Κάτοχος ξυλόσομπας Komfort 21KFT

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116940 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Απ: Κάτοχος ξυλόσομπας Komfort 21KFT
Να σας ρωτήσω τα KW στις σόμπες είναι πραγματικά?
οτι δηλωσεις εισαι :)

λέει π.χ 15kw και κάλυψη χώρου 70 τ.μ
οτι θες γραφεις :)
φυσικα ας εχουμε υποψη μας οτι
το αυτοματο μεταφραστηρι του γουγλου κανει και λαθη
οι σελιδες ποτε δεν ανανεωνονται και πιστευω οτι ουτε ελεγχονται
και πολλοι δεν εχουν καμμια σχεση με το αντικειμενο περα του οικονομικου


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116979 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Re:Απ: Κάτοχος ξυλόσομπας Komfort 21KFT
Δημήτρη καλό είναι όταν γράφουμε κάτι να το δικαιολογούμε και όχι να καταδικάζουμε άκριτα τη σόμπα.

Ακόμα καλύτερο να έχουμε ιδία άποψη που σχηματίζεται με τη χρήση.

ΞΑΝΑ ΠΟΣΤΑΡΩ λοιπόν το καρτελάκι που έχει πίσω η σόμπα όπου αναφέρονται πιστοποιήσεις, απόδοση και ισχύ

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...ew&catid=68&id=23472

Τώρα αν πιστεύεις ότι οι βούλγαροι είναι τόσο απατεώνες που κάθονται και κάνουν ταμπελάκια με ψεύτικα στοιχεία διακινδυνεύοντας κυρώσεις, οκ πάω πάσο. Δεν ξέρω αν έκανες το κόπο να μπεις στη σελίδα της εταιρείας, αλλά αν το κάνεις θα δεις ότι πρόκειται για μια σοβαρή εταιρεία που βγάζει ΚΑΙ σομπες μεταξύ άλλων.

ΣΕ ότι αφορά τη χρήση βαρέθηκα να γράφω τα ίδια και τα ίδια.

Εάν τα γραφόμενα σου δεν ήταν για να υποτιμήσεις/ειρωνευτεις τη σόμπα ζητώ συγγνώμη......
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by GeoTa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116985 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Απ: Κάτοχος ξυλόσομπας Komfort 21KFT
φιλε Γιωργο η απαντηση μου ηταν γενικη σε μια γενικη ερωτηση

Να σας ρωτήσω τα KW στις σόμπες είναι πραγματικά?

το επομενο σκελος ναι ειναι οτι εχω διαπιστωσει τοσο καιρο που ασχολουμε ...κι επισης γενικη αναφορα
σε πολλες περιπτωσεις καθε εμπορος αντιγραφωντας κανει λαθη ...αφηνει τα ιδια γραφτα για ολα τα μοντελα ...υπαρχουν διαφορες στα σαιτς εμπορων μεταξυ τους αλλα και με τον κατασκευαστη για το ιδιο προιον
και φυσικα αναφερομουν σε νεοεμπορους αλλα και νεοκατασκευαστες του χωρου


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117083 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Κάτοχος ξυλόσομπας Komfort 21KFT
Ευχαριστω GeoTa απλα ειχα αυτη την απορια,θα μου πεις και σε τζακια λενε 17 KW ΚΑΙ καλυψη χωρου 75τ,μ.
Επίσης λένε πως αν τα μπουρια που ειναι στο σπιτι ειναι π.χ.4 μετρα η καμιναδα θα πρεπει να γινει 8 μετρα!
Ισχυει κατι τετοιο?ή τα τοποθετουμε όπως και στα τζάκια.Και κατι που παρατηρησα κανεις απο τους εμπορους δν λενε για μονωμενη καμιναδα ολοι κοιταν να δωσουν αμονωτη ίσως για να μην τρομαξει ο καταναλωτης αν η σομπα εχει 400 ευρω και του πουν η καμιναδα 500 θα φυγει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117115 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Re:Απ: Κάτοχος ξυλόσομπας Komfort 21KFT

pontios74 έγραψε: Ευχαριστω GeoTa απλα ειχα αυτη την απορια,θα μου πεις και σε τζακια λενε 17 KW ΚΑΙ καλυψη χωρου 75τ,μ.
Επίσης λένε πως αν τα μπουρια που ειναι στο σπιτι ειναι π.χ.4 μετρα η καμιναδα θα πρεπει να γινει 8 μετρα!
Ισχυει κατι τετοιο?ή τα τοποθετουμε όπως και στα τζάκια.Και κατι που παρατηρησα κανεις απο τους εμπορους δν λενε για μονωμενη καμιναδα ολοι κοιταν να δωσουν αμονωτη ίσως για να μην τρομαξει ο καταναλωτης αν η σομπα εχει 400 ευρω και του πουν η καμιναδα 500 θα φυγει...


Καλημερα

Χωρίς να είναι ειδικός, ξέρω ότι λένε πως πρέπει τα κάθετα μέτρα να είναι διπλάσια από τα οριζόντια. Τώρα στην πράξη τι να σου πω, δεν θέλω να γράφω πράγματα χωρίς να γνωρίζω.

Μπορώ να σου πω όμως στην αδερφή που βάλαμε σόμπα, τα οριζόντια είναι ίδια μέτρα με τα κάθετα. Η σόμπα τράβα πολύ καλά, όχι τέλεια αλλά η δουλειά γίνεται μια χαρά.

Η μονωμένη όντως είναι ακριβή, αλλά πολύ χρήσιμη για τους εξωτερικούς χωρίς καθώς και σε περιπτώσεις σαν τη δικιά μου όπου η καμινάδα περνά μέσα από τη σκέπη μου. Μέσα στο σπίτι δεν ξέρω αν είναι χρήσιμη η μονωμένη.

Εγάνεψες;
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by GeoTa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117379 από antspin
Απαντήθηκε από antspin στο θέμα Κάτοχος ξυλόσομπας Komfort 21KFT
Λοιπόν και εγώ είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης σόμπας από πέρυσι(να είναι καλά ο Γιώργος που μου άνοιξε τα μάτια και τον ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!).Μένω στο Ηράκλειο Κρήτης και είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημένος από την συγκεκριμένη σόμπα!!!Μου ζεσταίνει όλο το σπίτι (120τμ) πολύ άνετα. Την έχω τοποθετήσει στον ενιαίο χώρο(60τμ) και σε 2 ώρες λειτουργίας ζεσταίνει 3 υπνοδωμάτια και το μπάνιο,φυσικά με διαφορά 1 βαθμου σε σύγκριση με τον χώρο που βρίσκεται η σόμπα. Αναφορικά με τις προδιαγραφές της δεν ξέρω πόσα KW πραγματικά είναι, αυτό που ξέρω είναι ότι ζεστάθηκε το κοκαλάκι μας....δίχως να κάψω και πολλά ξύλα...Απλώς στην αρχή την φουντώνω με παλετες για 20 λεπτά και μετά καίω σε νορμάλ ρυθμούς ελιά...Την κόφτρα την έχω πάντα προς τα μέσα για να ζεσταίνει τον φούρνο και συνολικά, νομίζω, την σόμπα καλύτερα. Καλά το τι φαγητά φάγαμε δεν περιγράφεται!!!!!!!!
Καλό χειμώνα και καλές ζέστες.........

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ