Βοήθεια για αγορά κατάλληλης καμινάδας

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139326 από spartah3ad
Το απλό ταμπερ που ανοίγει κ κλείνει με το χέρι.

Η θέρμανση με ξύλο είναι ο πιο υγιεινός τρόπος θέρμανσης(;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139328 από spartah3ad
Σωλήνα κλειδί θα το έλεγε κάποιος.

Η θέρμανση με ξύλο είναι ο πιο υγιεινός τρόπος θέρμανσης(;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139330 από Fokion
spartah3ad κανε μου μια χαρη...
αν θες να συμπληρωσεις και υπαρχει και η επεξεργασια....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139333 από burnit40
προσεξε οταν σκαψεις να μην πεσεις στα ηλεκτρολ. καλωδια.βρισκωνται περιπου στο 2,35.οσο για την καμιναδα σωστα λενε παραπανω.ινοξ λεια,τωρα αν διαθετεις χρημα σαφως η μονωμενη ειναι καλυτερη αλλα θα αγγιξει την τιμη τις σομπας σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139398 από theok00
Καλησπέρα σε όλους . Δηλαδή από ότι καταλαβαίνω μου λέτε να μην προτιμήσω τις inox ελικοειδούς ραφής παρόλο που είναι λείες εσωτερικά ; Αν και σε ερώτηση μου σε βιοτεχνία κατασκευής καμινάδων στο Περιστέρι μου είπαν ότι δεν θα έχω πρόβλημα γιατί θα είναι εσωτερικά της καμινάδας του τζακιού. Ψάχνοντας σήμερα στο internet για inox μονού τοιχώματος κοιτούσα τιμές για τις 1 μέτρου φ150 (αν κάνω λάθος στην διατομή να μου πείτε , η σόμπα βγάζει φ130 ) οι τιμές παίζουν 11,40 το μέτρο και ανεβαίνουν . Οπότε κύριοι όπως καταλαβαίνετε τα 8 μέτρα τσούζουν μαζί με όλα τα υπόλοιπα που θα χρειαστώ . Τώρα θέλω να ρωτήσω την καμινάδα που θα ανοίξω την τρύπα ένα μέτρο πάνω από την σόμπα στον τοίχο με κάθετο που θα βάλω το ταυ για να φεύγουν οι υγροποιήσεις αφού η σωλήνα πέφτει μέσα στην φούσκα του τζακιού ; Και στο τελείωμα της καμινάδας έχω στο τζάκι περιστρεφόμενο καπέλο , να το αφήσω ή να βάλω κάτι άλλο ; Επίσης την καινούργια καμινάδα να την στηρίξω στο τελείωμα πριν το καπέλο με μια αντηρίδα στήριξης ; Αν κλείσω το καπάκι του τζακιού και μπροστά στην εστία του τζακιού κλείσω ερμητικά με ένα κομμάτι γυψοσανίδας θερμοάντοχο πως θα καθαρίζω το μπουρί της σόμπας ; Αυτά τα ολίγα και για ότι είναι ξαναμιλάμε , σας ευχαριστώ.
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139406 από spartah3ad
Θα μπορούσες να βγαλεις το παλιό καπέλο κ να βάλεις ενα διαμέτρου της εσωτερικής σωλήνας. Μιλήσαμε και απο κοντά στο Περιστέρι χτες. Οι ελικοειδής αρα ακατάλληλες για σόμπα επίσης είναι γαλβανιζε κ όχι ινοξ. Υπαρχουν ινοξ με σφιγκτήρες σύνδεσης ανα μέτρο.

Η θέρμανση με ξύλο είναι ο πιο υγιεινός τρόπος θέρμανσης(;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ