Καπνος απο την πορτα

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156794 από avatos8
Καπνος απο την πορτα δημιουργήθηκε από avatos8
Εχω μια ξυλοσομπα η οποια οταν ανοιγω την ποετα βγαινει πολυ καπνος στο σπιτι και γενικα η σομπα δεν τραβαει φαινετε στη φωτια,δεν εχω τζακι και ςχω δοκιμασει με ολα τα παραθυρα που εχω διαβασει αλλα τα ιδια.προσφατα αλλαξα τα μπουρια και τα περασα απο την σκεπη κατευθείαν πανω,ειναι 6 μετρα απο την σομπα τα οποια τα 2 μετρα ειναι φ150 inox και τα αλ πμ α 4 μονομενα φ150-200 και στο τελος περιστροφικο καπελο τι να φταιει εχω δοκιμασει τα παντα.βοηθηστε σας παρακαλω γιατι δεν αντέχετε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156796 από kazz
Απαντήθηκε από kazz στο θέμα Καπνος απο την πορτα
Σιγουρα μεγαλο ρολο παιζουν τα ξυλα τα οποια καις...αν τα ξυλα ειναι ξερα μετα πρεπει να δεις αν παιζεις καποιο θεμα με τον αερισμο του σπιτιου ισως να μην εχει αρκετο οξυγονο για να γινει καλη καυση...αν και αυτο οκ μετα παμε στα μπουρια και κυριως στις υγροποιησεις που μπορει να υπαρχουν και βουλωνουν τις γωνιες και δεν μπορει ο καπνος να φυγει απο καπου και ετσι βγαινει απο την πορτα οταν την ανοιγεις...καποιες φωτογραφιες θα βοηθουσαν αρκετα αν μπορεις να ανεβασεις....

Βαρατε με και ας κλαιω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156797 από avatos8
Απαντήθηκε από avatos8 στο θέμα Καπνος απο την πορτα
Δεν εχω γωνιες φευγει πανω κατευθειαν και δεν εχω υγροποιησεις εχω μονομενα και εχω δοκιμασει με ολο το σπιτι ανοιχτο και ενα ενα παραθυρο.μηπως φταιει το περιστροφικο?οταν αναβει η σομπα κανει θορυβο στο μπουρι σαν να φυσαει η ρουφαει αερα.θα βγαλω και φωτο και θα αναβασω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156798 από kazz
Απαντήθηκε από kazz στο θέμα Καπνος απο την πορτα
Επειδη και εγω τζακοσομπα εχω και εχω εμπειρια το να καπνιζει λιγο καθως ανοιγεις την πορτα ειναι φυσιολογικο...λιγο ομως και οχι παντα μονο αν καποιο ξυλο δεν παρει καλα η αν φυγει απο την εστια της φωτιας και σιγοκαει...τωρα αυτο με το περιστροφικο πρεπει να το δοκιμασεις ισως να φταει κι αυτο...εγω εχω ενα απλο ΤΑΦ και σε αυτο δεν μπορω να σε βοηθησω...σιγουρα ομως θα υπαρχει λυση και ισως να ειναι κατι απλο...

Βαρατε με και ας κλαιω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156800 από avatos8
Απαντήθηκε από avatos8 στο θέμα Καπνος απο την πορτα
Σευχαριστω.θα δοκιμασω ενα αντιανεμικο και ελπιζω να δουλεψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156828 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Καπνος απο την πορτα
αν με 6 μετρα μπουρι δεν τραβαει η καπου ειναι βουλωμενο κατι η το τελειωμα δεν ειναι σωστο πχ...χαμηλοτερα και κοντα σε κορφια η σε εμποδια κι αφου δεν ειναι το μπουρι μηπως η εισοδος του αερα καυσης ...και οταν ανοιγεις την πορτα το κανεις σιγα σιγα ..1-2 εκ στην αρχη και μετα την ανοιγεις ...οχι αποτομα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ