Η Ελλάδα ζήτησε 100.000 σόμπες από την Τουρκία!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36728 από Fokion
Ευχαριστω.


Ενας πιθικάνθρωπος με 2 κινεζικες που κανουν συνολικά 800 ευρω φτυνοτερα απο ελληνικές...

Διαφορά που υπερκαλυπτει μεσο μισθό ή ειναι ιση με 2+ τονους πελλετ που ισως με βγαλουν 3 μηνες....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36733 από Nasikas

Fokion έγραψε: Ευχαριστω.


Ενας πιθικάνθρωπος με 2 κινεζικες που κανουν συνολικά 800 ευρω φτυνοτερα απο ελληνικές...

σε αερόθερμες σόμπες η Ελλαδα δεν έχει παραγωγή και καλά έκανες.
Στην φαμίλια μου έχω 3 σαν την δική σου και μια Ιταλική.

Σε λέβητες και άλλα είδη , ο κόσμος εκστασιάζεται με καθε ξενικό όνομα Φωκίωνα.

Πάρε και συσκέυασε μακαρόνια ΑΒΕΖ σε σακούλα Μπαρίλα- και τα Μπαρίλα βαλτα στην σακούλα της ΑΒΕΖ- και δωστα στην μητέρα σου.
Όταν τα βρασει θα σου πει ότι τα Μπαρίλα βραζουν καλα και δεν λασπώνουν.

(το είχα κανει πριν χρόνια)

την κατσίκα του γειτονα Φωκίωνα...σκότωσέ την- Παιδεία- κουλτούρα- DNA είναι αυτό- δεν μπορούμε να το αλλάξουμε


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36735 από Fokion
Για λεβητα - αν μπορουσα - κοιταζα Ατλας....

δε διαχωριζες πριν λεβητες... τα πηρες "πακετο"..... κακως - γνωμη μου...
πελλετ εψαχνα ελληνικο - πηρα σερβικο γιατι δε μπορω το δουλεμα...
εστω και 10 ευρω μονο 10 ο τοννος φτυνωτερο να ηταν θα το επερνα...
ψωνιζω απο lidl ( για ευνοητους λογους ) αλλα τα ελληνικά προιοντα - που ειναι μπολικα για οσους δε το ξερουν...

Α! και το κανονικό μου ονομα ειναι Φωκιων Πετριτης
καλή η ανωνημια του internet ( γενικως μιλάω ) αλλα δεν ειναι "του γουστου" μου...

συγνωμη και για το "χωσιμο" αλλα το πιθικανθρωπος μου εκανε "καπως".......

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ACIDBLACK

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36744 από dimlyk
εχουν κι αλλο μεγαλο κακο οι Ελληνες ...δεν βλεπουν τα δικα τους στραβα ...αλλα παντα του γειτονα :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36754 από kakos
Παιδιά αρκετά με τις παροιμίες και τα υπονοούμενα. Το θέμα είναι ότι στην κατασκευή απλής σόμπας, Έλληνες κατασκευαστές υπάρχουν σε όλη την Ελλάδα μέχρι και στην Ξάνθη έχει. Βρομάει ο τόπος απο σόμπες (και το άρθρο αναφέρεται σε Ξυλόσομπες). Η δε κατασκευή τους δεν απαιτεί και τεχνολογία αιχμής μιας και οι Ξυλόσομπες όπως και να το κάνουμε Ξυλόσομπες είναι, στους λέβητες για παράδειγμα υπάρχει σημαντική διαφοροποίηση στην ανάπτυξη της τεχνολογίας τουλάχιστον. Αυτός είναι λόγος για να αγοράσει κάποιος κάτι ξένο Κα Νάσικα, αφού δεν υπάρχει στην Ελληνική παραγωγή. Το θέμα είναι γιατί η ζήτηση να είναι από την Τουρκία και όχι από την Ελλάδα. Συνεπώς οι μεσάζοντες (εισαγωγείς - αντ/ποιο) είναι αυτοί που κάνουνε την δουλειά. Και αν θέλετε μιας και οι περισσότεροι με το εμπόριο ασχολούμαστε, η διαφορά της τιμής αγοράς απο την Τουρκία με την τιμή πώλησής της στην Ελλάδα προσφέρει κέρδος. Κέρδος σημαντικό σε μία "αγορά" η οποία λόγο κρίσης στο πετρέλαιο στρέφετε σε εναλλακτικές μορφής θέρμανσης. Κάποιοι για ακόμη μια φορά σκέφτηκαν να κάνουν μια ΑΡΠΑΧΤΗ. Στο χέρι μας είναι σαν καταναλωτές να προτιμήσουμε Ελληνικά προϊόντα (ίδιας - χαμηλότερης τιμής ίσως και καλύτερης ποιότητας) και να υποτιμήσουμε τα ξένα εφόσον οι διαφορές δεν είναι αντάξιες της τιμής τους. Βέβαια στην προκειμένη περίπτωση έχουμε να κάνουμε με ποιότητα κατασκευής. Πιστεύω ότι η Ελληνικές κατασκευές είναι κλάσεις ανώτερες από αυτές της γείτονας χώρας.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36756 από Panos
να τα χώσω και εγώ σ'αυτούς που αγοράζουν Τούρκικες σόμπες, τούρκικα BMW, τούρκικους η/υ, βλέπουν τούρκικα σίριαλ, κάνουν τούρκικο τουρισμό αλλά και σ' αυτούς που χρησιμοποιούν τούρκικο φυσικό αέριο για τα δημόσια κτίρια, μήπως όπως πρέπει να τα χώσω σε αυτούς που αγόρασαν ασιατικό ή γερμανικό αυτοκίνητο ή σε αυτούς που αγόρασαν γερμανικό λέβητα πετρελαίου και καίνε αραβικό πετρέλαιο, ή σ΄αυτούς που αγόρασαν σπίτι από εργολάβους που το έκτισαν αλβανικά χέρια με γερμανοσουιδικά υλικά!
ή να πιάσω το πρόβλημα από την αρχή και να τα χώσω σε αυτούς που ψήφισαν αυτούς που αγόρασαν γερμανικά όπλα και υποβρύχια!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ACIDBLACK

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ