Καμινάδα

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #121591 από jonnas
Καμινάδα δημιουργήθηκε από jonnas
Λοιπό στη σόμπα έχω σαν διάταξη δύο κάθετα μπουριά(που φεύγουν από τη σόμπα)γωνία τέσσερα οριζόντια μπουρια και φωνία (σιφώνι) και εφτα κάθετα μπουριά με ήτα στο τέλος!Από θέμα δουλειάς όλα καλά και με Νότια και με Βόρια και με όλους τους αέριδες το μόνο θέμα μου είναι (τι άλλο) η υγροποίηση από το ήτα πετάει από εκεί ζουμιά και όπου κάτσει.... :whistle: τα μπουριά κατά τ άλλα δεν έχουν πρόβλημα γιατί έχουν μπεί(κουμπωθεί) ανάποδα για να κατουράνε μέσα!!Έκανα μια σκέψη να μπω στη διαδικασία να βάλω μπουριά διπλού τοιχόματος (στα εξωτερικά)από φίλο που κατασκευάζει με ανάμεσα στα δύο τοιχόματα με πετροβάμβακα!
Το θέμα είναι να γίνει η κίνηση αυτή(να κόψει η όποια υγροποίηση)ή τζάμπα λεφτά και δεν είναι καιρός για σπατάλες ή να κατεβάσω μπουριά απ έξω αλλά εκεί μπορεί να έχω κάπνισμα μέσα?Κι εδώ στη περιοχή από αέρα καλά πάμε μπροστα στη θάλασσα :)
Τα μπουριά της σόμπας είναι 15άρια να πω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #121614 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Καμινάδα
η σωστη λυση θα ειναι να βαλεις τα μονωμενα μπουρια εξωτερικα ετσι δεν θα κρυωνουν τα καυσαερια
αν και μπορει να σου αυξησουν αρκετα τον ελκυσμο.... το να μειωσεις το υψος,,,τοπες μονος σου :)
δυστυχως στο θεμα σου μονο με δοκιμες


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #121742 από jonnas
Απαντήθηκε από jonnas στο θέμα Καμινάδα
όταν λες να αυξήσω το ελκυσμό αυτό είναι καλό ή κακό?Βέβαια το κόστος αυτής τη εφτάμετρης κατασκευής μαζί με όλα(δέτσρες,σιφώνι.καπέλο.κτλ)πρώτη τιμή υλικών που πήρα είναι 460 ευρώ............ :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #121751 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Καμινάδα
μπορει ναναι και καλο και κακο ...αναλογα ποσο καλη καυση εχεις τωρα
μια κι εχεις αρκετα εξαρτηματα που ανεβαζουν το κοστος μηπως ναβαζες μονωμενα μονο τα ευθυγραμα ....και τ αλλα να τα μονωνες μονος σου με μονωτικο ?(σιγουρα δεν ειναι η πιο σωστη λυση ουτε η πιο ομορφη )


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #121797 από jonnas
Απαντήθηκε από jonnas στο θέμα Καμινάδα
εγώ έλεγα να βάλω τα κάθετα(7 μέτρα) διπλά(στη τιμή αυτή) τα οριζόντια δεν έλεγα να τα κάνω κάτι!Η άλλη λύση να τα ντύσω εγώ με πετροβάμβακα αλλά με τη πρώτη βροχή :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #121814 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Καμινάδα
συγνωμη ...τα καθετα εννοουσα λεγοντας ευθυγραμμα ,,,μια και σουχα πει μονο για τα εξωτερικα.
υπαρχει ενα υλικο αντι του πετροβαμβακα απο ινες πολυεστερα που δεν το πιανει η βροχη ..δες στο θεμα του λεβητα thermodinamic
που γραφει ο vag123... :) εκει το αναφερει και δειχνει νομιζω και πως το εκανε αφου τα καταφερνεις


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ