Επώνυμη σόμπα ξύλου

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10235 από foxsat
Απαντήθηκε από foxsat στο θέμα Απ: Επωνυμη σομπα ξυλου
Γεια.
Εγω εχω την ΑS 300 απο την Αλφαθερμ.Τσεχικη, ενεργειακή.Ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος απο την αποδοση της.Το θεμα δεν ειναι μονο ποσο ζεστη δινει αλλα με ποσα ξυλα την δινει.Οικονομικοτατη.Και επιδη οπως λες εχεις σπιτι με καλη μονωση και προσανατολισμο σου την συνστηνω ανεπιφυλακτα.
Οσο για την αεροθερμη εγω τουλαχιστον δεν θα την αγοραζα.Το μειονέκτημα της ξυλοσομπας ειναι η σκονη.Αν βαλεις αεροθερμη η σκονη αυτη θα ταξιδευει σε ολο το σπιτι.Ασε που ειναι ενοχλητικο να σε φυσαει στο προσωπο.
Φετος με τετοιο χειμωνα σε κρυο και διαρκεια ειπα πολλες φορες σομπα και παλι σομπα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10251 από giabritsos
Απαντήθηκε από giabritsos στο θέμα Απ: Επωνυμη σομπα ξυλου
μπορεις να μας πεις ποσ τηνπηρες και τι χωρο ζεσταινεις με αυτην?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10252 από giabritsos
Απαντήθηκε από giabritsos στο θέμα Απ: Επωνυμη σομπα ξυλου
εδω λεει οτι ειναι ελληνικες

www.alfatherm.gr/product_det.asp?product_id=68

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10256 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Επωνυμη σομπα ξυλου

giabritsos έγραψε: εδω λεει οτι ειναι ελληνικες

http://www.alfatherm.asp?product_id=68


Το μόνο ελληνικό στοιχείο στην υπόθεση είναι η δημιουργία της ιστοσελίδας. :) Ιδίως εκεί που λέει "οι δουλειές μας" .........αφιερώνει ο καλλιτέχνης με τους φωτορεαλισμούς.
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10259 από foxsat
Απαντήθηκε από foxsat στο θέμα Απ: Επωνυμη σομπα ξυλου

giabritsos έγραψε: μπορεις να μας πεις ποσ τηνπηρες και τι χωρο ζεσταινεις με αυτην?

Αγορα 930 € περισυ και μαζι με τα μπουρια λιγο πανω απο το 1000ρικο.
106 tm αλλα σε παλια οικοδομη χωρις μονωση.Μονο το 70% των ταβανιων εχω μονωσει απο μεσα απο το σπιτι με πετροβαμβακα και γυψοσανιδα.Αν ηξερα ποσο αποτελεσματικη δουλεια κανει μονη της η μονωση δεν θα αλαζα τα κουφωματα και αυτα τα χρηματα που εδωσα για την αντικατασταση θα τα εδεινα για εξωτερικη μονωση.Θα κρατουσα τα παλια ξυλινα και ας εμπαζαν και λιγο.Οσο για την ζεστη σε ολο το σπιτι δεν φτανει σε ολα τα δωματια στην θερμοκρασια που θα ηθελα.Αλλα θελω να πιστευω οτι αν κανω θερμομωνοση θα ειναι πολυ καλυτερη η κατασταση.Με κλειστες τις πορτες απο τα δυο δωματια ζεσταίνει ανετα περι τα 70 τμ.Οταν ομως ειναι ανοιχτες οι πορτες και ειμαι ξυπολυτος στο καθιστικο νιωθω στα ποδια μου ενα κρυο ρευμα λες και ειναι ανοιχτη καμια μπαλκονοπορτα.Αλλα αυτο οφειλεται στην μη μωνοση και που κρυωνουν πολυ οι τοιχοι.Το αλλο αρνητικο της ξυλοσομπας ειναι η σκονη που την βλεπεις παντου οσο προσεκτικος και να εισαι ειτε στο γεμισμα ειτε στο καθημερινο καθαρισμα.
Το πανω απο ολα ομως θετικο ειναι η οικονομια της.Ακουω τους γειτωνες που εβαλαν λεβητες και εχουν φτασει μεχρι τωρα τους 12 με 15 τονους ξυλα.Και ακομα εχουμε χειμωνα.Εγω μεχρι τωρα ειμαι στους 4,5 τονους.
Καλη η απλεπη ζεστη σε ολο το σπιτι καλη και η παροχη ζεστου νερου ολο το 24 ωρο αλλα οι καιροι πλέον απαιτουν εκπαιδευση Σπαρτιατη σε ολα τα επιπεδα,ζεστη,κρυο,φαι,ντυσιμο, και οτι αλλο θελετε.
να εχουμε παντα τον Σπαρτιατη στο νου μας.Οπως μας διδαξαν στα σχολεια πριν τοσα χρονια.
Και πεποίθηση μου ειναι οτι καλυτερη αμυνα απο την μωνοση δεν υπαρχει.Και οσο πιο καλη ειναι τοσο ανεβαίνουν οι πιθανοτητες σε καπια στιγμη να ξαναγυρισουμε και στο πετρελαιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10386 από giabritsos
Απαντήθηκε από giabritsos στο θέμα Απ: Επωνυμη σομπα ξυλου
????????????????????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ