ABX αξιζει;

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169017 από LLLEFTERIS
Απαντήθηκε από LLLEFTERIS στο θέμα ABX αξιζει;
Ποιους να ρωτησω αυτους που μου ειπαν να βαλω βενζινοκολλα; :lol:
Στην σελιδα του κατασκευαστη διαβασα οτι θελει τουλαχιστον 2 μερες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169018 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα ABX αξιζει;
Αν χρειαζεται 2 μερες αστη 2 μερες αλλιως βαλτη αλλη φορα που θα χρειαστει να ειναι μεινει σβυστη η σομπα.πολυ το ΚΟΥΡΑΖΕΙΣ!!!!!!!!ΚΑΛΗΜΕΡΑ
Last edit: 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170125 από Arethas
Απαντήθηκε από Arethas στο θέμα ABX αξιζει;
Άλλαξα και εγώ μετά από 5 χρόνια στην σόμπα πέλλετ μου, πήρα το γνήσιο υαλοκόρδονο από τον προμηθευτή, αγόρασα σιλικόνη υψηλής (μαύρη)από λιροι, όλα καλά τα έβαλα, δούλεψε μια χαρά, αλλά μετά από μερικές μέρες παρατήρησα ότι είανι σαν νάχει ξεραθεί από κάτω και ξεκολλά σε αρκετά σημειά, σε φάση αν το τράβουσα με δύναμη θα το παιρνα το ορθογώνιο στο χέρι. Όταν την έβαλα την άφησα 24 ώρες οριζόντια. Ξέρει κανείς τι μπορεί να έφταιξε? Η κόλλα που δίνουν στα διαφορά κιτ λέτε να ειναι καλύτερη να κολλά παραπάνω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174284 από LLLEFTERIS
Απαντήθηκε από LLLEFTERIS στο θέμα ABX αξιζει;
Ολες αυτες οι κολλες γινονται πετρα και ξεκολανε και εγω τοσα χρονια δεν εχω βρει λυση και θελω φετος να αλλαξω παλι στην πορτα αλλα δεν ξερω με τι να την κολλησω.
Ειχα παρει αυτο το κιτ που εχιε κορδονι με κολλα αλλα δεν καμια σχεση με την κολλα που ειχε απο την αρχη η ABX που σε εμφανιση ηταν κρυσταλικη σαν βενζινοκολλα να πω δεν ξερω ακριβως.

Λοιπον αλλο προβλημα ενω εχω 4 μετρα καμιναδα μονωμενη Φ150 με Κινεζικο καπελο, ενω καθαρισα πολυ καλα φετος την καμιναδα πολλες φορες οταν αναβω την σομπα ο καπνος γυρναει μεσα στην σομπα λες και εχει βουλωσει η καμιναδα.
Φυσικα μετα απο 5-10 λεπτα καθαριζει. Οριζοντιο εχω μονο ενα μετρο αρα δυσκολο να εχω προβλημα και να μην τραβαει.

Μηπως πρεπει να αλλαξω το καπελο ειναι μαπα το Κινεζικο; Απο ξυλα τα αγοραζω αρχες καλοκαιριου και τα αποθηκευω σε στεγανο αεριζομενο χωρο το εισογειο που ειναι γιαπι με τα τουβλα.

Παντως σομπα με μεγαλη πορτα οπως αυτη που εχω δεν θα αγοραζα ξανα την καλυτερη καμιναδα να εχεις παλι οταν ανοιξεις θα βγαλει μυρωδια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ