Σύγκριση φίλτρων νερού για σόμπες pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #63582 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48
Επειδή τα φίλτρα για τις σόμπες πέλλετ αποδείχτηκαν απαραίτητα κυρίως σε αστικές περιοχές,θεωρώ απαραιτητο για να σχηματισουμε πληρη άποψη για την αξία τους ( θετικά ή αρνητικά) που έχει το καθένα να ανοιχτεί ένα θεμα με τίτλο :ελληνικα και ξένα φιλτρα για σόμπες πελλετ.
Δεν ειναι διαφημιση αφου ολοι ξερουμε οτι υπαρχουν,ομως δεν ξερουμε απο τα μελη μας που τα χρησιμοποιουν τα θετικα ή αρνητικα που εχουν.Θα μπορει ο καθενας οπως έγινε και με τα πελλετ να πει τα θετικα -αρνητικα και τις εμπειρίες, να γινει σύγκριση και κυριως να μαθουμε και τι αλλα φιλτρα κυκλοφορουν εκτος απο τα 2-3 που εχουν μονοπωλησει το φορουμ.
Ευχαριστω
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #63589 από theoilia
Έχω το φίλτρο του κ. Μοσχάλη.
Στα θετικά του ότι κάνει την δουλειά για την οποία αγοράστηκε.Μικροσωματίδια και μαύρος καπνός έχουν εξαφανιστή.Επιτέλους το μπαλκόνι δεν θέλει σκούπισμα κάθε 2 μέρες άσε που μπορείς να βγεις έξω χωρίς να σκέφτεσαι πως θα καθαρίσεις μετά τις παντόφλες σου για να μην φωνάζει η κυρία του σπιτιού...Καλή ποιότητα κατασκεύης και έρχεται σχεδόν έτοιμο για χρήση.Εγώ χρειάστηκα επιπλέον μόνο μία γωνία 1/2 ίντσας και λάστιχο για να το συνδέσω με την βρύση.'Αψογο,αν και έχει και 2-3 προβληματάκια
Στα αρνητικά του να αναφέρω τον θόρυβο που κάνει η αντλία νερού που κάποιους μπορεί και να τους ενοχλή και το ότι βγάζει ατμό από την στιγμή που θα ζεσταθεί το νερό του και είναι ορατό πια και από μακριά το ότι κάτι καις στο μπαλκόνι σου.Και αυτο μάλλον είναι το μεγαλύτερο "πρόβλημα" αλλά είναι αναγκαίο κακό.Τον θόρυβο μάλλον τον έχω συνηθήσει.Α,και το κόστος του.Στα 400€ δεν το λες και φθηνό...
Για να κλείσω,νομίζω πως είναι μονόδρομος για κάποιον που δεν μπορεί να τραβήξει καμινάδα μεχρι τα κεραμίδια

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #63592 από γιαννης-δραμα
Νομιζω σου χρωσταω μια φωτο απο το φιλτρο που εχω την βαζω εδω,οσο για αρνητικα και θετικα εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το φιλτρο και το μονο αρνητικο ειναι οτι χρειαζεται οπωσδηποτε παροχη νερου για να μην ασχολησε καθολου μαυτο(καθε 15 μερες αδειασμα το νερο οπου το εχω στειλει σε λουκι και ανοιγω μονο μια βανα και ειμαι οκ)!Επισης κατι που ξεχασα ειναι οι υδρατμοι που βγαζει και δεν ειναι καλο να μπαινει σε κλειστους χωρους(αν και συμφορουμιτης το εχει ετσι και δεν εχει αναφερει μεγαλο προβλημα).

Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65139 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48
Μετά από πολύωρη ερευνα στο ιντερνετ σας παρουσιλαζω εικόνες από τα απλα φίλτρα
και φίλτρα νερού για σόμπες πελλετ που κυκλοφορουν στην ελληνική αγορα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65152 από love.bacardi
αντε ντε βαλτες.... εχω και εγω του κ.Μοσχάλη τα θετικα πολλα..Παρεμβάσεις που έκανα?
1. υαλοβαμβακας παντου για να μην παγώσει το νερό μέσα του.
2. μεταφορα της μπρίζας μέσα στο σπίτι (θα γινει και ενωσει για να ανοιγει και να κλείνει μαζι με το μοτερ καυσαερίων)
3. λιγο αντιψυκτικο που και που ετσι για το καλο.

αρνητικα δεν μπορω να πω οτι εχει ουσιαστικα ενταξει τον ατμο τι θα τον κανεις θα τον φας δεν γινεται κατι πρεπει να βγάζει...οσον αφορα το καθάρισμα πρεπει να γίνεται καθε τοσο για δικά μας καλύτερα και καθαρότερα αποτελέσματα. δεν εχω προβλημα με τον ήχο δεν ακουγεται μεσα στο σπίτι.

Υ.Γ. σκέφτομαι πάλι μια πατέντα....να κάνω ενα κουτί αλουμινίου και να βάλω μπροστά σαν φάτσα φιλτρά απο τον μασόυτη 1.5 ευρω εχουν για αποροφητήρα που είναι και να φιλτράρεται και ο ατμος και λογικα δεν θα βγαίνει και τοσος ατμος γιατι θα παρακρατήται καπως απο το φίλτρο...τι λέτε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65154 από dimlyk
κανε τις φωτο μικροτερες απο 150 κβ

πολλα φιλτρα ακουω ...απο ελκυσμο δεν ξερω τι λενε


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ