Αερόθερμη σόμπα GRACE

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151484 από eytymhs
Απαντήθηκε από eytymhs στο θέμα Αερόθερμη σόμπα GRACE
γεια σας παιδια και απο μενα εχω τη σομπα τη 13αρα γυρο στα 5-6 χρονια χωρισ να μου εχει βγαλει κανενα προβλημα το μονο θεμα που ειχα ηταν μονο το ρουλεμαν του κοχλια (ευκολο διωρθωμα ;) :cheer:
Εδω και μερικες μερεσ μου κανει καποες παπαργιες και φοβαμε οτι τα εχει παιξει ο εγκεθαλος της..... πρωτο προβλημα μου μπερδεθει την ωρα,δευτερο προβλημα ανα 30 δευτερα η 1 λεπτο μοθ γυρναει αναποδεσ στροφεσ το μοτερ με αποτελεσμα να μη δολευει στροτα..... λετε να ειναι πλακετα η μονο το μοτερ του? και αν ξερετε στο περιπου κοστοσ και απο τα δυο και απο ποθ μπορω να τα προμηθευτω.... σορρυ αν κουρασε το κειμενο μου λογο ογκου :lol: :lol: :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151487 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Αερόθερμη σόμπα GRACE
Καλημερα.1ο: οσες πλακετες εχουν χρονοδιακοπτη και ωρα εχουν και μια μπαταρια(συνηθως τυπος CR 2025 3V),δοκιμασε να την αλλαξεις (απο ενα μαγαζι με ηλεκτρονικα περνεις).κλεινεις ρευμα και βγαζεις μπριζα και την αλλαζεις.μετα θελει να βαλεις παλι ωρα ημερομηνια και χρονοδιακοπτη.2ο:πιο μοτερ περνει αναποδες στροφες?3ο:βγαλε μια φωτο την πλακετα και την οθονη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152003 από Billtys Gt
Απαντήθηκε από Billtys Gt στο θέμα Αερόθερμη σόμπα GRACE
Γειά σας παιδιά και καλός σας βρήκα!!! Θα ήθελα την βοήθεια σας έχω την σόμπα Grace NB-P01 με (power max 10kw-min 6kw) και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, παλαιοτέρα όταν έκανε καθαρισμό ακουγόταν εσθήτα πολύ παρά πάνω ο ανεμιστήρας και έβλεπα τα πελλετ να φεύγουν από το ποτηράκι τώρα δεν συμβαίνει αυτό και αμφιβάλω εάν φεύγουν πελλετ από μέσα, χθες πάλι το παρατήρησα.
Να τονίσω ότι έχω αλλάξει να κάνει κάθε 20 λεπτά καθαρισμό και διάρκεια 25 δευτερόλεπτα Και επίσης δεν έχει πειραχτεί καθόλου το κρυφό μενού της σόμπας και δεν ξέρω εάν η τιμές είναι σωστές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152220 από Kalober
Απαντήθηκε από Kalober στο θέμα Αερόθερμη σόμπα GRACE
πολύ καλησπέρα σας.
Έχω και εγώ μια τέτοια αεροθερμη σόμπα pellet (9-10kw. NP-01 νομιζω;) και θα χρειαστώ την βοήθεια σας εφόσον γνωρίζετε.
Μόλις άλλαξα το μοτέρ τον καυσαερίων γιατί ακουγότανε εξωφρενικά πολύ, αλλα και το blower του αέρα γιατί είχε πέσει υπερβολικά η απόδοση του. Το πρόβλημα είναι ότι από την αλλαγή και μετά, κάτι πρέπει να πήγε στραβά καθώς το blower του αέρα δεν σταματάει ποτε, δουλεύει συνεχώς. Γνωρίζει κανεις τι συμβαίνει? Κάτι είδα για έναν διακόπτη χαμηλής θερμοκρασίας (30c), αλλα δεν μπορώ να βρω που είναι αλλα και πως θα δω αν χάλασε η όχι. Μπορεί κανένας να βοηθήσει? Έχει κανεις καμια προηγουμενη εμπειρία με το συγκεκριμένο πρόβλημα? Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!
Επίσης πως μπαίνουμε στο menu για να ρυθμίσουμε την καύση της? Καιρό θέλω να το ελέγξω αλλα δεν έχω ιδέα πως μπαίνουμε σε αυτές τις ρυθμίσεις και όσο και αν έχω ψάξει δε μπορώ να βρω το πως...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152340 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Αερόθερμη σόμπα GRACE
Εχω καιρό να έρθω στο φόρουμ, αργεί και αυτό να με δεί, και πέσατε όλοι μαζεμένοι. :cheer: :cheer:

eytymhs άλλαξε μοτέρ στον κοχλία σου, και θα είναι όλα εντάξει. Πολλά χρόνια άντεξε. ;)

Οι υπόλοιποι που ζητάτε τα κρυφά μενού να ξέρετε ότι θα μπλέξετε εάν δεν έχετε κάποιου είδους τεχνικές γνώσεις επάνω στην καύση του πέλλετ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fokion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157018 από Spyros.tz
Απαντήθηκε από Spyros.tz στο θέμα Αερόθερμη σόμπα GRACE
Παιδιά καλησπέρα πρόβλημα με σομπα πελλετ crace pb-p01 θέλω το κρυφο μενου για να την ρυθμίσω Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. στείλτε κ δω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ