Βοήθεια για αγορά κατάλληλης καμινάδας

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139408 από burnit40
γιατι να κλεισεις ερμητικα το τζακι?εφοσον υπαρχει εθυλκισμος δεν προκειται να γυρισει καπνος,απλα βαλε ενα κοματι πετροβαμβακα στην καμιναδα του τζακιου απο μεσα για να εισαι ησυχος εσυ.η σομπα ποσο υψος εχει κ εχεις το στανταρ ενα μετρο πανω τις σομπας για την τρυπα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139411 από dimlyk
θα βαλεις φ 125 με μια μουφα. προσαρμογης ... σου ειπαμε κι αλλη λυση και χωρις ταυ ... ανακατασκευη κανεις θα κανεις και υποχωργησεις

Sent from my F&U ETB9544 using Forum Fiend v1.2.11.


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140313 από papapanagiotou
Πριν απο δυο χρόνια ήμουν στην θέση σου.
Απλά έκλεισα το τζάκι εσωτερικά με γαλβανιζέ λαμαρινά αφίνοντας μόνο μια τρυπα φ130 για να περάσω μέσα στην καμίνάδα του τζακιου το μπουρί της σόμπας.Πάνω απο την γαλβανιζέ λαμαρίνα έβαλε "chimenea s" της knauf για να μην έχω πολλές θερμικές απωλεις προσ την καμιναδα. Επίσης έντισα με το ίδιο υλικο "chimenea s" την πλάτη και τα πλαινά πυρότουβλα του τζακιου για να έχω κατα κάποιο τρόπο ανάκλαση θερμότητας. Το μπουρι μου αποτελείτα ι απο μια γωνια και ένα σωληνα ευθυγραμμο .6 μέτρου μόνο εμαγιε. Το μπουρί το καθαρίζεις μέσα απο την σόμπα.
Έχω κάψει μέχρι στιγμής πάνω απο 14 κυβικά μέτρα μεσε και είμαι πολυ ευχαριστημένος
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by papapanagiotou.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.054 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ