Κάτοχος ξυλόσομπας Komfort 21KFT

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #69362 από γιωργος
Απαντήθηκε από γιωργος στο θέμα Κάτοχος ξυλόσομπας Komfort 21KFT
www.vflame.gr

απο ΑΘΗΝΑ
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by γιωργος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #69389 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Κάτοχος ξυλόσομπας Komfort 21KFT

panosb έγραψε: Σε αυτο που λες έχεις απόλυτο δίκιο αλλα είδα και έπαθα να πεισώ τους γονείς μου να ξεκολήσουμε απο το πετρέλαιο και να αγοράσουμε ξυλόσομπα,τώρα αμα πω στην μανα μου πως θα περνανε μπουρια μεσα στο σπιτι βλέπω να κοιμάμαι στον κοίπο :-(
Τελικά μάλλον καταλοίγω στο μοντέλο της Skladova Tehnika Modena B-25 και αυτό γιατι έχει μεγάλο θάλαμο καύσης (πλάτος) έχει διαστάσεις που τις επιτρέπουν να μπει στο τζάκι του σπιτιού μου και η τιμή της είναι 380 περίπου ευρώ.
1)Μήπως έχεις άποψη για το συγκεκριμένο μοντέλο σόμπας;
2)Όπως σου είπα μένω στην Αθήνα και όλα τα καταστήματα που την πωλούν είναι στην πλειονότητά τους στην θεσαλλονικη μηπως γνωρίζεις περιπου ποσο θα μου κοστίσει η μεταφορά.
3)Έχεις καθόλου μια τάξη μεγέθους(τιμή) για εγκατάσταση μιας τετοιας σόμπας.
4)Πρέπει να πάρω συγκεκριμένου τύπου μπουρί η οποιοδήποτε θα μου έκανε την δουλειά.
Ευχαριστώ και πάλι καλό βράδυ.


Καλημερα

Δες εδώ και εδώ

Να ξερεις όμως ότι το γράμμα Β στην Skladova παραπέμπει σε μποιλερ δηλαδή σόμπα/λέβητα. Στο λεω γιατι έγραψες

Skladova Tehnika Modena B-25

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #71375 από panosb
Απαντήθηκε από panosb στο θέμα Κάτοχος ξυλόσομπας Komfort 21KFT
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, θα πάρω τηλέφωνο αύριο στο κατάστημα στην Αθήνα να δώ αν είναι διαθέσιμο το μοντέλο Modena 25.Για το γράμμα B είχες απόλυτο δίκιο είναι για θέρμανση Boiler.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #71435 από γιωργος
Απαντήθηκε από γιωργος στο θέμα Κάτοχος ξυλόσομπας Komfort 21KFT

GeoTa έγραψε:

panosb έγραψε: Σε αυτο που λες έχεις απόλυτο δίκιο αλλα είδα και έπαθα να πεισώ τους γονείς μου να ξεκολήσουμε απο το πετρέλαιο και να αγοράσουμε ξυλόσομπα,τώρα αμα πω στην μανα μου πως θα περνανε μπουρια μεσα στο σπιτι βλέπω να κοιμάμαι στον κοίπο :-(
Τελικά μάλλον καταλοίγω στο μοντέλο της Skladova Tehnika Modena B-25 και αυτό γιατι έχει μεγάλο θάλαμο καύσης (πλάτος) έχει διαστάσεις που τις επιτρέπουν να μπει στο τζάκι του σπιτιού μου και η τιμή της είναι 380 περίπου ευρώ.
1)Μήπως έχεις άποψη για το συγκεκριμένο μοντέλο σόμπας;
2)Όπως σου είπα μένω στην Αθήνα και όλα τα καταστήματα που την πωλούν είναι στην πλειονότητά τους στην θεσαλλονικη μηπως γνωρίζεις περιπου ποσο θα μου κοστίσει η μεταφορά.
3)Έχεις καθόλου μια τάξη μεγέθους(τιμή) για εγκατάσταση μιας τετοιας σόμπας.
4)Πρέπει να πάρω συγκεκριμένου τύπου μπουρί η οποιοδήποτε θα μου έκανε την δουλειά.
Ευχαριστώ και πάλι καλό βράδυ.


Καλημερα

Δες εδώ και εδώ

Να ξερεις όμως ότι το γράμμα Β στην Skladova παραπέμπει σε μποιλερ δηλαδή σόμπα/λέβητα. Στο λεω γιατι έγραψες

Skladova Tehnika Modena B-25

[/quote

εχει λεβητα αυτο ωρε γιωργο?? μηπως κανεις λαθος www.frigohellas.gr/product_detail.jsp?prdId=735318

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #71467 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Κάτοχος ξυλόσομπας Komfort 21KFT
Καλημέρα. Όχι δεν έχει κάνα λέβητα υποθέτω θα έχει απλά σωλήνες για να λειτουργεί ως σόμπα/μποιλερ (απλά πολλοί το γράφουν σόμπα/λέβητας και το έγραψα έτσι και εγώ)

Αν δεις εδώ ειναι ο καταλογος της Skladova. Τελευταια σελίδα που γράφει τα χαρακτηριστικά λεεί οτι το Β παραπέμπει σε Boiler

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #110718 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Re:Απ: Κάτοχος ξυλόσομπας Komfort 21KFT
Φέτος θα είναι o τρίτος χειμώνας που θα κάψω τη σόμπα οπότε λέω να γράψω τι αρνητικά έχω διαπιστώσει:

1) η σόμπα έχει έναν λεβιέ που ελέγχει μια σιδερένια πλάκα κάτι σαν κόφτρα, την πάει δηλαδή μέσα-έξω. Αυτή η κόφτρα λοιπόν έχει κολλήσει από στάχτες κτλ και δεν πάει μέσα έξω πάρα μόνο με σφυρί. Στην ουσία την έχω ακυρώσει, βάζοντας την στη θέση που κάνεις οικονομία/τέρμα μέσα δηλαδή.Όσο και αν προσπάθησα το καλοκαίρι δεν βρήκα τρόπο να την αφαιρέσω για να την καθαρίσω...
2) περιμετρικά στο χώρο καύσης υπάρχουν πυρότουβλα κάποια από τα οποία έχουν σπάσει
3) κατανάλωση έχει μ.ο. 4 κιλά ξύλο την ώρα. Βέβαια η κατανάλωση εξαρτάται από το χώρο που ζεσταίνω, τις εξωτερικές θερμοκρασίες κτλ (αμονωτη σοφίτα 70μετρα περίπου)

Αυτά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ