Πόσο χρεώνει ενας υδραυλικός για την εγκατάσταση;

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22598 από ΑΛΕΚΟΣ
αν ενοεις εκεινο που ειναι στην θερμοστακικη επανω κ το αλλο που περναει πανω απο τον κυκλοφορητη ναι ειναι χαλκοσωληνας ευκαμπτος.ολα τα υπολοιπα ειναι χαλκοσωληνες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22621 από egglezos

ΑΛΕΚΟΣ έγραψε: αν ενοεις εκεινο που ειναι στην θερμοστακικη επανω κ το αλλο που περναει πανω απο τον κυκλοφορητη ναι ειναι χαλκοσωληνας ευκαμπτος.ολα τα υπολοιπα ειναι χαλκοσωληνες


οκ είσαι..μας μπέρδεψαν οι εικόνες...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24521 από jaguar13
Καλώς σας βρήκα στο φορουμ. Για άλλο έψαχνα αλλά διαβάζοντας αυτό το θέμα μου δημιουργήθηκε η απορία.
Μια εγκατασταση λεβητα-καυστήρα πελλετ σε λεβητοστάσιο όπου θα διατηρηθεί και το υπάρχον σύστημα πετρελαίου για ώρα ανάγκης (αχρείαστο να είναι) πόσο είναι μια λογική τιμή να ζητηθεί?
Ρωτάω γιατί μου δώσαν μια τιμή της τάξης των 2000Ε και μου ήρθε κάπως...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": terisds

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24523 από Τάκης

jaguar13 έγραψε: Καλώς σας βρήκα στο φορουμ. Για άλλο έψαχνα αλλά διαβάζοντας αυτό το θέμα μου δημιουργήθηκε η απορία.
Μια εγκατασταση λεβητα-καυστήρα πελλετ σε λεβητοστάσιο όπου θα διατηρηθεί και το υπάρχον σύστημα πετρελαίου για ώρα ανάγκης (αχρείαστο να είναι) πόσο είναι μια λογική τιμή να ζητηθεί?
Ρωτάω γιατί μου δώσαν μια τιμή της τάξης των 2000Ε και μου ήρθε κάπως...


Υπερβολική τιμή, γύρω στα 400€ τα εργατικά.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jaguar13

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24678 από jaguar13
Με ένα προχειρο υπολογισμό, πες 400Ε τα εργατικά, άλλα 300Ε τα υλικά, βάλε και 400 τον καυστηρατζή για την τελική ρύθμιση, άντε να πάω στα 1100-1200. Τα λέω σωστά ή κάτι μου διαφεύγει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27486 από umeca74
να μπώ κι εγώ καθυστερημένα σ'αυτό το πολύ ενδιαφέρον θέμα;

έζησα πολλά χρόνια αγγλία, και όταν επέστρεψα ελλάδα είχα καραφλιάσει με το πόσο ακριβά είναι όλα στην ελλάδα, από τον καφέ και τη μπύρα έως το αυτοκίνητο και τον ξυλολέβητα (το τελευταίο το συμπέρανα πρόσφατα :)). Και οι μισθοί είναι και μεγαλύτεροι εκεί! Στην Αγγλία (και σε άλλες πολιτισμένες χώρες πιστεύω) οι έμποροι/επαγγελματίες έχουν καταλάβει το εξής απλό: πολλές φορές χρεώνοντας λιγότερα, κερδίζουν περισσότερα. Δηλαδή πουλάς με μικρότερο κέρδος το κομμάτι αλλά περισσότερα κομμάτια, οπότε μπαίνουν περισσότερα στην τσέπη!

στους προλαλήσαντες τεχνικούς έχω να προτείνω το εξής απλό. Εφόσον βλέπετε ότι με τις τρέχουσες τιμές τον μισό καιρό κάθεστε χωρίς δουλειά, μειώστε λίγο τις απαιτήσεις σας. Αν πχ το μεροκάματο πέσει κατά 30% και έχετε δουλειά κάθε μέρα, δεν είναι καλύτερα; Μια δοκιμή θα σας πείσει. Αν δε δουλέψει, ξαναανεβάστε τις τιμές

οι πιθανότητες είναι κι εσείς να βγάζετε παραπάνω, και εμείς να παίρνουμε ποιοτικές υπηρεσίες σε καλύτερες τιμές

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ