Οι ''Ελληναράδες'' δεν αλλάζουν τρόπους!!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44977 από dimlyk
κακε :)
και με αμιαντο χτιζανε μεχρι ν ανακαλυψουν οτι δεν ηταν καλος ...η μεχρι να βγαλουν καινουρια προιοντα στην αγορα :)

φανη μια και ειμαι κι εγω στο ψαξιμο και αναποφασιστος μας βλεπω να ζεστανομαστε μαζι φετος τον χειμωνα και για τρου χρονου βλεπουμε :)

το χειροτερο δεν ειναι ισως το κοστος (που εδω ειναι υπερβολικο στις περισσοτερες περιπτωσεις) αλλα οτι δεν παρεχουν καμμια απολυτως εγγυηση (μιλαω κατα κανονα για τις σομπες)

φανη γιατι ειμαστε η μονη χωρα που το φπα διπλοπληρωνετε :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44979 από kakos

fani έγραψε: μια θερμομωνση την χρειαζεται ειναι αληθεια αλλα πιστευω προεχει το συστημα θερμανσης γιατι αυτη την εποχη δε γινεται θερμομονωση ετσι κ αλλιως...
θα σχολιασω το εξεις....ενας καλος λεβητας 4000-5000 ευρω;;;;
παιρνω πορσε καγιεν με τοσα (μεταχειρησμενη)...
αυτο ελεγα οταν μιλουσα για ελληναραδες....
4000-5000 ευρω για ενα σιδερενιο κουτι που καιει κομματακια ξυλου;;;;;;;;;;;;;;;;;;
τι μηχανηματα εχει μεσα πια;;;;;;;;;;;;;;; τον κιτ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


Φανή τα πράγματα είναι απλά. Τόσο το κοστολογούν οι εταιρίες που το κατασκευάζουν και τόσο θέλουν να βγάλουν και οι έμποροι. Αυτό είναι κάτι που πολλές φορές το σχολιάσαμε σε διάφορες συζητήσεις. Είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης. Τώρα για το Ελληνικό εμπορικό δαιμόνιο πίστεψέ με θα στρώσει σε λίγα χρόνια απο τώρα. Μαγκιές αισχροκέρδειας πλέον τιμωρούνται απο τους καταναλωτές και δυστυχώς ή ευτυχώς αιτία για αυτό είναι η κρίση που ζούμε τα τελευταία χρόνια. Τώρα σχετικά με το σιδερένιο κουτί που ανέφερες ποιο επάνω είμαι πεπεισμένος ότι σε λίγο καιρό θα πωλούνται ακόμη φτηνότερα όταν πλέον δουν ότι ο κόσμος δεν ανταποκρίνεται σε ΑΥΤΗ την αγορά που θέλουν να καθιερώσουν. Σίγουρα όμως ότι πληρώνεις αγοράζεις σε αυτόν τον τομέα. Αν θέλεις έχει λέβητες και με 1500€. Το θέμα είναι τι λέβητας είναι και πόσο θα σου κοστίσει μετά απο μερικά χρόνια η χρήση του....(αν αντέξει)

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44983 από fani
αν ημουν μονη μου θα περνα κουβερτες και θα γινοταν η δουλεια :woohoo:
αλλα εχω και την μητερα μου μαζι στον επανω οροφο και ειναι δυσκολα χωρις ζεστη...
αλλα για να ζεσταθει κανεις το να πρεπει να δωσει 4000-5000 για 110 τμ σπιτι ειναι εξωπραγματικο...
ποσο πια τεχνολογια και υποβαθρο εξελιξης ειναι αυτο το ειδος απο τη στιγμη που στην ευρωπη υπαρχει δεκαετιες πριν;;;;
δεν ειναι τεχνολογια ...ειναι κατι καινουριο στο ελλαδισταν..κ αυτο ειναι το προβλημα!!!με τους ελληναραδες!!!!!!!!!!!που σε καθε καινουριο τα αρπαζουν απο τους μπαμπουινους νεοελληνες!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44986 από DOOM_NX

fani έγραψε: μια θερμομωνση την χρειαζεται ειναι αληθεια αλλα πιστευω προεχει το συστημα θερμανσης γιατι αυτη την εποχη δε γινεται θερμομονωση ετσι κ αλλιως...
θα σχολιασω το εξεις....ενας καλος λεβητας 4000-5000 ευρω;;;;
παιρνω πορσε καγιεν με τοσα (μεταχειρησμενη)...
αυτο ελεγα οταν μιλουσα για ελληναραδες....
4000-5000 ευρω για ενα σιδερενιο κουτι που καιει κομματακια ξυλου;;;;;;;;;;;;;;;;;;
τι μηχανηματα εχει μεσα πια;;;;;;;;;;;;;;; τον κιτ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Καλά Φανή, πάρε την Porsche και άναψε το καλοριφέρ της και βγάλτην εκεί το χειμώνα :P
Εννοείται πως η βενζίνη που καίει η Porsche έχει πάει 2 ευρώ το λίτρο. Και αυτά τα γρήγορα και μεγάλα είναι πολλά κυβικά. Πολλά κυβικά = καίει πολύ καύσιμο ακόμη και στο ρελαντί!

4000 € ο λέβητας μαζί με τα περαστικά σε υπάρχον σύστημα σύστημα θέρμανσης. Ένας entry level λέβητας είναι στα 3000 ευρώ αυτή τη στιγμή. Καλή τιμή είναι. Τόσο έχουν και στο εξωτερικό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45048 από kakos

fani έγραψε: αν ημουν μονη μου θα περνα κουβερτες και θα γινοταν η δουλεια :woohoo:
αλλα εχω και την μητερα μου μαζι στον επανω οροφο και ειναι δυσκολα χωρις ζεστη...
αλλα για να ζεσταθει κανεις το να πρεπει να δωσει 4000-5000 για 110 τμ σπιτι ειναι εξωπραγματικο...
ποσο πια τεχνολογια και υποβαθρο εξελιξης ειναι αυτο το ειδος απο τη στιγμη που στην ευρωπη υπαρχει δεκαετιες πριν;;;;
δεν ειναι τεχνολογια ...ειναι κατι καινουριο στο ελλαδισταν..κ αυτο ειναι το προβλημα!!!με τους ελληναραδες!!!!!!!!!!!που σε καθε καινουριο τα αρπαζουν απο τους μπαμπουινους νεοελληνες!!!!


Φανη παρτο παλι απο την αρχη. Το πρωτο θεμα ειναι να δεις σε πρωτη φαση ποσα χρηματα εισαι διαθετημενη να ξοδεψεις. Μετα κανεις μια ερευνα σε 2-3 διαφορετικες προτασεις που ακουσες και προχωρας. Τα 4-5 χιλιαρικα ειναι οπωσδηποτε αρκετα χρηματα για μια τετοια επενδηση. Η αποσβεση τους ομως θα ερθει σε βαθος χρονου. Εξαλλου ετσι λειτουργουν ολες οι επενδησεις. Εκτος και αν θες να δεις το κερδος αμεσα (οπως οι εμποροι που περιγραφεις ποιο επανω) το οποιο στην δικη μας περιπτωση δεν παιζει. Και κατι ακομη χωρις να θελω να σε απογοητευσω. Λεβητας πελλετ σημαινει βαζω χερι στο λεβητοστασιο και μονος μου. Εχει κουβαλημα, θελει χωρο για τα σακια,καθαρισμα κλπ. Επομενως αν δεν το "εχεις" καλητερα αγορασε κατι αλλο η επενδησε σε καποια αλλη μορφη εξοικονομισης ενεργειας. :(

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45105 από DIMITRIS38
Φανή εκεί που θα συμφωνήσω είναι στην αισχροκέρδεια των εμπόρων και σε αυτό φταίει το κράτος και μετά όλοι οι άλλοι

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ