω και 2 βδομαδες και ειναι απολυτα ικανοποιημενος ,Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟς ΕΧΕΙ ΣΠΙΤΙ 140 Τ.Μ με σωματα και μοιλερ πανω απο 25,000 θερμιδες και η σομπα ανεβαζει τα νερα μεχρι 60 βαθμους με το που κλεισει ενα σωμα τα νερα χτυπανε 70 βαθμους ανετα με λιγα λογια η σομπα ειναι οριακη για 140 τ.μ αλλα γιοα τα 114 σου πιστευω οτι θα εισαι ανετη,του εκανα και κονε του κουμπαρου μου για αριστο φθηνο πελλετ απο το Εξωτερικο και του βγαινει τωρα ακομη και πιο φθηνα απο το ξυλο!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": fani

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45945 από fani
Καλε ποια σομπα μου προτεινες;;;;; τα χω παιξει.. Χαχαχαχαχαχα
Καλα και οι σομπες καλοριφερ δε χαλανε γρηγορα οπως μου χουν πει πολλοι;;; Ειναι κατασκευες απλες και προχειρες γι αυτο και μου ειπαν και πολλοι απο εδω μεσα να προτιμησω τελικα λεβητα..
Ποια σομπα λες;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45951 από theoilia
Δεν νομίζω να είναι και τόσο πρόχειρες κατασκευές οι σόμπες-καλοριφέρ αν κρίνω από αυτή που αγόρασε ο πατέρας μου.Όσο για την διάρκεια ζωής του δεν ξέρω να σου πω.Εδώ πάμε όλοι στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα...

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": fani

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45952 από mastoras
Καλημέρα. :)

Ετσι όπως βλέπω το θέμα, έχω να σας πω ότι "Οι Ελληναράδες" [Ελληνίδες και Ελληνες] βρίσκουν πολλούς τρόπους να ζεσταθούν.

fani έτσι κουκλάρα όπως σε βλέπω ;) .......άντρα χρειάζεσαι και όχι σόμπα.

Εγώ τουλάχιστον σώθηκα.....όχι με άντρα βέβαια. :lol:

Ελληνίδες και Ελληνες, ρίχτε βελέντζες στα κρεβάτια και ανεβάστε θερμοκρασίες κάτω από αυτές, που ούτε ο καλύτερος λέβητας μπορεί να πιάσει !!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ