S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119833 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!

Kosmas71 έγραψε: Η σόμπα δεν ανεβασε ποτε πανω απο 1.8bar και θερμοκρασια νερου ποτε πανω απο 65oC. Το θερμομετρο της Stovax με ελατηριο που εχω πανω στο μπουρι σχεδον 30 εκ πανω απο την εξοδο της σομπας ποτε δεν ανεβηκε στο Overburn. Εχω παρατηρησει οτι οταν ειναι περιπου στους 200oC η σομπα αποδιδει κανονικα και μου ζεσταινει και τα 11 καλοριφερ περιπου στους 55oC. Πηγα εγω ο ιδιος απο το εργοστασιο που την προμηθευτηκα και μου ειπαν οτι δεν ειναι τιποτε και με μια - δυο σφυριες επανερχεται. Δεν γνωριζω αν λογω δεοντολογιας του site θα μπορουσα να αναφερω ποια σομπα ειναι, ας με ενημερωσει καποιος administrator αν μπορω. Φωτο θα μπου σημερα το βραδυ.


εγγυηση δεν εχει ?...φανταζομαι ειναι δικη τους δουλεια το σφυρι...η κολληση η η αντικατασταση
η δικη σου ειναι να ξερεις τα δικαιωματα σου ..ανεξαρτητως φτηνιας


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119837 από Kosmas71
Απαντήθηκε από Kosmas71 στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
Βαση Ευρωπαικής κοινοτικης οδηγιας ολα τα προιοντα τα οποια φερουν σημανση CE πρεπει να εχουν το λιγοτερο χρονο εγγυησης αναλογα τον τυπο τους 6 μήνες (πχ μπαταριες), για αλλα προιοντα ειναι απο 1 ετος και πανω. Μου είπαν οτι εχω εγγυηση 2 χρονια . To θεμα ειναι οτι δεν μπορω να τους παω την σομπα εκει καθως δεν υπαρχει μεταφορικο μεσο αλλα μονο να τους παω φωτογραφιες και πολυ φοβαμαι οτι θα μου αρχισουν ιστοριες του τυπου "δεν ειναι τιποτα" "καψτην αφοβα" κλπ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119860 από panos79
Απαντήθηκε από panos79 στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
βλεπω καμια φορα τις μασινες τ παππου που αναψοκοκκινιζαν ,σταματημο δεν ειχε το ταισμα.ανεπαφες ομως κανενα στραβωμα.το οτι ασχολουμαστε υπερβολικα με τα εργαλεια μας -κλεισιμο καθε χαραμαδας για μεγαλυτερω αποδοση,ντυσιμο πετροβαμβακα-υψηλες θερμοκρασιες μπρικετες-φθανοντας το τζακι περα απο τα ορια του το καταστρεφουμε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119862 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
Η μασινα του παππού σου δεν ειχε design για να τσιμπισουν τα κοροιδα,ειχε χονδρα σιδερα για να αντεχει.
Τοτε οι ανθρωποι ειχαν εμπειρια σε τετοιου ειδους συσκευές και δεν μπορούσε κανεις να τους ξεγελασει με φρου φρου και Design!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119881 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
Οι μασινες συνηθιζαν τοτε να ειναι απο μαντεμι.

Στο θεμα μας ομως, ανεβασε φιλε μου φωτογραφιες να καταλαβουμε ακριβως τι εχει συμβει και το ποσο σοβαρο ειναι!

Και φυσικα ζητας απο το εργοστασιο να σου στειλει ανθρωπο να την φτιαξει, ΔΕΝ θα πας ουτε φωτογραφιες εκει, ουτε θα ξοδεψεις παραπανω χρηματα για προβλημα που εχει το κατασκευασμα τους! Αυτοι πρεπει να ερθουν και να σου δωσουν λυση!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120003 από Kosmas71
Απαντήθηκε από Kosmas71 στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
Οριστε και οι φωτο. Φαινεται το γλωσσακι που βγαινει προς τα εξω να εχει παρει μια κουρμπα προς τα πανω και το πλαινο απο την αριστερη μερια της πορτας μια κουρμπα προς τα μεσα φαινεται και απο τον χαρακα (τουλαχιστον αυτος ειναι ισιος)






Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ