Ιnox μπουριά - προσοχή στους κακούς τεχνίτες!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43385 από Fokion
Στη πρωτη φωτο ισως και να εχεις δικιο, το κλεισιμο του αρμου ειναι καπως με πασαλιμενες κολες
στο καπελο αν εννοεις τη μυτουλα στην κορφη ειναι φυσιολογικό και καλα κανανε και το στεγανωσανε κι ολας..
στην 3, αν ενννοεις το χειλος που φαινεται απεξω γυρω γυρο και κατω εχεις δικιο - σφαζει κοσμο αν πχ ειναι σε μπαλκονι

εν ολιγοις ναι νομιζω οτι υπερβαλεις - ταπεινη μου αποψη

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43388 από mihm
Αγαπητέ μάστορα, η κόκκινη σιλικόνη δεν είναι κατασκευασμένη για να βουλώνει τρύπες σε μπουριά, σε φλάντζες την βάζουν, άσε που στους 300 το πολύ βαθμούς διαλύεται!

ΥΓ
Άνοιξα αυτό το θέμα, μήπως και γλιτώσει κάποιος από αυτήν την τσαπατσουλιά, εάν υπάρχουν Ελληνικές καλύτερης ποιότητας, τότε καλό θα κάνω στον κατασκευαστή, και όχι κακό!

Και από την Μοσχαλής που αναφέρθηκε, έχω πάρει αερόθερμο τζακιού, στις λίγες φορές που το δούλεψα δείχνει καλό.
Όσο για τις καμινάδες του, δεν το ήξερα ότι έχει, το είδα προχτές σε ένα θέμα εδώ μέσα!
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by mihm.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43389 από ELECTRICALCHIEF
Εχει καλες εταιριες και "καλες" σιγουρα. Δεν ειναι ολοι ιδιο. Εγω πηρα απο τη technometal ( μιας και αναφερουμε φιρμες) και δεν συναντησα καποιο πρόβλημα ΕΚΤΟΣ απο το θεμα αποστολης. Λιγα μετρα μπουρια και κατι εξαρτηματα και καναν τρεις βδομαδες να ερθουν απο τη στιγμη της καταθεσης της εξοφλησης σε τραπεζικο λογαριασμο. Τωρα ή εχουν πολυ δουλεια ή δεν ξερω τι. Και σε τηλεφωνα που εκανε ο μεσαζοντας εμπορος, μια ειχαν πει οτι στελνουν μετα απο μια βδομαδα, ή οτι τα στειλαν και αργησε το κουριερ κλπ.
Απο ποιοτητα Δεν ειχα καποιο προβλημα, απλα με μονη ενσταση στο παχος του πετροβαμβακα των μονωμενων. Μου φανηκε πολύ "ελαφρυς" και λιγος αναμεσα στις δυο σωληνες που το περιεχουν.

ΥΣ. στο πωμα και στο ταυ χρειαστηκε να βαλω σιλικονη γιατι ειχε κενα όπου θα μπορουσαν να φυγουν υγρα κατι που θα μπορουσε να το βαλει ο ιδιος ο κατασκευαστης. Ετσι δεν ξερω αν εισαι εσυ ή εγω σε καλυτερη μοίρα. και

4 μετρα μωνωμενης Φ180, προσαρμογη σε αμονωτη, ταυ Φ180, καπελο και 1μιση μετρο μαζι με γωνια φ150 συν 4-5 σφικτηρες και δυο στηριγματα 450 Ε~

la nordica svezia
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ELECTRICALCHIEF.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mihm

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43390 από GT

mihm έγραψε:

GT έγραψε: ...

Το πρόβλημα είναι ότι τα παράγγειλα ηλεκτρονικά, δεν μπορώ να τα γυρίσω πίσω, απλά με τέτοια ποιότητα δεν θα έπρεπε να υπάρχει καν ως κατασκευαστής!


Γιατί να μην υπάρχει?

Θα 'πρεπε όλοι να φτιάχνουν Α ποιότητας προϊόντα?

Δε μπορούν όλοι να αγοράσουν την ελίτ.

Δηλαδή Θα έπρεπε πχ το FIAT Coupe να αποσυρθεί, επειδή υπάρχει η κλάσεις ανώτερη Ferrari?

theoilia έγραψε: νομίζω πως ο τίτλος του θέματος είναι αδικος για πολλούς έλληνες κατασκευαστές.


Συμφωνώ απόλυτα.

Είναι άκρως παραπλανητικός και άδικος.

Είπαμε γράφουμε ελεύθερα, αλλά υπάρχουν και κάποια όρια.

mihm έγραψε:

ACIDBLACK έγραψε: ...

Έγραψα οι περισσότεροι, και αυτή είναι η γνώμη μου, δεν τον αλλάζω!


Δηλαδή τους ξέρεις όλους ας πούμε, μαζί και τα προϊόντα τους, οπότε έβγαλες ασφαλές και δίκαιο συμπέρασμα θεωρείς?

Ας το αλλάξει κάποιος moderator στην τελική.

Καταλαβαίνω, ο φίλος εκνευρίστηκε και πικράθηκε, αλλά ας μιλήσει μόνο για το προϊόν και τον κατασκευαστή που τον πίκρανε, όχι για όλους. Αν είναι δυνατόν.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43393 από mastoras
Σου τα γράφω όλα αυτά, γιατί είμαι της δουλειάς [εγκαταστάτης] και πρωταρχικός μου στόχος είναι βρίσκω εξαρτήματα ποιότητος και ανεξαρτήτου τιμής για να κάνω σωστά την δουλειά μου.

Μέχρι σήμερα βολεύομαι με τέτοια εξαρτήματα που δείχνεις στις φωτογραφίες σου.

Σωλήνες υπάρχουν σε ότι ποιότητα θέλεις, αλλά εξαρτήματα δυστυχώς εγώ τουλάχιστον δεν βρήκα ακόμα, σαν αυτά που έχεις εσύ στο μυαλό σου.....και χρειάζομαι και εγώ.

Η σιλικόνη τώρα χρησιμοποιείται κατά κόρον, και μάλιστα σε πελλετόσομπες σφραγίζοντας κενά και χαραμάδες πχ δοχεία πέλλετ.

Είμαι και εγώ μεγάλος εχθρός της σιλικόνης, αλλά .......τι άλλο να κάνεις :dry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43396 από mihm
Δεν είμαι ειδικός, αλλά από ότι κατάλαβα, οι inox δεν κάνουν για μέσα, καλύτερα να τοποθετούνται σιδερένια μπουριά αλλά ενισχυμένα, από τα οποία βρήκα μόνο σε μια εταιρία κάπου στα Σπάτα, και είναι εισαγωγής από Ιταλία σε τσιμπημένη τιμή όμως!


ΥΓ
Μάστορα, καλύτερα να έβαζαν κόλλα (σφραγιστικό) εξατμίσεων, ή να το άφηναν έτσι, και ο τεχνικός που θα το τοποθετούσε να έβαζε σφραγιστικό τύπου μαγγανέζας, πήρα και εγώ ένα σωληνάριο Bison από το Praktiker .....

ΥΓ2
GT
Δεν έγραψα ότι όλοι κατασκευαστές inox είναι κάφροι, είναι γενικό, και δεν βλέπω τον λόγο να επέμβει moderator.

Δηλαδή έχετε αμφιβολίες;, τι Ελληνικό ποιότητας κατασκευάζουμε;, και δεν εννοώ συναρμολόγηση, αλλά κατασκευή!
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by mihm.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.128 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ