Πόσο χρεώνει ενας υδραυλικός για την εγκατάσταση;

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35550 από mastoras

valsam έγραψε: ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΙΧΤΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑ!
Μ'εκανες και χεστικα στα γελια ν'ασαι καλα,αγαπητε(ας δω κι'εγω πιανει το κολπο με το αγαπητε) Μαστορα, στην αρχη (το γνωστο γλυψιματακη) και μετα το χοντρο χωσιμο (περίεργη φυσιογνωμία σαν και την δική σου,φίλε αεριτζή valsam ,τύπους σαν και εσένα,κλαίγονται σαν παρθένες και στο τελος μας ειπες και χαζους και τρελους!!!)
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΑΙΧΤΟΣ!


Ελα ορε μην τρώγεσαι με εμένα.....την χαζομάρα στα γραπτά εννοώ ;) Τρελοί είμαστε όλοι μας :lol: ποιος γνωστικός θα καθόταν όλη την ημέρα επάνω στο πληκτρολόγιο. :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35554 από mastoras

DIMITRIS38 έγραψε: την απορία περί συνεργείου θα σου την λύσω εσύ έχεις ένα συνεργείο που το πας πεσμου εκεί το πήγαινες πάντα??????
η' έχεις αλλάξει 3-5 μέχρι να βρεις κάποιον που θα σου λύση τα προβλήματα θα ξέρει την δουλειά του καλά και θα κάνει ότι πρέπει να κάνει ο κάθε μηχανικός εκτός του να αλλάζει λάδια φίλτρα μόνο να σου πω ότι δύσκολα θα βρεις τέτοια μαγαζιά τότε και εσύ θα κάνεις έρευνα μέχρι να καταλήξεις γιατί θα έχεις τραβήξει πολλά απο κάτι αετονύχηδες του είδους και θα έχουν χαλάσει το επαγγελματικό σου αμάξι και θα έχεις χάσει μεροκάματα απο την δουλειά σου και πελάτες φυσικά
ελπίζω να σε κάλυψα


Δημήτρη....φίλοι [συνεργεία] με κουτούλησαν μερικές φορές, και γνωστοί [συνεργείο] τώρα πιθανόν......πιθανόν λέω να με τσιμπάνε. Αλλά δεν βαριέσαι δεν γκρινιάζω γιατί η δουλειά μου γίνεται.... από τεχνικής άποψης σωστά. Αυτό μετράει πάντα !!!!

Ποτέ δεν ψάχνω πρώτα το φθηνό. Πρώτα ψάχνω την συνέπεια και την καλή τέχνη......την αμοιβή σίγουρα θα τα βρούμε στο τέλος.

Μιλούσαμε προχτές για τα αέρια στα αυτοκίνητα, ήμουν έτοιμος να βάλω και εγώ. Με έκοψες τα φτερά...αυτό είναι αλήθεια :(

Παρόλα αυτά οι τιμές παίζουν στην αγορά από 1100€ - 800€ Είναι κριτήριο η τιμή για να σκεφτώ σε ποιόν μάστορα θα εμπιστευθώ την τοποθέτηση ? :huh: Φυσικά και όχι. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35558 από valsam

mastoras έγραψε: Κακία αγαπητέ φίλε :evil: valsam δεν βγάζω κακία με κανέναν. Αυτά είναι στραβωμένα συμπεράσματα από περίεργη φυσιογνωμία σαν και την δική σου. Γουστάρω όμως τις περίεργες φυσιογνωμίες, έχουν και αυτές το ενδιαφέρων τους.

Σε αυτό το θέμα θίγεται γενικώς η δουλειά μου, ο κόπος μου, η επιχείρηση μου......ο κόσμος που τρώει ψωμί από αυτήν.

Εχω προσφέρει αφιλοκερδώς άπειρες φορές τις υπηρεσίες μου....εκεί που χρειάζεται, έχω προσφέρει στην τιμή του κόστους την εργασία μου ακόμα περισσότερες φορές.....πάλι εκεί που απαιτείται. Είμαι από τους τεχνικούς που προσφέρουν ποιότητα εργασίας στην χαμηλότερη τιμή που μπορεί να βρει κανείς στην αγορά........η χαμηλότερη τιμή όμως βρίσκεται μέσα στα όρια της λογικής.

Και λογική, φίλε αεριτζή valsam δεν είναι να σου παρέχω τις υπηρεσίες μου με το μεροκάματο ενός ανειδίκευτου εργάτη που εσύ βροντοφωνάζεις και επιθυμείς.

Όποιος έχει σοβαρό οικονομικό πρόβλημα, θα σκιστούμε να τον βοηθήσουμε.....πολλοί από εμάς των τεχνιτών εδώ στο φόρουμ. Και βοήθεια δεν εννοώ στο πληκτρολόγιο.

Αλλά δεν ανέχομαι με τίποτα τύπους σαν και εσένα που με το καλημέρα έχουν χώσει 10.000€ για θέρμανση, και κλαίγονται σαν παρθένες, συνεχώς και επανειλημμένα για να καλύψουν την χαζομάρα που τους δέρνει.

Ορε φίλε valsam ......μποφώρια η τρέλα σου !!! :)


Αγαπητε φιλε Μαστορα(λεω μπας και πιασει το κολπο με τα γλυκολογα) εσυ εισαι αυτος που πριν 10 μηνες ανοιξες το παρακατω θεμα στο energ?
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...31&id=1988&Itemid=74
Παιδια εχει πολυ γελιο!
AΠΑΙΧΤΟΣ ΦΙΛΕ, ΑΠΑΙΧΤΟΣ,ολο κι'ολο μια βαλβιδα ασφαλειας στα 6 bar???????
Eγραψες με τα παρακατω:
"1] Εχω κλειστό κύκλωμα, και μόνο μια βαλβίδα εκτόνωσης 6bar. Θέλω να πιστεύω ότι είναι καλά"

Mια χαρα εισαι φιλε Μαστορα!!!!!

6 bar βαλβιδα σε λεβητα με όριο λειτουργίας μαξιμουμ 4 bar?
ΑΠΑΙΧΤΟΣ!!!
Και συνεχιζεις το ρεσιταλ:
"2] Προστασία από την ατμοποίηση δεν γνωρίζω ποια είναι"

AN ΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΑΣΤΟΡΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΑΤΜΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΤΕ ΡΩΤΑ ΚΑΝΑΝ ΜΑΣΤΟΡΑ ΦΙΛΕ!!!!
Το γελιο συνεχιζετε εκει που θελεις να μετατρεψεις ενα γαλβανιζε ντεποζιτο σε δοχειο αδρανειας:
Μασστορας ρωταει:
"Εχω ήδη μια μεταλλική δεξαμενή γαλβανιζε μεν που απο του χρόνου θα την φτιάξω να λειτουργεί περίπου σαν δοχείο αδράνειας......τι να κάνεις "ο τζάμπας ζεί και δεν πρόκειται να πεθάνει ποτέ" !!!!
Kαι η απαντηση απο μελος του φορουμ:


Φίλε μάστορα η δεξαμενή πρέπει να αντέχει κάποιες πίεσης δεν είναι τόσο εύκολο να φτιάξεις δοχείο αδράνειας, εκτός του δοχείο είναι κάποιος παλιός θερμοσίφωνας η μπόιλερ και τότε το βάλεις αρκεί να του αλλάξεις την μόνωση
Mαστορας απανταει:

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Πιέσεις χμ χμ χμ !!!! Σωστό χρειάζεται σκέψη και μελέτη.

Δεν μπορω να συνεχισω αλλο απ'τα γελια, διααβστε τα μονοι σας παιδια!
Μαστορα στειλε μου σε παρακαλω το τηλ. σου γιατι θελω να μετατρεψω ενα ξυλινο βαρελι απο τα τσιπουρα σε δοχειο αδρανειας μπας και με βοηθησεις,τι να κάνεις "ο τζάμπας ζεί και δεν πρόκειται να πεθάνει ποτέ" !!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35559 από giorgosmosxou
valsam, θα μπορούσες να μας πεις το επάγγελμά σου?????
αλλά τι ρωτάω..... σιγά μην το πεις...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35560 από valsam

mastoras έγραψε:

valsam έγραψε: ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΙΧΤΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑ!
Μ'εκανες και χεστικα στα γελια ν'ασαι καλα,αγαπητε(ας δω κι'εγω πιανει το κολπο με το αγαπητε) Μαστορα, στην αρχη (το γνωστο γλυψιματακη) και μετα το χοντρο χωσιμο (περίεργη φυσιογνωμία σαν και την δική σου,φίλε αεριτζή valsam ,τύπους σαν και εσένα,κλαίγονται σαν παρθένες και στο τελος μας ειπες και χαζους και τρελους!!!)
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΑΙΧΤΟΣ!


Ελα ορε μην τρώγεσαι με εμένα.....την χαζομάρα στα γραπτά εννοώ ;) Τρελοί είμαστε όλοι μας :lol: ποιος γνωστικός θα καθόταν όλη την ημέρα επάνω στο πληκτρολόγιο. :evil:

Μαστορα μπορει να'σε υδραυλικος,να ξερεις απο καζανακια,και να κολλας χαλκο και θερμοκολητικους σωληνες να ξερεις απο βρυσες και βανες αλλα μεχρι περσυ φιλε δεν ειχες ιδεα απο θερμουδραυλικα και ειδικα ξυλολεβητες ενταξει γιαυτο ασε το κραξιμο σε οσους ψαχτικαν και ψαχνονται για το πως θα γινει σωστα και οσο το δυνατον πιο φθηνα η δουλεια τους!
Ελα τωρα που και'συ βλεπω ψαχτικες για την υγραεριοκινηση,εκει να δεις τι ψαξιμο εχω κανει,βλεπεις τετοιος ειμαι τι να κανω,(2 χρονια,μεχρι και με καθηγητη απο την Αμερικη πανω στο lpg εχω συνομιλησει για ωρες)και ποσους μαστορους Ελληναρες εχω κανει ρομπες,εξου και το ψαξιμο φιλε,να δεις ποσους τσομπανιδες και ψευτες της αρπαχτης στον χωρο τις υγραεριοκινησης να σου φυγει το καφασι!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35562 από KERBEROS
Εγώ λέω να αλλάξετε ύφος όλοι...
Μια συζήτηση της προκοπής δε μπορεί να γίνει;
Ήμαρτον.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ