Κεντρική Μακεδονία και ξυλόσομπα (τμήμα της συζήτησης)

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38602 από jnet

dk έγραψε: Έγραψα κάτι χθες για τον GT αλλά δεν δημοσιεύτηκε, γι΄αυτό το test.
Δεν έχω καμμία σχέση με Βόλο. Πείτε μου σας παρακαλώ πως να δημοσιεύσω μια φωτό της σόμπας του ενός γνωστού μου (αδελφή μου).
Ευχαριστώ


Το email που έχετε δηλώσει άλλο λέει. Δηλαδή το ίδιο mail χρησιμοποιεί ένας έμπορος ηλεκτρικών συσκευών στον Βόλο ο οποίος τυχαίνει να έχει και ένα δεύτερο μαγαζί με σόμπες.
Έχετε να πείτε κάτι επί τούτου?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GT

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38609 από jnet

laantonios έγραψε: είμαι γραμμένος σε πάνω απο 250 ελληνικά fora

www.google.gr/search?q=laantonios&ie=utf...ial&client=firefox-a

τέτοια αστοχία σε topic σπάνια βλέπω. Παρακαλώ κάποιον admin / mod να διαγράψει όλα τα άσχετα και να κρατήσει τις σωστές απαντήσεις.

Καίγομαι να πάρω μια ξυλόσομπα. Ελληνική , βουλγάρικη ή τσέχικη;

έως 1000 ευρώ για 120+ m2 και με φούρνο.

Ευχαριστώ.


Σε λιγο θα χωριστει το θέμα

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38622 από Asteris

dk έγραψε:

GT έγραψε:

jnet έγραψε:

dk έγραψε: Σου προτείνω μια ΒΕΡΝΟΝ fire 25. Θα σου καλύψει όλο το σπίτι,όλα τα κριτήριά σου εκτός απο το μαγείρεμα.


dk είστε χρήστης αυτής της σόμπα?


jnet είναι προφανές ότι ο dk ή έχει ερωτευτεί παθολογικά τις ΒΕΡΝΟΝ ή τις εμπορεύεται ή τελοσπάντων έχει κάποιο συμφέρον, οπότε η "μαρτυρία" του είναι αναξιόπιστη.

Εκτός και αν έχω σοβαρό πρόβλημα άκρατης καχυποψίας, οπότε ζητάω εκ των προτέρων δημοσίως συγνώμη.

Νομίζω όμως ότι μελετώντας την πορεία του στο φόρουμ, εύλογα αναρωτιέσαι τι παίζει.

dk έγραψε: Απάντηση στο Θέμα: Απ: Νέο μέλος. Βοήθεια για λύση σε εξοχικό


Νέο μέλος καλησπέρα. Νομίζω η καλύτερη λύση για σένα είναι μια αερόθερμη σόμπα. Είδα στη ΔΕΘ μια ελληνική αερόθερμη πολύ καλής ποιότητας, φινετσάτη και σε λογική τιμή. Η μάρκα της είναι ΒΕΡΝΟΝ fire. Υπάρχει και στο skrutz. Με 1200 ευρώ αγορά και 400 κιλά ξύλα για 20 ημέρες θα χορτάσεις ζέστη. Υπόψιν ότι τα εξοχικά σπίτια που είναι κατά κανόνα κρύα, μόνο με αερόθερμο μπορούν να ζεσταθούν γρήγορα. Ρίξε μια ματιά, νομίζω αξίζει.


Είδε τις σόμπες στη ΔΕΘ.

dk έγραψε: Απάντηση στο Θέμα: Αερόθερμη σόμπα ξύλου ΒΕΡΝΟΝ fire (Ελληνική)

Παιδιά καλησπέρα,
Είδα σήμερα στη βιοτεχνία στην Ιωνία Θεσσαλονίκης την αερόθερμη σόμπα ΒΕΡΝΟΝ fire αναμμένη και έπαθα πλάκα. Έχει δύο μοντέλα για 110 και 150 τμ σε ωραία χρώματα. Για ποιότητα δεν το συζητάω, άψογη!!


Του άρεσαν και πήγε και στη βιοτεχνία.

dk έγραψε: jnet, καλησπέρα, δύο γνωστοί μου είναι χρήστες.


Την πρότεινε τελικά σε 2 φίλους του, οι οποίοι άμεσα την πήραν, την εγκατέστησαν, ενθουσιάστηκαν, τον ενημέρωσαν και νάτος ο φίλος dk ήρθε να μας ανοίξει και μας τα μάτια.

dk έγραψε: Απάντηση στο Θέμα: Απ: ΑΕΡΟΘΕΡΜΗ ΣΟΜΠΑ ΞΥΛΟΥ ΒΕΡΝΟΝ fire (ΕΛΛΗΝΙΚΗ)

KERBEROS γειά σου.
Ποιότητα εννοώ ότι,
-τα μέταλλά της είναι κομμένα με laser και έχουν τέλεια εφαρμογή
-έχει ένα βεντιλατέρ που βγάζει 600-700 κμ την ώρα και αισθάνεσαι τον αέρα
-έχει μια ηλεκτρονική πλακέτα που ελέγχει αυτόματα το βεντιλατέρ
-είναι βαμμένη ηλεκτροστατικά
-το κλείστρο της πόρτας είναι πολύ καλό, καμμιά σχέση με αυτά που βλέπουμε σε σόμπες σειράς
-έχει θυρίδες πάνω κάτω από τη πόρτα για έλεγχο καύσης
-έχει μεγάλο χώρο καύσης
Για την ποιότητα μάλλον δίνουν εγγύηση 5 χρόνια


Τέτοια ενημέρωση ούτε από πωλητή...

Άσε που χρωστάει εδώ και μέρες μια (δύσκολη?) απάντηση στον KERBEROS.

KERBEROS έγραψε: Απάντηση στο Θέμα: Απ: ΑΕΡΟΘΕΡΜΗ ΣΟΜΠΑ ΞΥΛΟΥ ΒΕΡΝΟΝ fire (ΕΛΛΗΝΙΚΗ)

Φίλε dk την εμπορεύεσαι;
Απάντησέ μου ειλικρινά...
Αν ναι, δεν κάνεις μία προσφορά ειδικά για τα μέλη του φόρουμ;
Αν όχι, σου ζητώ συγνώμη και συνεχίζουμε...


jnet δεν ξέρω αν έπραξα απόλυτα σωστά, ως απλό μέλος (θεωρώ πως ναι), αλλά επειδή τον διαβάζω εδώ και μέρες μου γύρισε το μυαλό. Αν είμαι λάθος, συγνώμη εκ των προτέρων.

Αν θέλει ας φανερώσει την ιδιότητά του, ενεργώντας όπως του υπέδειξε ο Κέρβερος.


Φίλε GT, έγραψα χθές ότι είσαι λάθος και σε συγχωρώ εκ των προτέρω. Όπως συγχωρώ και τον Αsterio που την έβγαλε άχρηστη χωρίς να τη δει και χωρίς να γνωρίζει βασικά θέματα φυσικής. Θα του απαντήσω στη συνέχεια.
Τα πράγματα είναι απλά. Είδα μια σόμπα στη ΔΕΘ που μου άρεσε, το έψαχνα το θέμα γιατί ενδιαφερόταν ένα γνωστός μου (η αδελφή μου), την είδαμε μαζί στο εργοστάσιο και την πήρε. Την αγόρασε επίσης και ένας συγχωριανός της. Τόσο απλά. Αντί να σου γυρίζει το μυαλό ζήτησε από κάποιον αξιόπιστο στο forum που μπορεί να τη δει να μας πει τη γνώμη του γιατί εγώ μπορεί να είμαι έμπορος, πωλητής, ερωτευμένος με παλιοσίδερα κλπ.
Ευχαριστώ


Δεν νομίζω να την έβγαλα άχρηστη, ότι ψεύδεται για τα 25kW που δηλώνει είπα. Μπορεί να είναι 10kW τελικά και να καίει άριστα για αυτήν την ισχύ. Αλλά 25kW δεν είναι.

Περιμένω από εσάς που γνωρίζετε λοιπόν καλά την Φυσική, να μου πείτε πόσα κιλά ξύλα πρέπει να κάψει μέσα σε μιά ώρα για να αποδώσει αυτά τα 25kW που υπόσχεται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38694 από dk

jnet έγραψε:

dk έγραψε: Έγραψα κάτι χθες για τον GT αλλά δεν δημοσιεύτηκε, γι΄αυτό το test.
Δεν έχω καμμία σχέση με Βόλο. Πείτε μου σας παρακαλώ πως να δημοσιεύσω μια φωτό της σόμπας του ενός γνωστού μου (αδελφή μου).
Ευχαριστώ


Το email που έχετε δηλώσει άλλο λέει. Δηλαδή το ίδιο mail χρησιμοποιεί ένας έμπορος ηλεκτρικών συσκευών στον Βόλο ο οποίος τυχαίνει να έχει και ένα δεύτερο μαγαζί με σόμπες.
Έχετε να πείτε κάτι επί τούτου?


Επαναλαμβάνω δεν έχω καμμία σχέση με Βόλο. Επειδή το θεωρώ λίγο απίθανο να έχουμε δύο άνθρωποι το ίδιο email, παρακαλώ να το ελέγξετε ξανά.
Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38725 από jnet

dk έγραψε:

jnet έγραψε:

dk έγραψε: Έγραψα κάτι χθες για τον GT αλλά δεν δημοσιεύτηκε, γι΄αυτό το test.
Δεν έχω καμμία σχέση με Βόλο. Πείτε μου σας παρακαλώ πως να δημοσιεύσω μια φωτό της σόμπας του ενός γνωστού μου (αδελφή μου).
Ευχαριστώ


Το email που έχετε δηλώσει άλλο λέει. Δηλαδή το ίδιο mail χρησιμοποιεί ένας έμπορος ηλεκτρικών συσκευών στον Βόλο ο οποίος τυχαίνει να έχει και ένα δεύτερο μαγαζί με σόμπες.
Έχετε να πείτε κάτι επί τούτου?


Επαναλαμβάνω δεν έχω καμμία σχέση με Βόλο. Επειδή το θεωρώ λίγο απίθανο να έχουμε δύο άνθρωποι το ίδιο email, παρακαλώ να το ελέγξετε ξανά.
Ευχαριστώ


Εαν θελετε απoστειλaτε μας ενα email στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. από το δηλωμένο email.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38734 από dk

Asteris έγραψε:

dk έγραψε:

GT έγραψε:

jnet έγραψε:

dk έγραψε: Σου προτείνω μια ΒΕΡΝΟΝ fire 25. Θα σου καλύψει όλο το σπίτι,όλα τα κριτήριά σου εκτός απο το μαγείρεμα.


dk είστε χρήστης αυτής της σόμπα?


jnet είναι προφανές ότι ο dk ή έχει ερωτευτεί παθολογικά τις ΒΕΡΝΟΝ ή τις εμπορεύεται ή τελοσπάντων έχει κάποιο συμφέρον, οπότε η "μαρτυρία" του είναι αναξιόπιστη.

Εκτός και αν έχω σοβαρό πρόβλημα άκρατης καχυποψίας, οπότε ζητάω εκ των προτέρων δημοσίως συγνώμη.

Νομίζω όμως ότι μελετώντας την πορεία του στο φόρουμ, εύλογα αναρωτιέσαι τι παίζει.

dk έγραψε: Απάντηση στο Θέμα: Απ: Νέο μέλος. Βοήθεια για λύση σε εξοχικό


Νέο μέλος καλησπέρα. Νομίζω η καλύτερη λύση για σένα είναι μια αερόθερμη σόμπα. Είδα στη ΔΕΘ μια ελληνική αερόθερμη πολύ καλής ποιότητας, φινετσάτη και σε λογική τιμή. Η μάρκα της είναι ΒΕΡΝΟΝ fire. Υπάρχει και στο skrutz. Με 1200 ευρώ αγορά και 400 κιλά ξύλα για 20 ημέρες θα χορτάσεις ζέστη. Υπόψιν ότι τα εξοχικά σπίτια που είναι κατά κανόνα κρύα, μόνο με αερόθερμο μπορούν να ζεσταθούν γρήγορα. Ρίξε μια ματιά, νομίζω αξίζει.


Είδε τις σόμπες στη ΔΕΘ.

dk έγραψε: Απάντηση στο Θέμα: Αερόθερμη σόμπα ξύλου ΒΕΡΝΟΝ fire (Ελληνική)

Παιδιά καλησπέρα,
Είδα σήμερα στη βιοτεχνία στην Ιωνία Θεσσαλονίκης την αερόθερμη σόμπα ΒΕΡΝΟΝ fire αναμμένη και έπαθα πλάκα. Έχει δύο μοντέλα για 110 και 150 τμ σε ωραία χρώματα. Για ποιότητα δεν το συζητάω, άψογη!!


Του άρεσαν και πήγε και στη βιοτεχνία.

dk έγραψε: jnet, καλησπέρα, δύο γνωστοί μου είναι χρήστες.


Την πρότεινε τελικά σε 2 φίλους του, οι οποίοι άμεσα την πήραν, την εγκατέστησαν, ενθουσιάστηκαν, τον ενημέρωσαν και νάτος ο φίλος dk ήρθε να μας ανοίξει και μας τα μάτια.

dk έγραψε: Απάντηση στο Θέμα: Απ: ΑΕΡΟΘΕΡΜΗ ΣΟΜΠΑ ΞΥΛΟΥ ΒΕΡΝΟΝ fire (ΕΛΛΗΝΙΚΗ)

KERBEROS γειά σου.
Ποιότητα εννοώ ότι,
-τα μέταλλά της είναι κομμένα με laser και έχουν τέλεια εφαρμογή
-έχει ένα βεντιλατέρ που βγάζει 600-700 κμ την ώρα και αισθάνεσαι τον αέρα
-έχει μια ηλεκτρονική πλακέτα που ελέγχει αυτόματα το βεντιλατέρ
-είναι βαμμένη ηλεκτροστατικά
-το κλείστρο της πόρτας είναι πολύ καλό, καμμιά σχέση με αυτά που βλέπουμε σε σόμπες σειράς
-έχει θυρίδες πάνω κάτω από τη πόρτα για έλεγχο καύσης
-έχει μεγάλο χώρο καύσης
Για την ποιότητα μάλλον δίνουν εγγύηση 5 χρόνια


Τέτοια ενημέρωση ούτε από πωλητή...

Άσε που χρωστάει εδώ και μέρες μια (δύσκολη?) απάντηση στον KERBEROS.

KERBEROS έγραψε: Απάντηση στο Θέμα: Απ: ΑΕΡΟΘΕΡΜΗ ΣΟΜΠΑ ΞΥΛΟΥ ΒΕΡΝΟΝ fire (ΕΛΛΗΝΙΚΗ)

Φίλε dk την εμπορεύεσαι;
Απάντησέ μου ειλικρινά...
Αν ναι, δεν κάνεις μία προσφορά ειδικά για τα μέλη του φόρουμ;
Αν όχι, σου ζητώ συγνώμη και συνεχίζουμε...


jnet δεν ξέρω αν έπραξα απόλυτα σωστά, ως απλό μέλος (θεωρώ πως ναι), αλλά επειδή τον διαβάζω εδώ και μέρες μου γύρισε το μυαλό. Αν είμαι λάθος, συγνώμη εκ των προτέρων.

Αν θέλει ας φανερώσει την ιδιότητά του, ενεργώντας όπως του υπέδειξε ο Κέρβερος.


Φίλε GT, έγραψα χθές ότι είσαι λάθος και σε συγχωρώ εκ των προτέρω. Όπως συγχωρώ και τον Αsterio που την έβγαλε άχρηστη χωρίς να τη δει και χωρίς να γνωρίζει βασικά θέματα φυσικής. Θα του απαντήσω στη συνέχεια.
Τα πράγματα είναι απλά. Είδα μια σόμπα στη ΔΕΘ που μου άρεσε, το έψαχνα το θέμα γιατί ενδιαφερόταν ένα γνωστός μου (η αδελφή μου), την είδαμε μαζί στο εργοστάσιο και την πήρε. Την αγόρασε επίσης και ένας συγχωριανός της. Τόσο απλά. Αντί να σου γυρίζει το μυαλό ζήτησε από κάποιον αξιόπιστο στο forum που μπορεί να τη δει να μας πει τη γνώμη του γιατί εγώ μπορεί να είμαι έμπορος, πωλητής, ερωτευμένος με παλιοσίδερα κλπ.
Ευχαριστώ


Δεν νομίζω να την έβγαλα άχρηστη, ότι ψεύδεται για τα 25kW που δηλώνει είπα. Μπορεί να είναι 10kW τελικά και να καίει άριστα για αυτήν την ισχύ. Αλλά 25kW δεν είναι.

Περιμένω από εσάς που γνωρίζετε λοιπόν καλά την Φυσική, να μου πείτε πόσα κιλά ξύλα πρέπει να κάψει μέσα σε μιά ώρα για να αποδώσει αυτά τα 25kW που υπόσχεται.


Φίλε Asterie δεν βλέπω το δικό σου σχόλιο για Kw, διαστάσεις, τιμή κλπ. Αν μπορείς να το δημοσιεύσεις ξανά σε παρακαλώ, για να σου απαντήσω ακριβώς πάνω σ΄αυτά που έγραψες.
Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ